3278

1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 12 gr "długie e", wysłana 11.IV.1940 z Hrubieszowa do Warszawy; dobry stan zachowania (Mi.70 euro).

60 PLN75 PLN
3279

1939 karta pocztowa wydania przedrukowego - 30 gr "krótkie e", wysłana 27.I.1940 z Rawy Mazowieckiej do Krakowa, prawidłowo użyta całostka z krótkiego okresu podwyższonej taryfy; bardzo dobry stan zachowania (Mi.70 euro).

80 PLN95 PLN
3282

25 PLN25 PLN
3285

1939 prekursor lub współkursor, znaczek obiegowy Rzeszy za 12 fen (24 gr) użyty na terenie GG, list firmowy (koperta okienkowa) wysłany z Sochaczewa za pośrednictwem Niemieckiej Poczty Służbowej Wschód, znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym z godłem Rzeszy "Deutsche Dienstpost Osten Sochaczew"; słabszy stan zachowania.

40 PLN30 PLN
3287

15 PLN15 PLN
3298

1940 wydanie przedrukowe, luzak z serii w parce.

35 PLN35 PLN
3324

60 PLN60 PLN
3332

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe R - "POCZTA PERONOWA ZAPEWNIA W PODRÓŻY ŁĄCZNOŚĆ ZE ŚWIATEM", wysłana 2.7 z Grójca do Krakowa; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
3343

150 PLN135 PLN
3370

100 PLN90 PLN
3375

1941 kartka nadana w agencji pocztowej w Szańcu przez Busko Zdrój do Jurkowa.

45 PLN40 PLN
3400

1941 portret Hitlera na jednolitym tle - obie serie + wartości złotowe z tłem kreskowanym, wszystkie z "gapami" na górnym marginesie, ostemplowane 28.II propagandowym kasownikiem okolicznościowym "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND" przygotowany z okazji 10 rocznicy organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.

50 PLN50 PLN
3401

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, seria kasowana 26.X kasownikiem okolicznościowym z okazji 2 rocznicy powstania GG, na białym kartonie.

30 PLN30 PLN
3444

1942 53. urodziny Adolfa Hitlera, seria w arkuszach sprzedażnych.

280 PLN250 PLN
3487

180 PLN180 PLN
3496

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), 4 zł znaczek z oznaczeniem STAATSDRUCKEREI WIEN i oznaczeniem sektora i walca I/2 (Fi.+50% dopłaty), czyste, dobry stan zachowania.

20 PLN20 PLN
3497

30 PLN30 PLN
3499

1943 znaczek dywersyjny z portretem Hansa Franka wzorowany na wydaniu obiegowym z podobizną A. Hitlera, znaczek w doskonałym stanie zachowania.

10 000 PLN10 100 PLN
3526

1943 znaczki opłaty stemplowej.

80 PLN72 PLN
3529

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt.

40 PLN36 PLN
3530

1943 zestaw znaczków sądowych dla Generalnego Gubernatorstwa w czworoblokach.

200 PLN170 PLN
3531

500 PLN425 PLN
3532

1943 zestaw 27 talonów materiałowy (Prämienmarke) o wartości 2 punktów na różne reglamentowane produkty.

80 PLN72 PLN
3552

500 PLN500 PLN
3679

1942 pochodnia, seria stemplowana na wycinku, gwarancje na znaczkach Schmutz.

40 PLN40 PLN
3686

1942 Pochodnia - cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie z ręcznie wykonaną ilustracją wielkanocną wysłanej 24.IV.43, dodatkowy stempel propagandowy "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU"; doskonały stan zachowania; gwarancja.

1 200 PLN1 200 PLN
3748

1943 Pochodnia - cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie unieważniony kasownikiem okolicznościowym "ROKITNA 1915", gwarancja.

