The new auction will start soon

Auction 109. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
29711

1950 służbowy list polecony z Ministerstwa Poczt i Telekomunikacji do Poznania w kopercie wydania Generalnego Gubernatorstwa z zadrukowanym znakiem opłaty i niemieckim napisem na odwrocie.


450 PLN
29712

1951 formularz służbowy na kopercie Generalnej Guberni - Ck2 Wawel, znak opłaty zasmarowany czarnym tuszem, koperta z obiegu nadana z Ministerstwa Poczt i Telegrafów jako przesyłka polecona, dobry stan zachowania, rzadki i dekoracyjny walor, gwarancja Pelczar.

Fi.Cfpu
500 PLN
29713

1951 groszy, całostka bez nadruku groszy wysłana z Jastarni do Łodzi.

Fi.Cp124, 550
10 PLN
29714

1951 rocznik - 11 kart w tym 6 sztuk Cp125 (komplet 6 haseł propagandowych) z sygnaturami XI.51 - dopłata 200%, na karcie Cp128 na odwrocie dwa delikatne ślady po podlepkach (Fi. 276,-).

Fi.Cp125-30
200 PLN
29715

1951 Światowy Tydzień Młodzieży, karta ostemplowana okolicznościowo 21.III w pierwszym dniu obiegu (Myślicki 51 009).

Fi.Cp126
20 PLN
29716

1951 Światowy Tydzień Młodzieży, karta czysta.

Fi.Cp126
20 PLN
29717

1951 ilustrowana karta do życzeń 1-majowych.

Fi.Cp127
20 PLN
29718

1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój, karta czysta.

Fi.Cp128
20 PLN
29719

1951 Propaganda PKO, na odwrocie prawie niewidoczne ślady podlepek).

Fi.Cp130
15 PLN
29720

1952 koperta "B.Bierut" ze znakiem opłaty unieważnionym tuszowym, pionowym, odciskiem litery X, używana do celów służbowych, wysłana 26.10.61 jako polecona z Dyrekcji Okręgu Poczty i Telekomunikacji w Katowicach do Warszawy, nalepka polecenia Katowice 2 (D.O.P.i T.), datownik DYR.OKR.POCZTY I TELEKOM KATOWICE S.E. odciśnięty na kopercie, i dodatkowo kasujący erkę; stempelek "Sprawa służbowa/ wolna od opłaty" i "Polecone"; pieczęć nagłówkowa "Dyrekcja Okręgu/ Poczty i Telekomunikacji/ w Katowicach"; na odwrocie datownik odbiorczy Warszawa 44 z 27.10; niezwykle rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Ck13
500 PLN
29721

1952 koperty "Bierut", komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi z sygnaturą XI-51, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi.180.-).

Fi.Ck13
150 PLN
29722

1952 Bolesław Bierut, koperta z sygnaturą XI-51 i hasłem propagandowym H.

Fi.Ck13
20 PLN
29723

1952 Bolesław Bierut, koperta z sygnaturą XI-51 i hasłem propagandowym G.

Fi.Ck13
20 PLN
29724

1952 Bolesław Bierut, koperta z sygnaturą XI-51 i hasłem propagandowym D.

Fi.Ck13
20 PLN
29725

1952 Bolesław Bierut, koperta z sygnaturą XI-51 i hasłem propagandowym D.

Fi.Ck13
20 PLN
29726

1952 Bolesław Bierut, koperta z sygnaturą XI-51 i hasłem propagandowym E.

Fi.Ck13
20 PLN
29727

1952 Bolesław Bierut, makulatura druku z drukiem wielokrotnym - normalnym i odwróconym, gwarancja Pelczar.

Fi.Ck13MK
1 000 PLN
29728

1952 plan 6-letni elektryfikacja, makulatura w postaci fragmentu nie pociętego arkusza na którym drukowano koperty.

Fi.Ck14MK
800 PLN
29729

1952 koperty "Plan 6-letni Elektryfikacja", zakończenie klapy ostre, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi.252.-).

