2578

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, blok z bardzo rzadkim, w kolorze zielonym, okolicznościowym lwowskim kasownikiem SEMPER FIDELIS z pierwszego dnia obiegu, z pełną oryginalną gumą, w pięknym stanie.

300 PLN300 PLN
2589

1939 widokówka ze stemplem ambulansu pocztowego na trasie Kraków - Bogumin nr 134.

80 PLN80 PLN
2593

1939 zlecenie inkasowe z Rwy Mazowieckiej opłacone znaczkami opłaty.

30 PLN30 PLN
2596

1939 zlecenie inkasowe z Zaniemyśla opłacone znaczkiem opłaty.

30 PLN40 PLN
2598

1939 "ZJAZD SIERPNIOWY 1914-6.VIII-1939 POLSKA NA SZLAKU JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO" Kraków 1, czytelna odbitka rzadkiego wirnika okolicznościowego (według Myślickiego, stopień rzadkości C) na dekoracyjnej karcie wysłanej z 6.VIII do Starachowic; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 39 130).

200 PLN200 PLN
2619

1939 list nadany z poczty polowej nr 184 18.4.39 do Zwierzyńca, stempel opłaty ulgowej przysługującej korespondencji żołnierzy, gwarancja.

600 PLN600 PLN
2622

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria czysta (Fi.80.-).

60 PLN60 PLN
2627

1939 seria historyczna, 15 gr (bez mieczy grunwaldzkich) - frankatura pojedyncza, przesyłka wysłana 22.8 z Tczewa do Wolnego Miasta Gdańska; karta firmowa: "DROGERIA M.Potocki".

60 PLN60 PLN
2631

1939 S/S "LWÓW" - dofrankowana karta pocztowa wysłany 21.VIII z Gdyni do Hull, adresowana do kapitana Adama Andrzejewskiego dowódcy polskiego frachtowca s/s "Lwów", jednostki, która w czasie wojny pływała w konwojach Anglia-Afryka-Włochy, na jej pokładzie uruchomiono agencję pocztową Polskiej Marynarki Handlowej nr.7; statek został zatopiony 2 grudnia 1943 roku w wyniku wielkiego niemieckiego nalotu na port w Bari.

600 PLN600 PLN
2638

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC21, list z Włodawy nadany 2.9.39 do Grębowa, lubelski stempel cenzury nr BC21 z parafką cenzora.

800 PLN800 PLN
2639

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC67, kartka z Wierbiąża nadana 5.9.39 do Piekar Śląskich, rzadki stempel cenzury z Kołomyi nr BC67.

600 PLN671 PLN
2640

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC102, kartka z Niżankowic nadana 6.9.39 do Starachowic, stempel cenzury z Przemyśla nr BC102.

500 PLN500 PLN
2643

1939 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Iłowo - Warszawa nr 105 z wyróżnikiem b.

80 PLN410 PLN
2644

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC106, kartka z Sokołowa Małopolskiego nadana 31.8.39 w przededniu wybuchu drugiej Wojny Światowej do Katowic, stempel cenzury z Rzeszowa nr BC106.

600 PLN600 PLN
2647

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC101, kartka z Dęblina nadana 1.9.39 w dniu wybuchu drugiej Wojny Światowej do Częstochowa, stempel cenzury z Kielc nr BC101.

400 PLN400 PLN
2653

1939 przekaz paczkowy z Białej Podlaskiej do Włodawy.

45 PLN45 PLN
2654

1939 list polecony z Warszawy do Żyrardowa na kopercie pocztowej - "Sprawa służbowa / Wolna od opłaty pocztowej".

120 PLN120 PLN
2655

1939 list nadany z poczty polowej nr 74 24.7.39 do Stanisławowa, stempel formacyjny "10 PUŁK PIECHOTY / Komp. Zwiad.".

250 PLN250 PLN
2672

1920 godło Litwy Środkowej, podwójny druk znaczka za 2 mk., gwarancja.

20 PLN20 PLN
2673

1920 wydanie przedrukowe, gwarancja.

70 PLN60 PLN
2674

60 PLN55 PLN
2675

60 PLN55 PLN
2676

120 PLN110 PLN
2776

1919 Polska Agencja Pocztowa w Odessie, znaczki za 10, 20, 50 f. i 1 mk. (Fi.7400.-) w bardzo ładnym stanie, ładny stan zachowania, sygnatura Rachmanow, firmowa Reval, J; ZAF Katowice; gwarancja Gryżewski, Krawczyk, Ćwiertnia, Mikstein.

6 000 PLN5 400 PLN
2779

1919 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z nadrukiem LEVANT, unikalna w czworoblokach bardzo ceniona seria czysta z pełną oryginalną nienaruszoną gumą bez podlepek ani ich śladu (Fi.23600.-), na trzech znaczkach naturalne brunatne przebarwienia gumy; znaczki nie są sygnowane, ani oznaczane w jakikolwiek sposób; zachowały się w bardzo dobrym stanie, tak jak zostały kupione; to dziś niespotykane, nowy fotoatest.