50 PLN50 PLN
3811

1943 Polska YMCA, znaczek na pocztówce ozdobionej, rzadko stosowanym, drzeworytem przedstawiającym Świętą Rodzinę w szopce; dodatkowy stempelek propagandowy "UCZMY SIĘ LATAĆ"; karta z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 24.XII; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

500 PLN500 PLN
3815

1943 25 rocznica Powstania Wielkopolskiego, znaczek skasowany 27 XII (dzień wybuchu powstania) datownikiem w kolorze czerwonym w karnecie ozdobionym rzadziej spotykanym drzeworytem sygnowanym Z.S.(Zygmunt Szatkowski); karnet niezagięty; dobry stan zachowania; gwarancja.

180 PLN162 PLN
3820

1943 wezwanie do Stacji Dentystycznej wysłane na koszt odbiorcy, dopisek "Pobrać" czerwoną kredką, doklejony znaczek dopłaty skasowany 20.X; walor w dobrym stanie zachowania (niewielkie przebarwienia); gwarancja.

100 PLN90 PLN
3832

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok stemplowany, gwarancja.

300 PLN300 PLN
3848

1944 "CZYTAJCIE POLSKICH AUTORÓW" karta z okolicznościowym dodrukiem wykonanym z klocka wykorzystanego do druku nalepek propagujących czytelnictwo, wydana z okazji wystawy - 400 lat Polskiej Książki; dodatkowo odbitka artystycznego stempla ze stylizowanymi literami KPS będącymi skrótem hasła "Książka Przychodzi Sama"; wysłana 4.IV, znak opłaty skasowany stemplem okolicznościowym "RACŁAWICE"; rzadki walor w dobrym stanie zachowania (poziome złamanie); gwarancja Schmutz.

600 PLN450 PLN
3896

1944 Rok Olimpijski, znaczek na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem z okazji Olimpiady Obozowej przedstawiającym koła olimpijskie godła członków Związku Wojskowych Klubów Sportowych i proporczyki klubowe, ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13 VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

300 PLN300 PLN
3982

1942 trąbka pocztowa, rzadki na korespondencji cięty znaczek w kolorze brunatnym na szarym gąbczastym średnim papierze gazetowym (nakład 140 szt.), karta pocztowa ozdobiona grafiką wielkanocną "1943 OSTATNICH ŚWIĄT", gwarancja i opis odmiany.

900 PLN700 PLN
4073

1943 całostka ze złamanym rogiem.

30 PLN25 PLN
4124

250 PLN200 PLN
4197

1944 Caritas, czysty znaczek za 5 f., odmiana w kolorze ciemnofioletowobrązowym na papierze gładkim średnim gumowanym, w katalogu winien być oznaczony jako 9ax1 (UWAGA: zapis w katalogu Fischera mimo poprawek pozostaje błędny, żadna istniejąca odmiana nie jest prawidłowo skatalogowana), gwarancja i pełen opis cech Schmutz.

300 PLN270 PLN
4198

1944 Caritas, gwarancja Schmutz.

180 PLN162 PLN
4331

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Syrena", karta pocztowa o sygnaturze E/0281 wysłana 29.8 z obozu dla osób przesiedlonych (Displaced Persons Camp) Nr.1 Geesthacht pod Hamburgiem do Warszawy, znak opłaty skasowany stemplem POCZTA POLSKA HAMBURG, stempel cenzury brytyjskiej T.165 i polskiej cenzury wojskowej nr.676; bardzo rzadki walor w nieco słabszym stanie zachowania, co nie umniejsza jego wartości (Fi.500.-).

400 PLN350 PLN
4332

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Syrena", karta pocztowa o sygnaturze E/0281 przesłana 2.11 na obszarze Brunszwiku z obozu im. Tadeusza Kościuszki dla osób przesiedlonych (Displaced Persons Camp) do szpitala "Grüner Jäger", znak opłaty skasowany stemplem Poczty Niemieckiej z wirnikiem propagandowym; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (karta po lewej stronie u góry zagięta)lewa górna ckarta (Fi.500.-).

400 PLN300 PLN