Fi.Ck14a
220 PLN
29730

1952 Plan 6-letni Elektryfikacja, zakończenie klapy ostre, koperta na papierze x z hasłem propagandowym C.

Fi.Ck14xa
30 PLN
29731

1952 Plan 6-letni Elektryfikacja, zakończenie klapy ostre, koperta na papierze x z hasłem propagandowym F.

Fi.Ck14xa
25 PLN
SOLD
29732

1952 koperta na papierze szarawo-białym, zakończenie klapy ostre, hasło propagandowe H.

Fi.Ck14ya
35 PLN
29733

1952 Plan 6-letni Elektryfikacja, zakończenie klapy ostre, koperta na papierze y z hasłem propagandowym C.

Fi.Ck14ya
25 PLN
SOLD
29734

1952 Plan 6-letni Elektryfikacja, zakończenie klapy ostre, koperta na papierze y z hasłem propagandowym H.

Fi.Ck14ya
30 PLN
29735

1952 Plan 6-letni Elektryfikacja, zakończenie klapy ostre, koperta na papierze y z hasłem propagandowym E.

Fi.Ck14ya
30 PLN
29736

1952 list z Mikołowa do Warszawy, wycofana z obiegu koperta z doklejonymi znaczkami opłaty i stemplem nowej wartości.

Fi.Ck15, 689
100 PLN
29737

1952 koperta z podwójnym nadrukiem - normalnym i odwróconym nowej wartości, unikalne, gwarancja Pelczar.

Fi.Ck15Npo
2 000 PLN
SOLD
29738

1952 Budownictwo mieszkaniowe, 30+15 gr, sygnatura V.52, hasło propagandowe 23 (Fi.36.-).

Fi.Cp131
20 PLN
29739

1952 budownictwo mieszkaniowe, całostka z sygnaturą II.52 i hasłem propagandowym 19.

Fi.Cp132
20 PLN
29740

1953 wydanie pomocnicze, nadruk stempelka gumowego typu 1 "CENA 75. GR" na kopercie na której w związku z podwyższeniem taryfy pocztowej zarządzeniem Ministra P.i T. z 5.I.1953 obowiązkowo doklejono znaczek pocztowy o wartości 20 groszy, papier szarawo-biały, zakończenie klapy ostre, hasło propagandowe D.

Fi.Ck14Iya
160 PLN
29741

1953 PODWÓJNY DRUK - spektakularny błąd do tej pory niekatalogowany!!! koperta "Elektrownia w Jaworznie" za 45+15 gr z napisem "CENA 70 GR" z hasłem propagandowym C; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.Ck16 Dp
6 000 PLN
29742

1953 koperty z nadrukiem stempelka gumowego typu 1 "CENA 75. GR", dwie linie na ostro zakończonej klapie, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi; bardzo dobry stan zachowania (Fi.612.-).

Fi.Ck16I
500 PLN
29743

1953 elektrownia w Jaworznie, koperta z hasłem propagandowym C, napis na klapie typ 1.

Fi.Ck16x1
30 PLN
29744

1953 elektrownia w Jaworznie, koperta z hasłem propagandowym C, napis na klapie typ 1.

Fi.Ck16x1
30 PLN
29745

1953 elektrownia w Jaworznie, koperta z hasłem propagandowym F, napis na klapie typ 2.

Fi.Ck16y2
30 PLN
29746

1953 elektrownia w Jaworznie, koperta z hasłem propagandowym H, napis na klapie typ 2.

Fi.Ck16y2
30 PLN
29747

1953 elektrownia w Jaworznie, koperta z hasłem propagandowym G, napis na klapie typ 2.

Fi.Ck16y2
30 PLN
29748

1953 elektrownia w Jaworznie, koperta z hasłem propagandowym C, napis na klapie typ 2.

Fi.Ck16y2
30 PLN
29749

1953 elektrownia w Jaworznie, koperta z hasłem propagandowym E, napis na klapie typ 2.

Fi.Ck16y2
30 PLN
29750

1953 koperta lotnicza z sygnaturą V-1953 z obiegu pocztowego.

Fi.Ck17
20 PLN