The auctions ends in:

results
Num# Description Start price Buy price
253961836 pokwitowanie poczty pruskiej z Ohlau (Oława).

30 PLN

25 PLN

254291870 kartka z Krakowa do Wiednia.

25 PLN

25 PLN

254431873 kartka z Krakowa Dworzec na Morawy.

15 PLN

15 PLN

255181900 kartka z Zakopanego do Słowenii. Kartka z serii " Jubileusz Sienkiewicza" z albumu "Ogniem i Mieczem". Oryginalnie wykończona

60 PLN

60 PLN

255961851 rosyjska koperta za 20+1 kop. wydania z 1848 roku, o wymiarach 137x107mm, ze znakiem wodnym Wz.I, trzy lata później niż w Rosji - w dniu 1(13) lutego 1851 roku, koperty te wprowadzono do obiegu na terenie Królestwa Polskiego; mimo upływu ponad 160 lat odnaleziono dotąd tylko dwie koperty z obiegu na terenie Królestwa; w handlu niedostępne, można je zastąpić tylko nieużywaną; pięknie odciśnięty znak opłaty, doskonały stan zachowania.

1 800 PLN

1 400 PLN

255971851 rosyjska koperta za 30+1 kop. wydania z 1848 roku, o wymiarach 145x115mm, ze znakiem wodnym Wz.I, trzy lata później niż w Rosji - w dniu 1(13) lutego 1851 roku, koperty te wprowadzono do obiegu na terenie Królestwa Polskiego; mimo upływu ponad 160 lat odnaleziono dotąd tylko jedną kopertę z obiegu na terenie Królestwa, w handlu niedostępna; można ją zastąpić tylko nieużywaną; poza kilkoma ryskami przy krawędzi bardzo dobry stan zachowania.

2 000 PLN

1 600 PLN

256081860 fałszerstwo pierwszego polskiego znaczka w kolorze szaro ultramarynowym i jasno karminowym na papierze prążkowanym poziomo, tak zwane fałszerstwo paryskie, w 1999 roku Z. Mikulski znał tylko 6 fałszerstw i pisał w swoim ateście o jego wielkiej wartości, fałszerstwa te są omówione na przykładzie 6 sztuk w artykułach w Filateliście z 2012. Znaczek tutaj prezentowany, nie pochodzi z materiału dostępnego do tych artykułów.

4 000 PLN

3 700 PLN

256091860 pierwszy polski znaczek w kolorze niebieskim i różowokarminowym, znaczek unieważniony bardzo rzadkim kasownikiem numerowym Węgrowa z liczba 69 w czterech okręgach, stopień rzadkości w 8 punktów w dziesięciostopniowej skali rzadkości według Bojanowicza, znaczek posiada dodatkowo powtarzalna usterkę w postaci zagiętego owalu wokół orła, bardzo dobry stan zachowania, fotoatest Pelc.

4 000 PLN

3 500 PLN

256101860 pierwszy polski znaczek o odcieniach ciemnych na obwolucie listu z Kłodawy do Warszawy, znaczek unieważniony rzadkim stemplem numerowym Kłodawy z cyfra 227 w czterech okręgach, stopień rzadkości według Bojanowicza 7 punktów w dziesięciostopniowej skali rzadkości, na froncie wierszowy miejscownik "KŁODAWA" z ręcznie wpisana datą 8/7, na odwrocie warszawski odbiorczy datownik i miejscownik, obwoluta w doskonałym stanie o bardzo dobrej prezencji, walor pochodzi ze zbioru W.Rachmanowa i posiada jego sygnaturę w dolnym prawym rogu.

30 000 PLN

37 501 PLN

256111860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop., w kolorach ciemnoniebieskim i karminowym o ciemnych odcieniach, na cienkim (0,065 mm) prześwitującym papierze - bardzo charakterystyczny II nakład z 1860 roku z białymi punktami na czerwonej tarczy, w lewym dolnym rogu niedodruk czerwonego tła; unieważniony polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Petriuk BPP, z opisem Schmutz.

