The new auction will start soon

Results

Page:
Num# Photos Description Start price Buy price
2217

1930 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Rakowice - Działdowo nr 446.

50 PLN80 PLN
2222

1931 kartka pocztowa nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Zebrzydowice nr 6.

80 PLN80 PLN
2229

1931 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Poznań - Katowice nr 216.

80 PLN80 PLN
2231

1931 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Poznań - Łódź nr 303.

60 PLN60 PLN
2264

1933 700-lecie założenia Torunia.

240 PLN240 PLN
2266

1933 700-lecie Torunia, unikalny projekt fotograficzny znaczka za 60 gr. w rozmiarze 60x76 mm; jest powiększony w stosunku do małej odbitki z pramatrycy dla lepszej wyrazistości, co było pomocne przy przedstawianiu komisji rozpatrującej projekty znaczków; po uwagach, poprawkach i retuszach rysunku powstawały próby tego znaczka; w katalogach niemieckich "projekty fotograficzne" ujmowane są jako Essay i umieszczane w tabelach prób poszczególnych wydań z oznaczeniem "E"; tego typu materiał dokumentujący przygotowania do druku pojawia się w handlu sporadycznie, na odwrocie ślady wklejenia do materiałów dokumentacyjnych i adnotacje, fotopinia.

800 PLN800 PLN
2267

1933 700-lecie Torunia, marginesowy znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego (bez podlepki Fi.1300.-), kilka przebarwień i zmatowień na gumie, podlepka na marginesie, liczony tanio jako podlepkowy, sygnowany na marginesie, gwarancja z opisem Schmutz.

300 PLN300 PLN
2275

1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty (Fi.185.-).

110 PLN110 PLN
2282

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek stemplowany kasownikiem okolicznościowym wystawy.

30 PLN30 PLN
2285

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.D (trąbki w dół Fi.150.-) na wycinku ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika.

120 PLN120 PLN
2286

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.150.-), gwarancja i opis Schmutz.

140 PLN140 PLN
2289

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza.

120 PLN120 PLN
2292

1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, marginesowy znaczek czysty (Fi.240.-).

200 PLN200 PLN
2297

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Dziembowo -Poznań nr 197, bardzo krótkie kursowanie ambulansu na tej trasie.

140 PLN140 PLN
2304

1934 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Łuniniec - Brześć nr 283 z wyróżnikiem a.

80 PLN80 PLN
2319

1934 20-lecie wymarszu Legionów - J.Piłsudski, seria czysta.

80 PLN80 PLN
2329

1934 wydanie przedrukowe, seria na podlepkach z odmianami znaczka za 1/1,20 zł.

60 PLN60 PLN
2356

1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Królewszczyzna - Lida nr 286 z wyróżnikiem b.

80 PLN410 PLN
2358

1934 kartka druk z firmy wydawniczej w Warszawie opłacony frankaturą mechaniczną pocztowym z reklamą nadawcy.

60 PLN54 PLN
2362

1935 "JUBILEUSZOWY ZLOT HARCERSTWA POLSKIEGO 11-25.VII.1935/ SPAŁA" wyróżnik "c" - stempel okolicznościowy na dekoracyjnie ofrankowany ilustrowany formularz kartkowy z reklamą firmy Centra z dodatkowymi nalepkami zlotowymi, wysłany 22.VII przez uczestnika zlotu do Sosnowca; minimalnie słabszy stan zachowania - niewielkie przebarwienia (Myślicki 35 011).

500 PLN420 PLN
2376

1935 kartka firmowa z Katowic do Tarnowskich Gór.

20 PLN20 PLN
2380

1935 kartka z jubileuszowego zlotu harcerstwa polskiego w Spale, stempel okolicznościowy zlotu I bardzo rzadki stempel "Poczta Zlotowa / Chorągwi Kieleckiej", gwarancja.

400 PLN360 PLN
2392

1935 różne widoki - wydanie obiegowe, seria z katalogowanymi odmianami.

160 PLN160 PLN
2406

1935 3% PREMJOWA POŻYCZKA INWESTYCYJNA - oszczędzamy BUDUJEMY, ząbkowana nalepka propagandowa, z podlepką, bardzo dobry stan zachowania.

25 PLN23 PLN
2424

1936 10-lecie prezydentury Ignacego Mościckiego, trzy czyste znaczki za 1 zł., każdy z innym położeniem napisu względem rysunku, wszystkie w bardzo ładnym stanie.

150 PLN150 PLN
2434

1936 kartka nadana w agencji pocztowej Domu Towarowego Braci Jabłkowskich do Przemyśla.

160 PLN144 PLN
2449

1937 kartka z zaproszeniem na Międzynarodową Wystawę Grawerską w Warszawie.

50 PLN50 PLN
2463

1937 różne widoki, seria.

20 PLN20 PLN
2475

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria czysta znaczków z bloków.

50 PLN50 PLN
2477

1937 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Poznań - Warszawa nr 113.

50 PLN180 PLN
2498

1938 list z kasownikiem okolicznościowym Międzynarodowych Targów Futrzarskich w Wilnie, trzy różne nalepki kwestarskie i dobroczynne.

150 PLN150 PLN
2519

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, czysta seria znaczków z bloku w parkach (Fi.260.-).

220 PLN220 PLN
2521

1938 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczki z bloku.

150 PLN150 PLN
2522

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, komplet znaczków z bloków.

200 PLN180 PLN
2532

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna, czysta (Fi.220.-).

140 PLN140 PLN
2555

1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zdołbunów - Krasne nr 463 z wyróżnikiem a, gwarancja Petriuk.

80 PLN220 PLN
2556

1938 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Wilno - Królewszczyzna nr 289 z wyróżnikiem a.

80 PLN380 PLN
2557

1938 kartka do Kazimierza nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kielce - Dęblin nr 258.

50 PLN50 PLN
2569

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok.

240 PLN240 PLN
2575

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok kasowany okolicznościowo (Fi.200.-) z pełną oryginalną gumą, piękny stan.

180 PLN180 PLN