5917

1954 BARBADOS - niezwykle rzadki kierunek wysyłki, ładnie frankowany lotniczy list polecony wysłany 2.3 z Białegostoku na Barbados, na odwrocie stemple przejściowe i odbiorcze z 15.III; dobry stan zachowania.

80 PLN72 PLN
5919

1954 znaczek stemplowany kasownikiem ambulansu pocztowego na trasie Stalinogród - Dęblin.

10 PLN10 PLN
5921

1954 rocznik kopert FDC (bez bloku "niebieskiego").

1 000 PLN800 PLN
5935

1954 II Ogólnopolska Spartakiada (II), seria czysta (Fi.35.-).

20 PLN20 PLN
5940

1954 500. rocznica powrotu Pomorza do Polski, znaczek z błędem "podwójne L w OLSZTYN".

80 PLN80 PLN
5969

1954 III Zjazd PZF, blok lotniczy "niebieski", ładny stan (Fi.1000.-), gwarancja.

850 PLN850 PLN
5973

1954 III zjazd Polskiego Związku Filatelistów, koperta z pierwszego dnia obiegu z nowodrukiem bloku z błędem podwójnego moletowania, gwarancja i opis Walocha.

800 PLN700 PLN
5979

1955 rocznik kopert FDC (Fi.362.-).

300 PLN240 PLN
5980

1955 karnet - "MIĘDZYNARODOWY KONKURS PIANISTYCZNY IM. FRYDERYKA CHOPINA", projektowany i rytowany przez Czesława Słanię.

60 PLN60 PLN
5992

1955 VIII Wyścig Pokoju, komplet prób z nadrukiem PRÓBA.

200 PLN200 PLN
5994

1955 komplet 4 karnetów - "VIII WYŚCIG POKOJU", znaczki ostemplowane w miastach, w których rozpoczynano etapy rozgrywane w Polsce: Warszawa, Łódź, STALINOGRÓD, Wrocław; wizerunek okładki karnetu na skanie, dla celów poglądowych - zmontowany elektronicznie (Fi.60.-); temat-KOLARSTWO.

60 PLN60 PLN
6003

1955 Dni Krakowa, znaczek z błędem "kreska na lewo od pierwszej litery A w KRAKOWA".

30 PLN30 PLN
6004

1955 Dni Krakowa, znaczek za 60 gr. z błędem na poz.15 "przekreślony but", gwarancja i opis Schmutz.

30 PLN30 PLN
6008

1955 3 karnety - "V ŚWIATOWY FESTIWAL MŁODZIEŻY".

40 PLN40 PLN
6016

1955 XII Rajd Tatrzański, seria z odmianami papieru i ząbkowań.

50 PLN50 PLN
6017

1955 XII Rajd Tatrzański, koperta FDC.

10 PLN21 PLN
6019

1955 VII Rajd Tatrzański, komplet prób z nadrukiem PRÓBA, gwarancja.

150 PLN150 PLN
6025

1955 6 karnetów - "II MIĘDZYNARODOWE IGRZYSKA SPORTOWE MŁODZIEŻY" (serie nieząbkowana i ząbkowana).

60 PLN60 PLN
6042

1955 karnet - "VI OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W POZNANIU".

50 PLN50 PLN
6057

1956 rocznik kopert FDC (Fi.288.-).

180 PLN153 PLN
6061

1956 XI Zimowe Akademickie Igrzyska Świata, znaczek za 60 gr z błędem "kropka nad O w ZIMOWE", ząbkowanie liniowe ZL 11, czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

50 PLN50 PLN
6063

1956 karnet - "STATKI POLSKIE", dwie odmiany.

50 PLN50 PLN
6073

1956 50. rocznica śmierci dr Jana Dzierżona, prawy górny znaczek z błędem "kropka w dolnym kółku cyfry 8 i kropka przylegająca do szczytu litery A".

50 PLN50 PLN
6103

1957 50-lecie narciarstwa polskiego, parka znaczków za 40 gr - blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.I.W.I.-57 r. - znajdującym się pod 91/92 znaczkiem w arkuszu, czysty, bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN40 PLN
6106

1957 rocznik kopert FDC (w tym 1 x 851-3, 2 x 858a-b, 2 x 874-5, 2 x 889; bez 859Pw (Fi. 236,50).

170 PLN145 PLN
6108

1957 Organizacja Narodów Zjednoczonych, znaczek makulaturowy z silnie przesuniętym drukiem kolorów, niekatalogowane, po prawej normalny znaczek dla porównania, fotoatest Walocha.

700 PLN600 PLN
6116

1957 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w warszawie, arkusik stemplowany kasownikiem okolicznościowym wystawy.

600 PLN600 PLN
6120

1957 FDC - "VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna", komplet 6 kopert, wszystkie kombinacje parek poziomych, w tym 2 znaczki z trudnymi przywieszkami "przez środek" arkusika.

600 PLN510 PLN
6142

1957 FDC - blok "Organizacja Narodów Zjednoczonych" (Fi.100.-).

80 PLN64 PLN
6148

1958 rocznik kopert FDC (w tym 2 x 924-26, Fi.231.50).

160 PLN136 PLN
6176

1959 rocznik kopert FDC, w tym komplet 3 kopert ze znaczkami z przywieszkami "65-lecie polskiego ruchu filatelistycznego" (Fi.273.-).

220 PLN187 PLN
6180

1959 karnet - "III ZJAZD PZPR".

15 PLN15 PLN
6199

1959 przyjaźń polsko - chińska, znaczek z błędem "kreska przy cyfrze 5".

30 PLN30 PLN
6240

1960 historyczne miasta polskie, seria z odmianami papierów i ząbkowań.

300 PLN300 PLN
6255

1961 karnet - "PIERWSZA WYSTAWA FILATELISTYCZNA POKAZ KASOWNIKÓW 100-LECIA POLSKIEGO ZNACZKA POCZTOWEGO".

25 PLN23 PLN
6266

1961 VI Kajakowe Mistrzostwa Europy, cięty znaczek za 2,50 zł. z rzadkim - III.6 położeniem znaku wodnego, gwarancja i opis Schmutz.

30 PLN27 PLN
6267

1961 VI Kajakowe Mistrzostwa Europy, znaczek za 2,50 zł. z rzadkim - III.6 położeniem znaku wodnego, gwarancja i opis Schmutz.

30 PLN30 PLN
6285

1962 20. rocznica powstania PPR, seria w parkach rozdzielonych międzypolem.

140 PLN140 PLN
6293

15 PLN15 PLN
6325

1963 czarnodruk z okazji Europejskiej Wystawy Znaczków Sportowych we Wrocławiu.

200 PLN200 PLN