2 400 PLN

1 950 PLN

256151863 Królestwo Polskie - AMBULANS 15, pierwszy polski znaczek za 10 kop. w kolorach niebieskim i karminowym o jasnych odcieniach unieważniony unikalnym rosyjskim sześciokątnym kasownikiem ambulansowym 15 - układ kropek typu II; numery 12, 13, 14, 15 i 16 używane były na linii Drogi Żelaznej Północno-Zachodniej, stąd na odcinku Wierzbołów - Kowno, mogły zostać użyte na polskim znaczku numer jeden; dotąd znane są nieliczne listy ze znaczkami unieważnionymi kasownikami 12, 14, 15 lub 16 oraz trochę znaczków luzem; to grupa najrzadszych kasowników Królestwa Polskiego; dodatkow0 uszkodzenia obu klisz; niebieskiej - liczne pęknięcia i niedobicia obu ramek i dolnej lewej 10 i czerwonej w postaci uszkodzeń kropek tła na całej niemal powierzchni, znaczek zachował się w dobrym stanie, sygnowany Dr.E.Kossoy, gwarancja i opis kasownika Schmutz.

6 500 PLN

5 500 PLN

256601914 pierwsza okupacja austro-węgierska, całość o kontrowersyjnej proweniencji (por. artykuł Przegląd Filatelistyczny 2/2015) - list ofrankowany znaczkami Austrii skasowanymi 4/9/1914 datownikiem prowizorycznym w Miechowie - jednym z trzech uruchomionych tzw. erarialnych urzędów pocztowych; placówkę, po zaledwie kilku dniach funkcjonowania (8-14.IX), na skutek kontrofensywy rosyjskiej zlikwidowano; liczone jako znaczki kasowane na wycinkach; dobry stan zachowania (znaczki z niewielkimi przebarwieniami od światła).

160 PLN

140 PLN

257041916 okupacja austro-węgierska, list wysłany z poczty etapowej Opoczno In Polen do Krakowa ocenzurowany w Opocznie.

40 PLN

30 PLN

257051916 okupacja austro-węgierska, karta wysłana z poczty etapowej Nowa Brzeżnica do jenieckiego obozu pracy w Rosji, ocenzurowana w Wiedniu.

200 PLN

140 PLN

257151916 kartka z przedrukiem dla obszarów Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego.

15 PLN

15 PLN

257161916 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", karta pocztowa rzadka odmiana na kartonie ciemnopiaskowym; bardzo dobry stan zachowania.

20 PLN

20 PLN

257341917 okupacja niemiecka, frankatura mieszana dwóch wydań - "Russich Polen" i "Gen.-Gouv. Warschau" - list ekspresowy (koperta firmowa) wysłany 18.3 z Warszawy do Wiesbaden, stempelek cenzury poznańskiej; na odwrocie kasownik odbiorczy 20.3; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

120 PLN

100 PLN

257361917 okupacja austro-węgierska, miejscowy list polecony wysłany z poczty etapowej Kielce „a”, ocenzurowany w Kielcach.

50 PLN

40 PLN

257371917 okupacja austro-węgierska, list polecony wysłany z poczty etapowej Lublin „c” do Warszawy, ocenzurowany w Lublinie, na odwrocie datownik odbiorczy Warschau 7.7.17.

50 PLN

30 PLN

257401917 okupacja austro-węgierska, karta całostka wysłana z poczty etapowej Krasnostaw do Krakowa ocenzurowana w Zamościu.

30 PLN

25 PLN

257421917 okupacja austro-węgierska, karta całostka G.G. Warschau wysłana z poczty etapowej Białobrzegi, Kreis Radom „a”, urzędnik nie uznał opłaty, odbijając datownik obok i dopisując Frankozwang, opłata konieczna.

120 PLN

90 PLN

257701917 list firmowy z Łodzi do Niemiec, stempel cenzury z Poznania.

70 PLN

60 PLN

257881918 okupacja austro-węgierska, miejscowy list polecony z poczty etapowej w Sandomierzu.

60 PLN

40 PLN

257951918 kartka z Piotrkowa do Żelechowa.

45 PLN

45 PLN

258131918 kartka z Sanoka 2.11.18 do Krakowa.

60 PLN

90 PLN

258151918 miejscowy list polecony z Wilna, stempel wileńskiej cenzury i stempel odbiorczy Feldpostamtu na odwrocie.

