results
Num# Description Start price Buy price
25781938 20 rocznica odzyskania niepodległości, blok z bardzo rzadkim, w kolorze zielonym, okolicznościowym lwowskim kasownikiem SEMPER FIDELIS z pierwszego dnia obiegu, z pełną oryginalną gumą, w pięknym stanie.

300 PLN

300 PLN

25891939 widokówka ze stemplem ambulansu pocztowego na trasie Kraków - Bogumin nr 134.

80 PLN

80 PLN

25931939 zlecenie inkasowe z Rwy Mazowieckiej opłacone znaczkami opłaty.

30 PLN

30 PLN

25961939 zlecenie inkasowe z Zaniemyśla opłacone znaczkiem opłaty.

30 PLN

40 PLN

25981939 "ZJAZD SIERPNIOWY 1914-6.VIII-1939 POLSKA NA SZLAKU JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO" Kraków 1, czytelna odbitka rzadkiego wirnika okolicznościowego (według Myślickiego, stopień rzadkości C) na dekoracyjnej karcie wysłanej z 6.VIII do Starachowic; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 39 130).

200 PLN

200 PLN

26191939 list nadany z poczty polowej nr 184 18.4.39 do Zwierzyńca, stempel opłaty ulgowej przysługującej korespondencji żołnierzy, gwarancja Korszeń.

600 PLN

600 PLN

26221939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria czysta (Fi.80.-).

60 PLN

60 PLN

26271939 seria historyczna, 15 gr (bez mieczy grunwaldzkich) - frankatura pojedyncza, przesyłka wysłana 22.8 z Tczewa do Wolnego Miasta Gdańska; karta firmowa: "DROGERIA M.Potocki".

60 PLN

60 PLN

26311939 S/S "LWÓW" - dofrankowana karta pocztowa wysłany 21.VIII z Gdyni do Hull, adresowana do kapitana Adama Andrzejewskiego dowódcy polskiego frachtowca s/s "Lwów", jednostki, która w czasie wojny pływała w konwojach Anglia-Afryka-Włochy, na jej pokładzie uruchomiono agencję pocztową Polskiej Marynarki Handlowej nr.7; statek został zatopiony 2 grudnia 1943 roku w wyniku wielkiego niemieckiego nalotu na port w Bari.

600 PLN

600 PLN

26381939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC21, list z Włodawy nadany 2.9.39 do Grębowa, lubelski stempel cenzury nr BC21 z parafką cenzora.

800 PLN

800 PLN

26391939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC67, kartka z Wierbiąża nadana 5.9.39 do Piekar Śląskich, rzadki stempel cenzury z Kołomyi nr BC67.

600 PLN

671 PLN

26401939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC102, kartka z Niżankowic nadana 6.9.39 do Starachowic, stempel cenzury z Przemyśla nr BC102.

500 PLN

500 PLN

26431939 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Iłowo - Warszawa nr 105 z wyróżnikiem b.

80 PLN

410 PLN

26441939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC106, kartka z Sokołowa Małopolskiego nadana 31.8.39 w przededniu wybuchu drugiej Wojny Światowej do Katowic, stempel cenzury z Rzeszowa nr BC106.

600 PLN

600 PLN

26471939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC101, kartka z Dęblina nadana 1.9.39 w dniu wybuchu drugiej Wojny Światowej do Częstochowa, stempel cenzury z Kielc nr BC101.

400 PLN

400 PLN

26531939 przekaz paczkowy z Białej Podlaskiej do Włodawy.

45 PLN

45 PLN

26541939 list polecony z Warszawy do Żyrardowa na kopercie pocztowej - "Sprawa służbowa / Wolna od opłaty pocztowej".

120 PLN

120 PLN

26551939 list nadany z poczty polowej nr 74 24.7.39 do Stanisławowa, stempel formacyjny "10 PUŁK PIECHOTY / Komp. Zwiad.".

250 PLN

250 PLN

26721920 godło Litwy Środkowej, podwójny druk znaczka za 2 mk., gwarancja Korszeń.

20 PLN

20 PLN

26731920 wydanie przedrukowe, gwarancja Korszeń.

70 PLN

60 PLN

26741920 wydanie przedrukowe, gwarancja Korszeń.

60 PLN

55 PLN

26751920 wydanie przedrukowe, gwarancja Korszeń.

60 PLN

55 PLN

26761920 wydanie przedrukowe, gwarancja Korszeń.

120 PLN

110 PLN

27761919 Polska Agencja Pocztowa w Odessie, znaczki za 10, 20, 50 f. i 1 mk. (Fi.7400.-) w bardzo ładnym stanie, ładny stan zachowania, sygnatura Rachmanow, firmowa Reval, J; ZAF Katowice; gwarancja Gryżewski, Krawczyk, Ćwiertnia, Mikstein.

6 000 PLN

5 400 PLN

27791919 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z nadrukiem LEVANT, unikalna w czworoblokach bardzo ceniona seria czysta z pełną oryginalną nienaruszoną gumą bez podlepek ani ich śladu (Fi.23600.-), na trzech znaczkach naturalne brunatne przebarwienia gumy; znaczki nie są sygnowane, ani oznaczane w jakikolwiek sposób; zachowały się w bardzo dobrym stanie, tak jak zostały kupione; to dziś niespotykane, nowy fotoatest Korszeń.

