2965

1944 zdobycie Monte Cassino, seria na kopercie z pierwszego dnia obiegu.

240 PLN216 PLN
2974

1945 koperta pierwszego dnia obiegu.

40 PLN36 PLN
2975

1930 Ziemie Zachodnie, widokówka z kasownikiem okolicznościowym, wysłana 6.9 z Lądku Zdroju (Bad Landeck) do Bytomia (Beuthen).

20 PLN20 PLN
2979

1938 kartka z Kłajpedy do Woli Fleszczyna.

45 PLN45 PLN
2981

1939 obszary anektowane przez Litwę, wydanie prowizoryczne z okazji przyłączenia Wilna do Litwy, będące w obiegu na terenach okupacji litewskiej, znaczek za 35 c. użyty w Wilnie.

30 PLN30 PLN
2982

1939 kartka z Sosnowca 23.12.39 do Berlina.

15 PLN15 PLN
2984

1939 list polecony z Sosnowca 29.1.39 do Berlina, na odwrocie stempel odbiorczy.

30 PLN35 PLN
2992

1940 Obszary anektowane przez Niemcy, Inowrocław - polska karta pocztowa z doklejonymi znaczkami Rzeszy, skasowana w Inowrocławiu stemplem prowizorycznym "Deutsches Dienspostamt Hohensaltza"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

40 PLN40 PLN
2995

1940 niemiecka okupacja Luksemburga, wydanie przedrukowe na znaczkach luksemburskich, seria na trzech koperta listów poleconych wysłanych 20.12 z Luksemburga do Monachium, kasowniki odbiorcze na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN40 PLN
3000

1940 Obszary anektowane przez Niemcy, ŁÓDŹ - LODSCH! krótko stosowany stempel z "nową" nazwą Łodzi, formularz o sygnaturze "Kl.N. 9.1939 Fp C154" wysłany 2.3 do obozu jenieckiego - Stalag IIIA, stempelek cenzora obozowego nr.13; dobry stan zachowania.

120 PLN120 PLN
3004

1940-1 zestaw wycinków z Będzina.

20 PLN20 PLN
3005

1940 zestaw wycinków z Opatowa.

10 PLN10 PLN
3041

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, Brody-Zamek - obóz dla polskich jeńców w ZSRR budujących pod nadzorem NKWD drogi, m.in. strategiczną Nowogród Wołyński - Lwów, karta wysłana 6.7. z Równego do Grabowa, stempel niemieckiej cenzury wojskowej.

150 PLN150 PLN
3107

1949 Obszary anektowane przez Litwę, ZSRR, Niemcy, ZSRR - dofrankowana całostka (koperta) jako polecona wysłana 28.6 z Wilna do Bydgoszczy, stemple odbiorcze na odwrocie, minimalnie słabszy stan zachowania (Mi.75 euro).

80 PLN80 PLN
3109

160 PLN160 PLN
3119

1939 Kampania Wrześniowa, polska karta pocztowa wykorzystana jako formularz przez niemieckiego żołnierza, wysłana 15.XII z miejscowości Izbica Kujawska za pośrednictwem poczty cywilnej do Bayreuth, karta pionowo zgięta.

120 PLN108 PLN
3121

1939 polska całostka wysłana z niemieckiej poczty polowej 59 18.9.39 z kampanii wrześniowej, kartka dostarczona do Niemiec przez Wrocław tak zwana pocztą autobusową.

160 PLN144 PLN
3129

150 PLN150 PLN
3137

1941 Wojsko Polskie w Wielkiej Brytanii, seria nalepek Czerwonego Krzyża dla wojsk lądowych, morskich i lotniczych, dodatkowo nieliczony narożny znaczek dla wojsk lądowych dwustronnie cięty z przywarciami na gumie; spotykane czasem na listach poczty polowej.

40 PLN30 PLN
3139

1941 zestaw 3 pamiątkowych winiet wykonanych z inicjatywy zawodowego oficera Wojska Polskiego kartografa Aleksandra Stockiego, które były używane na przesyłkach Polskiej Poczty Polowej w Wielkiej Brytanii.

150 PLN150 PLN
3146

1942 Dojdziemy, próba znaczka poczty polowej polskich sił zbrojnych w ZSRR w kolorze czarnym, gwarancja.

1 500 PLN1 500 PLN
3160

1942 Tajna Poczta Polska „Obrona Warszawy”, cały arkusz zamoczony i zabrudzony, materiał badawczy.

250 PLN225 PLN
3164

1942 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, karnet przedstawiający szopkę krakowską - ilustracja autorstwa Antoniego Wasilewskiego z dołączoną kartą z suchym tłoczeniem polskiego godła i napisami "NIECH ŻYJE WOLNA I NIEPODLEGŁA POLSKA! / LONG LIVE POLAND FREE AND INDEPENDENT!", życzenia podpisane przez por.Witolda Świątkowskiego, który m.in pracował w Buzułuku w kancelarii "kurii polowej" tworzonej przez gen.Andersa Armii Polskiej w ZSRR; Antoni Wasilewski był uczniem Józefa Mehoffera w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, w 1927 był inicjatorem i organizatorem dorocznego konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową w Krakowie; taki sam walor pokazano w książce "Polish exile mail in Great Britain" autorstwa G.C.Kay'a i R.Negus'a na str.246.

