Lot # 25615
Close:
Start price: 6500
Current price: 5500
Number of bids: 1 (Bid history)
Catalog:
Fi.1a
Category: Polish Kingdom

1863 Królestwo Polskie - AMBULANS 15, pierwszy polski znaczek za 10 kop. w kolorach niebieskim i karminowym o jasnych odcieniach unieważniony unikalnym rosyjskim sześciokątnym kasownikiem ambulansowym 15 - układ kropek typu II; numery 12, 13, 14, 15 i 16 używane były na linii Drogi Żelaznej Północno-Zachodniej, stąd na odcinku Wierzbołów - Kowno, mogły zostać użyte na polskim znaczku numer jeden; dotąd znane są nieliczne listy ze znaczkami unieważnionymi kasownikami 12, 14, 15 lub 16 oraz trochę znaczków luzem; to grupa najrzadszych kasowników Królestwa Polskiego; dodatkow0 uszkodzenia obu klisz; niebieskiej - liczne pęknięcia i niedobicia obu ramek i dolnej lewej 10 i czerwonej w postaci uszkodzeń kropek tła na całej niemal powierzchni, znaczek zachował się w dobrym stanie, sygnowany Dr.E.Kossoy, gwarancja i opis kasownika Schmutz.
Photo