20 000 PLN

18 000 PLN

27831919 Polska Agencja Pocztowa w Odessie - CZERWONY NADRUK - UNIKAT, znaczek za 10 fen. z typograficznym nadrukiem ODESA w kolorze czerwonym - to rzadka odmiana wydrukowana w ilości 50 szt.; przeważająca większość nakładu ma nadruk w kolorze czarnym; w komunikacie Konsulatu czerwone nadruki uznano za próbne i dodano informację o używaniu ich na listach, w rzeczywistości nie spotkano dotąd żadnego listu opłaconego znaczkiem z czerwonym nadrukiem, a kasowane znaczki są unikalne; większość kupił jako nieużywane dr Urstein z Warszawy, a później trafiły one w ręce A.Egera z Częstochowy; bardzo rzadko pojawiają się w handlu; kasowany sprzedajemy pierwszy raz; na odwrocie kawał historii polskiej filatelistyki - maleńka pozostałość lica koperty, na niej sygnatura A.EGER CZĘSTOCHOWA i gwarancja firmowa Gryżewski Warszawa, gwarancja Mikstein, z podpisem Schmutz.

15 000 PLN

13 500 PLN

27851920 Konstantynopol, wydanie z ręcznym nadrukiem PPC (Poste Polonaise Constantinople); rzadka seria z nadrukiem w kolorze fioletowym na wycinkach, znaczki kasowane datownikiem POCZTA POLSKA / 5.X.1920 / KONSTANTYNOPOL jak zwykle w kolorze niebieskim (Fi.5460.-), gwarancja Łaszkiewicz.

5 200 PLN

5 200 PLN

28001928 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "różne widoki" z przedrukiem, 15 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 13.III z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Pelplina; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. No.1" z wyróżnikiem "g"; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); gwarancja Schmutz.

100 PLN

100 PLN

28171930 Port Gdańsk, druk urzędowy wysłany z biura paszportowego w Gdańsku do Szubina, przesyłka zwolniona z opłaty pocztowej.

180 PLN

180 PLN

28261934 Port Gdańsk, czworoblok znaczka za 10 gr., Fischer 720,- zł, gwarancja Korszeń.

250 PLN

215 PLN

28381937 Port Gdańsk, frankatura mieszana - POLSKA KOPERTA (całostka) + znaczki wydania przedrukowego + znaczki polskie bez przedruku, ekspresowy list polecony wysłany 9.VI z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Poznania; znaki opłaty unieważnione datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "i"; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, z wyróżnikiem "1k"; na odwrocie datownik odbiorczy 10.6; karty bez przedruku użyte w Polskim Urzędzie w Gdańsku spotykane są sporadycznie, użycie koperty jest prawdopodobnie unikalne; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Korszeń.

1 500 PLN

1 350 PLN

28871920 kartka z Branitz (Branice) do Niemiec.

60 PLN

60 PLN

29371921 list firmowy z Beuthen - Bytomia.

25 PLN

25 PLN

29451922 Górny Śląsk, WODZISŁAW - SOSNICA, AMBULANS 604, znaczek za 2 Mk. unieważniony polskim datownikiem ambulansowym, co ciekawe kilka kilometrów tej linii stanowiło potem granicę, stacja Bielszowice leżała w Polsce, ale następna Sośnica już w Niemczech, dobry stan zachowania.

200 PLN

200 PLN

29501941 pierwsza seria wydania rządu na emigracji w czworoblokach z nazwą drukarni na marginesie "inprintem" na marginesie.

250 PLN

210 PLN

29511941 URUCHOMIENIE POCZTY POLSKIEJ NA EMIGRACJI I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, list ofrankowany całą serią do Londynu, nadany 15.XII w pierwszym dniu obiegu, będącym jednocześnie dniem rozpoczęcia działalności Poczty Polskiej na Emigracji w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr.1 na niszczycielu ORP "Piorun" w dniu jej uruchomienia!!! znaczki ostemplowane metalowym datownikiem typu II (cyfry kodowe w układzie "--1"); czarny stempelek polecenia "AGENCJA", na odwrocie zalepka cenzury brytyjskiej "OPENED BY EXAMINER 7548 P.C.90."; dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

200 PLN

200 PLN

29521941 I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, zniszczenia dokonane przez Niemców w Polsce i Wojsko Polskie w Wielkiej Brytanii, świetne graficznie staloryty, seria czysta z marginesami w pięknym stanie zachowania.

50 PLN

50 PLN

29531941 URUCHOMIENIE POCZTY POLSKIEJ NA EMIGRACJI, I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, list polecony do jednostki o oznaczeniu kodowym P/75 (7 Brygada Kadrowa Strzelców w Dunfermline w Szkocji) ofrankowany całą serią, nadany 15 XII w pierwszym dniu obiegu, będącym jednocześnie dniem rozpoczęcia działalności Poczty Polskiej na Emigracji, w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr.1 na niszczycielu ORP "Piorun" w dniu jej uruchomienia!!! znaczki ostemplowane metalowym datownikiem typu II (cyfry kodowe w układzie "--1"); czarny stempelek polecenia, ośmiokątny stempelek cenzury brytyjskiej P.94; fioletowy okrągły datownik odbiorczy z orłem "I KORPUS WOJSK POLSKICH 1st POLISH ARMY CORPS" z datą 26 12 1941; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

400 PLN

400 PLN

29591942 I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, nadpłacony prawidłowo list polecony nadany 14.VII.42 w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr. 12 na niszczycielu ORP "Burza", znaczki ostemplowane metalowym datownikiem typu II, fioletowy stempelek polecenia, ośmiokątny stempelek cenzury brytyjskiej P.94 na odwrocie.

220 PLN

220 PLN

29631943 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, Polskie Siły Zbrojne w walce z Niemcami, świetne graficznie staloryty, seria czysta z marginesami w pięknym stanie.

65 PLN

55 PLN