400 PLN360 PLN
3175

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", drukowany na stronie gumowanej marginesowy znaczek V wydania - I nakład, na odwrocie sygnatura MIR.

50 PLN45 PLN
3176

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", górna połówka ciętego znaczka V wydania - I nakład w kolorze czerwonym na fioletowawym papierze, z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, WR (Rachmanow).

50 PLN45 PLN
3177

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", arkusz ząbkowanych znaczków V wydania - I nakład, z błędami; nieco skośny druk całego arkusza, jeszcze bardziej skośne ostatnie ząbkowanie poziome, poprzesuwane ząbkowanie pionowe; w wyniku tych błędów dwa górne znaczki mają cięty górny bok, kilka przesunięty rysunek, a dolne szeroki skośny margines, bardzo ciekawe.

600 PLN540 PLN
3178

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", ząbkowany znaczek V wydania - I nakład z pełną oryginalną gumą i błędem "brak perforacji poziomej pomiędzy znaczkiem a dolnym marginesem, gwarancja Mikulski.

120 PLN108 PLN
3179

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", ząbkowany znaczek V wydania - I nakład, makulatura z przesuniętyn ząbkowaniem, rzadka na cienkim gładkim bibułkowym papierze.

70 PLN63 PLN
3180

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania - I nakład, z błędem "duża plama obok orła".

60 PLN54 PLN
3181

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania - I nakład w kolorze czerwonym na niebieskawym papierze z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, przesunieta perforacja pozioma, sygnatury MIR, SM(Mikstein), WR (Rachmanow).

70 PLN63 PLN
3182

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania - I nakład, rzadki na cienkim jednostronnie błyszczącym papierze.

80 PLN72 PLN
3183

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania - I nakład.

30 PLN27 PLN
3184

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", ząbkowany znaczek V wydania w kolorze niebieskoszarym - II nakład, rzadki z pełna oryginalna gumą, gwarancja Mikulski.

50 PLN45 PLN
3185

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", marginesowy cięty znaczek V wydania w kolorze niebieskoszarym - II nakład.

30 PLN27 PLN
3186

30 PLN27 PLN
3187

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania - II nakład, rzadszy w kolorze ciemnoniebieskoszarym na gładzonym papierze.

50 PLN45 PLN
3192

1943 Armia Polska w ZSRR, list do Wandy Wasilewskiej - ilustrowany propagandowy listownik z hasłem "MOŻEMY I POWINNIŚMY OCZYŚCIĆ ZIEMIĘ RADZIECKĄ OD HITLEROWSKICH BRUDÓW (STALIN)" od Polaka służącego w Armii Czerwonej (poczta polowa 05963), wysłany 26.VI do redakcji pisma "Nowe widnokręgi" na ręce Wandy Wasilewskiej "matki chrzestnej" formującej się od maja 1 Dywizji Piechoty im.Tadeusza Kościuszki (15 lipca jednostka składała przysięgę) z prośbą o pomoc w przyjęciu w jej szeregi; rzadka całość z bardzo wczesnego okresu powstawania dywizji.

400 PLN400 PLN
3236

1945 list na kopercie lotniczej z polskiej poczty polowej nr 140 w Wielkiej Brytanii nadany 9.12.45 do Polski.

90 PLN90 PLN
3250

1946 II Korpus Polski we Włoszech, zaświadczenie o przyznaniu prawa do noszenia odznaczeń: Gwiazdy za wojnę 1939-1945 (1939-1945 Star) i Gwiazdy Italii (Italy Star) dla ułana Jana Kłaka z 1 Pułk Ułanów Krechowieckich, owalna pieczęć pułkowa i podpis dowódcy płk.dypl.Leona Strzeleckiego; niecodzienny dokument (karta pionowo zgięta).

120 PLN100 PLN
3276

1939 I wydanie przedrukowe, 1 zł + 50 gr - frankatura dwukolorowa, list ekspresowy wysłany 11.7.40 z Kielc do Nowego Jorku, zalepki cenzur niemieckiej i amerykańskiej, nowojorskie datowniki odbiorcze z 20.IX, dodatkowy stempelek poczty amerykańskiej "Fee Claimed by Office of First Address"; znaczek wartości 1 zł/50fen, za wyjątkiem skartu, jest bardzo rzadko spotykany na prawidłowo opłaconych całościach - tu dodatkowo o niespotykanym obiegu; słabszy stan zachowania.

500 PLN500 PLN