160 PLN

144 PLN

259201916 legitymacja legionisty wystawiona przez Oficera Placu w Krakowie.

50 PLN

50 PLN

259611917 karta wysłana z poczty etapowej Biłgoraj do Czech ze stemplem formacyjnym "K. u. k. b h Etappenbaon No. / 2 KOMPAGNIE".

70 PLN

50 PLN

260271919 kartka wysłana 27.10.19 z Wilna do Białej, datownik "FRONTOWA POCZTA POLOWA No 28", pieczęć formacyjna z orłem "Prowiantura 12 p.p. / (w polu)", widokówka z Wilna.

85 PLN

70 PLN

260501915 Warszawa, znaczek poczty miejskiej w kolorach ciemnobrązowoczerwonym i zielonkawożółtym, drobne zanieczyszczenie przy drugiej cyfrze 1, gwarancja i opis Schmutz.

150 PLN

210 PLN

260521915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. typu 1 w kolorze lilaczerwonym, w dość popularnym skośnym położeniu, kasowany na wycinku, gwarancja Schmutz.

80 PLN

80 PLN

260551915 Warszawa, parka znaczków poczty miejskiej z poz. 31 i 32 z nadrukami typ Ic i IIc, duże podlepki, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

250 PLN

250 PLN

260561915 Warszawa, znaczek poczty miejskiej, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

50 PLN

50 PLN

260631915 Warszawa, wydanie z typograficznym nadrukiem nowej wartości 2/10 gr. na znaczku podstawowym drukowanym farbą anilinową (Mi.20 euro), gwarancja i opis Schmutz.

40 PLN

40 PLN

260881916 Łódź, karta pocztowa "Russich Polen" dofrankowana znaczkiem "Gen.-Gouv. Warschau" wysłana 6.11 z Warszawy, 7.11 doręczona przez Łódzką Ochotniczą Straż Ogniową, pięknie odbity stempelek poczty doręczeniowej w kolorze czerwonym, przesyłka cenzurowana w Warszawie - ładny delikatnie odbity stempelek, gwarancja Schmutz.

240 PLN

200 PLN

260941916 Sosnowiec, znaczki w kolorze lilaczerwonym i różowoczerwonym na wycinkach, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

80 PLN

80 PLN

261301916 Warszawa, czworoblok prób znaczków serii niedoszłej do obiegu, odbitki litograficzne arkuszowe bez tła w kolorze czarnym, gwarancja Korszeń.

480 PLN

400 PLN

261421917 Warszawa, list firmowy z Częstochowy do Warszawy, stempelek doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie w kolorze czerwonym.

70 PLN

60 PLN

261461917 Warszawa, poczta miejska pracowała na dwie zmiany (8-15 i 15-22), w celu dokładniejszej kontroli działalności ekspedycji zarządzono, aby I zmiana używała do odciskania stempelków taryfowych w barwie fioletowej, a II zmiana w barwie czerwonej;

"10 FENYGÓW" - fioletowy i czerwonoliliowy stempelki opłaty doręczeniowej IV wydania na miejscowym liście przesłanym 21.12, pierwsza, przedpołudniowa, próba doręczenia przesyłki (fioletowy stempelek) nie powiodła się ponieważ adresat przeprowadził się i przesyłkę należało dosłać, druga - popołudniowa (czerwonoliliowy stempelek) - była skuteczna; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Korszeń;
1918, miejscowa przesyłka władz niemieckich (zgoda na wyjazd do Hamburga) wysłana 16.1, pomimo oznaczenia "Heeressache" (sprawa wojskowa) zwalniającego przesyłkę od opłaty pocztowej, naliczono tę opłatę i obciążono nią adresata, jej wysokość określał stempelek, tu - "8 Pfennig Porto", pobierana była ona przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, w tym przypadku "10 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania; owalna pieczęć listowa nadawcy "Kaiserlich Deutsches Generalgouvernement Warschau"; niecodzienny walor w słabszym stanie zachowania (karta zmniejszona i pionowo złamana); na karcie albumowej.

300 PLN

300 PLN

261731918 Żarki, seria znaczków drugiego wydania, gwarancja Mikstein.

100 PLN

100 PLN