20 000 PLN18 000 PLN
2783

1919 Polska Agencja Pocztowa w Odessie - CZERWONY NADRUK - UNIKAT, znaczek za 10 fen. z typograficznym nadrukiem ODESA w kolorze czerwonym - to rzadka odmiana wydrukowana w ilości 50 szt.; przeważająca większość nakładu ma nadruk w kolorze czarnym; w komunikacie Konsulatu czerwone nadruki uznano za próbne i dodano informację o używaniu ich na listach, w rzeczywistości nie spotkano dotąd żadnego listu opłaconego znaczkiem z czerwonym nadrukiem, a kasowane znaczki są unikalne; większość kupił jako nieużywane dr Urstein z Warszawy, a później trafiły one w ręce A.Egera z Częstochowy; bardzo rzadko pojawiają się w handlu; kasowany sprzedajemy pierwszy raz; na odwrocie kawał historii polskiej filatelistyki - maleńka pozostałość lica koperty, na niej sygnatura A.EGER CZĘSTOCHOWA i gwarancja firmowa Gryżewski Warszawa, gwarancja Mikstein, z podpisem Schmutz.

15 000 PLN13 500 PLN
2785

5 200 PLN5 200 PLN
2800

1928 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "różne widoki" z przedrukiem, 15 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 13.III z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Pelplina; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. No.1" z wyróżnikiem "g"; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); gwarancja Schmutz.

100 PLN100 PLN
2817

180 PLN180 PLN
2826

1934 Port Gdańsk, czworoblok znaczka za 10 gr., Fischer 720,- zł, gwarancja.

250 PLN215 PLN
2838

1937 Port Gdańsk, frankatura mieszana - POLSKA KOPERTA (całostka) + znaczki wydania przedrukowego + znaczki polskie bez przedruku, ekspresowy list polecony wysłany 9.VI z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Poznania; znaki opłaty unieważnione datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "i"; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, z wyróżnikiem "1k"; na odwrocie datownik odbiorczy 10.6; karty bez przedruku użyte w Polskim Urzędzie w Gdańsku spotykane są sporadycznie, użycie koperty jest prawdopodobnie unikalne; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

1 500 PLN1 350 PLN
2887

1920 kartka z Branitz (Branice) do Niemiec.

60 PLN60 PLN
2937

1921 list firmowy z Beuthen - Bytomia.

25 PLN25 PLN
2945

1922 Górny Śląsk, WODZISŁAW - SOSNICA, AMBULANS 604, znaczek za 2 Mk. unieważniony polskim datownikiem ambulansowym, co ciekawe kilka kilometrów tej linii stanowiło potem granicę, stacja Bielszowice leżała w Polsce, ale następna Sośnica już w Niemczech, dobry stan zachowania.

200 PLN200 PLN
2950

1941 pierwsza seria wydania rządu na emigracji w czworoblokach z nazwą drukarni na marginesie "inprintem" na marginesie.

250 PLN210 PLN
2951

1941 URUCHOMIENIE POCZTY POLSKIEJ NA EMIGRACJI I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, list ofrankowany całą serią do Londynu, nadany 15.XII w pierwszym dniu obiegu, będącym jednocześnie dniem rozpoczęcia działalności Poczty Polskiej na Emigracji w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr.1 na niszczycielu ORP "Piorun" w dniu jej uruchomienia!!! znaczki ostemplowane metalowym datownikiem typu II (cyfry kodowe w układzie "--1"); czarny stempelek polecenia "AGENCJA", na odwrocie zalepka cenzury brytyjskiej "OPENED BY EXAMINER 7548 P.C.90."; dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

200 PLN200 PLN
2952

1941 I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, zniszczenia dokonane przez Niemców w Polsce i Wojsko Polskie w Wielkiej Brytanii, świetne graficznie staloryty, seria czysta z marginesami w pięknym stanie zachowania.

50 PLN50 PLN
2953

1941 URUCHOMIENIE POCZTY POLSKIEJ NA EMIGRACJI, I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, list polecony do jednostki o oznaczeniu kodowym P/75 (7 Brygada Kadrowa Strzelców w Dunfermline w Szkocji) ofrankowany całą serią, nadany 15 XII w pierwszym dniu obiegu, będącym jednocześnie dniem rozpoczęcia działalności Poczty Polskiej na Emigracji, w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr.1 na niszczycielu ORP "Piorun" w dniu jej uruchomienia!!! znaczki ostemplowane metalowym datownikiem typu II (cyfry kodowe w układzie "--1"); czarny stempelek polecenia, ośmiokątny stempelek cenzury brytyjskiej P.94; fioletowy okrągły datownik odbiorczy z orłem "I KORPUS WOJSK POLSKICH 1st POLISH ARMY CORPS" z datą 26 12 1941; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

400 PLN400 PLN
2959

1942 I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, nadpłacony prawidłowo list polecony nadany 14.VII.42 w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr. 12 na niszczycielu ORP "Burza", znaczki ostemplowane metalowym datownikiem typu II, fioletowy stempelek polecenia, ośmiokątny stempelek cenzury brytyjskiej P.94 na odwrocie.

220 PLN220 PLN
2963

1943 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, Polskie Siły Zbrojne w walce z Niemcami, świetne graficznie staloryty, seria czysta z marginesami w pięknym stanie.

65 PLN55 PLN