results
Num# Description Start price Buy price
22311931 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Poznań - Łódź nr 303.

60 PLN

60 PLN

22641933 700-lecie założenia Torunia.

240 PLN

240 PLN

22661933 700-lecie Torunia, unikalny projekt fotograficzny znaczka za 60 gr. w rozmiarze 60x76 mm; jest powiększony w stosunku do małej odbitki z pramatrycy dla lepszej wyrazistości, co było pomocne przy przedstawianiu komisji rozpatrującej projekty znaczków; po uwagach, poprawkach i retuszach rysunku powstawały próby tego znaczka; w katalogach niemieckich "projekty fotograficzne" ujmowane są jako Essay i umieszczane w tabelach prób poszczególnych wydań z oznaczeniem "E"; tego typu materiał dokumentujący przygotowania do druku pojawia się w handlu sporadycznie, na odwrocie ślady wklejenia do materiałów dokumentacyjnych i adnotacje, fotopinia Korszeń.

800 PLN

800 PLN

22671933 700-lecie Torunia, marginesowy znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego (bez podlepki Fi.1300.-), kilka przebarwień i zmatowień na gumie, podlepka na marginesie, liczony tanio jako podlepkowy, sygnowany na marginesie, gwarancja z opisem Schmutz.

300 PLN

300 PLN

22751933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty (Fi.185.-).

110 PLN

110 PLN

22821933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek stemplowany kasownikiem okolicznościowym wystawy.

30 PLN

30 PLN

22851933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.D (trąbki w dół Fi.150.-) na wycinku ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika.

120 PLN

120 PLN

22861933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.150.-), gwarancja i opis Schmutz.

140 PLN

140 PLN

22891933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza.

120 PLN

120 PLN

22921933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, marginesowy znaczek czysty (Fi.240.-).

200 PLN

200 PLN

22971933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Dziembowo -Poznań nr 197, bardzo krótkie kursowanie ambulansu na tej trasie.

140 PLN

140 PLN

23041934 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Łuniniec - Brześć nr 283 z wyróżnikiem a.

80 PLN

80 PLN

23191934 20-lecie wymarszu Legionów - J.Piłsudski, seria czysta.

80 PLN

80 PLN

23291934 wydanie przedrukowe, seria na podlepkach z odmianami znaczka za 1/1,20 zł.

60 PLN

60 PLN

23561934 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Królewszczyzna - Lida nr 286 z wyróżnikiem b.

80 PLN

410 PLN

23581934 kartka druk z firmy wydawniczej w Warszawie opłacony frankaturą mechaniczną pocztowym z reklamą nadawcy.

60 PLN

54 PLN

23621935 "JUBILEUSZOWY ZLOT HARCERSTWA POLSKIEGO 11-25.VII.1935/ SPAŁA" wyróżnik "c" - stempel okolicznościowy na dekoracyjnie ofrankowany ilustrowany formularz kartkowy z reklamą firmy Centra z dodatkowymi nalepkami zlotowymi, wysłany 22.VII przez uczestnika zlotu do Sosnowca; minimalnie słabszy stan zachowania - niewielkie przebarwienia (Myślicki 35 011).

500 PLN

420 PLN

23761935 kartka firmowa z Katowic do Tarnowskich Gór.

20 PLN

20 PLN

23801935 kartka z jubileuszowego zlotu harcerstwa polskiego w Spale, stempel okolicznościowy zlotu I bardzo rzadki stempel "Poczta Zlotowa / Chorągwi Kieleckiej", gwarancja Korszeń.

400 PLN

360 PLN

23921935 różne widoki - wydanie obiegowe, seria z katalogowanymi odmianami.

160 PLN

160 PLN

24061935 3% PREMJOWA POŻYCZKA INWESTYCYJNA - oszczędzamy BUDUJEMY, ząbkowana nalepka propagandowa, z podlepką, bardzo dobry stan zachowania.

25 PLN

23 PLN

24241936 10-lecie prezydentury Ignacego Mościckiego, trzy czyste znaczki za 1 zł., każdy z innym położeniem napisu względem rysunku, wszystkie w bardzo ładnym stanie.

150 PLN

150 PLN

24341936 kartka nadana w agencji pocztowej Domu Towarowego Braci Jabłkowskich do Przemyśla.

160 PLN

144 PLN

24491937 kartka z zaproszeniem na Międzynarodową Wystawę Grawerską w Warszawie.

50 PLN

50 PLN

24631937 różne widoki, seria.

20 PLN

20 PLN

24751937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria czysta znaczków z bloków.

50 PLN

50 PLN

24771937 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Poznań - Warszawa nr 113.

50 PLN

180 PLN

24981938 list z kasownikiem okolicznościowym Międzynarodowych Targów Futrzarskich w Wilnie, trzy różne nalepki kwestarskie i dobroczynne.

150 PLN

150 PLN

25191938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, czysta seria znaczków z bloku w parkach (Fi.260.-).

220 PLN

220 PLN

25211938 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczki z bloku.

150 PLN

150 PLN

25221938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, komplet znaczków z bloków.

200 PLN

180 PLN

25321938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna, czysta (Fi.220.-).

140 PLN

140 PLN

25551938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zdołbunów - Krasne nr 463 z wyróżnikiem a, gwarancja Petriuk.

80 PLN

220 PLN

25561938 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Wilno - Królewszczyzna nr 289 z wyróżnikiem a.

80 PLN

380 PLN

25571938 kartka do Kazimierza nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kielce - Dęblin nr 258.

50 PLN

50 PLN

25691938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok.

240 PLN

240 PLN

25751938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok kasowany okolicznościowo (Fi.200.-) z pełną oryginalną gumą, piękny stan.

180 PLN

180 PLN

25781938 20 rocznica odzyskania niepodległości, blok z bardzo rzadkim, w kolorze zielonym, okolicznościowym lwowskim kasownikiem SEMPER FIDELIS z pierwszego dnia obiegu, z pełną oryginalną gumą, w pięknym stanie.

300 PLN

300 PLN

25891939 widokówka ze stemplem ambulansu pocztowego na trasie Kraków - Bogumin nr 134.

80 PLN

80 PLN

25931939 zlecenie inkasowe z Rwy Mazowieckiej opłacone znaczkami opłaty.

30 PLN

30 PLN