5129

1946 zamek w Będzinie, znaczek z numerem walca na marginesie.

25 PLN25 PLN
5133

1946 zamek w Będzinie, makulaturowa parka z nie dodrukiem połowy znaczka przy lewym marginesie, gwarancja Wysocki.

350 PLN315 PLN
5184

1947 list lotniczy z Poznania do Ameryki.

20 PLN20 PLN
5205

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

25 PLN25 PLN
5207

25 PLN30 PLN
5210

1947 koperta okolicznościowa prawdopodobnie prywatnie wydrukowane przez firmę Joseph'a Bienieckiego z USA.

15 PLN15 PLN
5214

1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie.

10 PLN10 PLN
5231

10 PLN10 PLN
5245

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek za 40 zł/50 gr - frankatura pojedyncza, ekspresowy polecony list miejscowy nadany 17.9 w Warszawie, minimalnie przefrankowany (40 zamiast 37 zł), na odwrocie datownik odbiorczy z tego samego dnia; bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN40 PLN
5265

1947 brat Albert, znaczek za 2+18 zł. z błędem na poz.46 "biała kropka nad WA", gwarancja i opis Schmutz.

40 PLN40 PLN
5271

1948 list polecony nadany z pokładu M/S Batory do Stanów Zjednoczonych, stempel M/S Batory "GDYNIA - AMERICA LINE" i bardzo rzadka erka transatlantyka z numerem 1, na odwrocie stemple odbiorcze.

1 000 PLN1 000 PLN
5294

1948 karnet - "WYSTAWA ZIEM ODZYSKANYCH".

50 PLN50 PLN
5315

1948 Bolesław Bierut, parka znaczków z silnym abklaczem obrazu znaczków na stronie gumowanej, niespotykane.

220 PLN261 PLN
5331

1948 walka z gruźlicą, bloki legitymacyjne z oznaczeniem zaakceptowanych walców: 3+2 zł - O.k.W.II.; 5+5 zł - O.k.W.I.; 6+4 zł - O.k.W.I.; 15+10 zł - O.k.W.II.; znajdujące się pod 46 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN220 PLN
5353

1948 bojownicy o wolność i demokracje, blok w gabinetowym stanie.

650 PLN600 PLN
5354

1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok w doskonałym stanie.

650 PLN550 PLN
5356

1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok bez numeru kontrolnego, doskonały stan zachowania.

2 300 PLN2 300 PLN
5357

1948 bojownicy o wolność i demokrację, rzadki blok bez numeru kontrolnego, ta niewielka partia bloków w tym ten egzemplarz wydrukowano na nieco innym papierze w stosunku do egzemplarzy numerowanych (pod lampą UV papier wykazuje ciemniejszy szarawy odcień), doskonały stan zachowania, fotoatest Berbeka.

2 800 PLN2 700 PLN
5380

1949 Kongres Jedności Ruchu Ludowego, seria czysta (Fi.35.-).

20 PLN20 PLN
5458

1950 groszy, list z Tomaszowa Mazowieckiego do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 5 w kolorze fioletowym.

20 PLN20 PLN
5511

1950 karnet - "III ZJAZD ZWIĄZKU ZAWODOWEGO PRACOWNIKÓW POCZT I TELEKOMUNIKACJI i 75 ROCZNICA ŚWIATOWEGO ZWIĄZKU POCZTOWEGO (UPU)", nakład 600 sztuk (Fi.200.-).

150 PLN150 PLN
5519

1950 Julian Marchlewski, znaczek za 15 zł. z błędem na poz.41 "kropka na klapie marynarki", gwarancja Krawczyk.

30 PLN30 PLN
5556

1950 "groszy - lokalny", Cibórz, Bierut, znaczek za 5 zł. z fioletowym stempelkiem typu 39, gwarancja Krawczyk.

40 PLN40 PLN
5557

1950 "groszy - lokalny", Trzebicz, Bierut, znaczek za 5 zł. z fioletowym stempelkiem typu 42, gwarancja Krawczyk.

40 PLN40 PLN
5648

1950 Bolesław Bierut, znaczek z pustopolem na lewym marginesie.

10 PLN10 PLN
5651

1950 Bolesław Bierut, narożnikowy znaczek z pustopolem.

20 PLN20 PLN
5661

20 PLN25 PLN
5665

1950 Bolesław Bierut, znaczek z rozmazanym rysunkiem znaczka, gwarancja Walocha.

50 PLN70 PLN
5666

1950 Bolesław Bierut, makulaturowy znaczek z zamazanym rysunkiem, gwarancja Walocha.

40 PLN60 PLN
5727

1951 groszy, list z Poznania do Torunia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 11 w kolorze fioletowym.

20 PLN20 PLN
5789

1951 FDC - "Międzynarodowy Dzień Dziecka".

60 PLN51 PLN
5792

1951 I Kongres nauki Polskiej, znaczek bez ząbkowania poziomego na dolnym marginesie z obiegu pocztowego.

200 PLN180 PLN
5822

1952 groszy, lotniczy list polecony z Sosnowca do Danii opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze czarnym, gwarancja Petriuk.

80 PLN80 PLN
5825

1952 rocznik kopert FDC.

950 PLN850 PLN
5835

1952 110 rocznica urodzin Marii Konopnickiej, czworoblok znaczka za 1.15 zł., lewy dolny z błędem na niekatalogowanym polu "podwójna cyfra 1 w 110", gwarancja i opis Schmutz.

40 PLN36 PLN
5858

1952 uchwalenie konstytucji PRL, znaczek z błędem "uszkodzona cyfra 4".

30 PLN30 PLN
5869

1952 35 rocznica Rewolucji Październikowej, seria ząbkowana z pustopolami z lewej strony, kasowane z pełną oryginalną gumą.

50 PLN50 PLN
5873

1952 przyjaźń polsko-radziecka, znaczek za 45+15 gr. bez napisu LENIN (Mi.50 euro), gwarancja.

100 PLN100 PLN
5892

1953 Mistrzostwa Europy w boksie w Warszawie, seria czysta (Fi.100.-).

60 PLN60 PLN
5893

1953 Mistrzostwa Europy w boksie w Warszawie, znaczek za 95 gr ze znacznie przesuniętą perforacją.

60 PLN60 PLN