The new auction will start soon

Auction 109. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
29591

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie kremowobiałym, sygnatura typu 1 (31,7 mm) w układzie poziomym, zezwolenie na druk petitem, karta wysłana 24.4.1946 z Wałbrzycha do Staszowa.

Fi.Cp95AIIxa
20 PLN
SOLD
29592

1945 Belweder 3(5)zł, dwie karty ilustrowane: niebieska Leszno Wlkp.-ratusz, brązowa Warszawa-UPT na ul.Nowogrodzkiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp99-100
120 PLN
29593

1945 kartka beznominałowa ze stempelkiem opłaty pocztowej pobranej w gotówce.


120 PLN
29594

1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu za 3 zł, dofrankowana i wysłana 17.4.1948 z Kwidzyna do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; dobry stan zachowania (lekko odciśnięte 2 ślady spinacza).

Fi.Cp97, 431B
30 PLN
29595

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, ostemplowanych pamiątkowo 14 i 16.6 (Fi.120.-).

Fi.Cp97-98
70 PLN
29596

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, czyste.

Fi.Cp97-98
80 PLN
29597

1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu za 6 zł, wysłana 21.6.1948 z niewielkiej kaszubskiej miejscowości Strzepcz do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza).

Fi.Cp98
60 PLN
29598

1947 Polacy walczący w Hiszpanii, dofrankowana karta pocztowa wysłana 22.7.1948 z miejscowości Świdwin do Gdyni; dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza).

Fi.Cp102I, 431A
30 PLN
29599

1948 międzynarodowy kupon na odpowiedź użyty w Łodzi.

Fi.Cc10a
100 PLN
29600

1948 międzynarodowy kupon na odpowiedź czysty.

Fi.Cc11a
50 PLN
29601

1948 SZCZĄTKOWY PODWÓJNY DRUK KOLORU CZERWONEGO do tej pory niekatalogowany, widoczny szczególnie dobrze na literach napisów, "KONGRES JEDNOŚCI MŁODZIEŻY POLSKIEJ WROCŁAW 19-22.VII.1948" Wrocław 1, dofrankowana całostka "Polacy walczący w Hiszpanii" z dodatkowym napisem, skasowana okolicznościowo 20.7 wysłana do Warszawy; dobry stan zachowania (Myślicki 48 071).

Fi.Cp102II, 462, 465
Mi.493, 496
400 PLN
29602

1948 Zabytkowy kościół w Pniowie, całostki z sygnaturą VIII.47, dwie odmiany kartonu: szarobiały i kremowoszary (Fi.80.-).

Fi.Cp103
60 PLN
29603

1948 zamek w Lanckronie, całostka ilustrowana.

Fi.Cp105
150 PLN
29604

1948 całostka ilustrowana ze znakiem opłaty z zamkiem w Lanckoronie, rzadka z obiegu pocztowego, dodatkowo rzadki stempel Europejska Konferencja Rozkładów Jazdy Kraków.

Fi.Cp105
350 PLN
29605

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 22.

Fi.Cp106
35 PLN
29606

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 5.

Fi.Cp106
35 PLN
SOLD
29607

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 10.

Fi.Cp106
35 PLN
29608

1948 trzy walczące orły, karta z ilustracją 15 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp106
40 PLN
29609

1948 trzy walczące orły, karta z ilustracją 14.

Fi.Cp106
60 PLN
29610

1948 trzy walczące orły, karta z ilustracją 2.

Fi.Cp106
60 PLN
29611

1948 trzy walczące orły, karta z ilustracją 1.

Fi.Cp106
60 PLN
SOLD
29612

1948 Wiosna Ludów, całostka z ilustracją nr 15.

Fi.Cp107
80 PLN
29613

1948 Wiosna Ludów, całostka z ilustracją nr 11.

Fi.Cp107
80 PLN
29614

1948 Wiosna Ludów, całostka z ilustracją nr 12.

Fi.Cp107
80 PLN
29615

1948 karta "Miesiąc przyjaźni polsko-radzieckiej" wysłana 20.12 z Sosnowca do Warszawy, znak opłaty unieważniony stemplem okolicznościowym "PORADNIA PRZECIWGRUŹLICZA ZAPOBIEGA WYKRYWA LECZY" (Myślicki 48 121); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp108
30 PLN
29616

1949 koperta "Alegoria Wiosny Ludów", czysta, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck11
160 PLN
SOLD
29617

1949 list z Sulejowa do Piaseczne.

Fi.Ck11
50 PLN
29618

1949 Wiosna Ludów, koperta z obiegu pocztowego nadana w Szczecinie

Fi.Ck11
30 PLN
29619

1949 koperta "Bierut", bez hasła propagandowego, druk z III walca (trzy kropki pod pierwszymi literami sygnatury nakładu); dobry stan zachowania (na lewej i części górnej krawędzi przebarwienia od światła).

Fi.Ck12
100 PLN
29620

1949 koperta "Bierut", bez hasła propagandowego, druk z I lub II walca (bez dodatkowych oznaczeń); dobry stan zachowania.

Fi.Ck12
100 PLN
SOLD
29621

1949 koperta "Bierut", hasło propagandowe A - "Przed wsią ...", druk z XII walca (dwanaście kropek pod pierwszymi literami sygnatury nakładu); dodatkowo w związku z zarządzeniem Ministra P.i T. z 24.III.1950 obowiązkowo doklejono znaczek pocztowy o wartości 5 zł z przeznaczeniem sumy osiągniętej na odbudowę Warszawy; wewnątrz oryginalnie dołączany papier listowy; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie dwa minimalne ślady po podlepkach).

Fi.Ck12I
160 PLN
29622

1949 koperta "Bierut", hasło propagandowe B - "Umacniajmy ...", druk z V walca (pięć kropek pod pierwszymi literami sygnatury nakładu); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck12I
250 PLN
29623

1949 koperta z hasłem propagandowym B, walec 5.

Fi.Ck12I
100 PLN
SOLD
29624

1949 Bolesław Bierut, karton kremowoszary gładki, sygnatura II.50, bez hasła propagandowego.

Fi.Cp109I
50 PLN
29625

1949 Bolesław Bierut, karton żółtobiały, sygnatura I.49, bez hasła propagandowego.

Fi.Cp109I
120 PLN
SOLD
29626

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu krakowskiego.

Fi.Cp110I
80 PLN
29627

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu krakowskiego.

Fi.Cp110I
80 PLN
29628

1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu krakowskiego (układ czcionkowy) - odmiana a: odstęp 0,5mm między "1" i "0", II i V linijka niedokładnie odbite; czysta w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp110IAa
150 PLN
29629

1949 wydanie prowizoryczne, karta 101 z ilustracją w kolorze oliwkowym z nadrukiem typu 3, dofrankowana i wysłana 31.5.1950 z Opola do Krosna; dobry stan zachowania.

Fi.Cp117
30 PLN
29630

1949 wydanie prowizoryczne, kartka z Łęgu Starościńskiego do Warszawy.

Fi.Cp117
20 PLN