Die Auktion endet am 08.07.2024

Aktuelle Auktion Ganzsachen

37039

1948 Wiosna Ludów, całostka z ilustracją nr 17.

Fi.Cp107
50 PLN
Biete
37040

1948 miesiąc przyjaźni polsko radzieckiej.

Fi.Cp108
25 PLN
Biete
37041

1948 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, całostka.

Fi.Cp108
40 PLN
Biete
37042

1948 kościół w Pniowie, całostka na kartonie szarobiałym z sygnaturą VIII.47.

Fi.Cp[103
30 PLN
Biete
37043

1949 koperta "Bierut", bez hasła propagandowego, druk z III walca (trzy kropki pod pierwszymi literami sygnatury nakładu); dobry stan zachowania (na lewej i części górnej krawędzi przebarwienia od światła).

Fi.Ck12
100 PLN
Biete
37044

1949 koperta "Bierut", hasło propagandowe A - "Przed wsią ...", druk z XII walca (dwanaście kropek pod pierwszymi literami sygnatury nakładu); dodatkowo w związku z zarządzeniem Ministra P.i T. z 24.III.1950 obowiązkowo doklejono znaczek pocztowy o wartości 5 zł z przeznaczeniem sumy osiągniętej na odbudowę Warszawy; wewnątrz oryginalnie dołączany papier listowy; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie dwa minimalne ślady po podlepkach).

Fi.Ck12I
160 PLN
Biete
37045

1949 koperta "Bierut", hasło propagandowe B - "Umacniajmy ...", druk z V walca (pięć kropek pod pierwszymi literami sygnatury nakładu); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck12I
250 PLN
Biete
37046

1949 Bolesław Bierut, koperta z walca XIII z hasłem propagandowym A.

Fi.Ck12I
50 PLN
Biete
37047

Fi.Cp109I
15 PLN
Biete
37048

Fi.Cp109I
15 PLN
Biete
37049

Fi.Cp109I
15 PLN
Biete
37050

Fi.Cp109Ix
60 PLN
Biete
37051

Fi.Cp110I
55 PLN
Biete
37052

Fi.Cp110I
55 PLN
Biete
37053

1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu krakowskiego (układ czcionkowy) - odmiana a: odstęp 0,5mm między "1" i "0", II i V linijka niedokładnie odbite; czysta w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp110IAa
150 PLN
Biete
37054

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu krakowskiego z ilustracją nr 12.

Fi.Cp110IAa
100 PLN
Biete
37055

1949 wydanie prowizoryczne, ilustrowana całostka z nadrukiem krakowskim.

Fi.Cp110IAb
60 PLN
Biete
37056

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu krakowskiego, odstęp pomiędzy 1 i 0 1,5 mm, ilustracja nr 1 i nadruk groszy typ 23.

Fi.Cp110IAc
350 PLN
Biete
37057

Fi.Cp110IBb
60 PLN
Biete
37058

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu krakowskiego z ilustracją nr 19.

Fi.Cp110IBb
100 PLN
Biete
37059

Fi.Cp110II
65 PLN
Biete
37060

1949 wydanie prowizoryczne, ilustrowana całostka z nadrukiem łódzkim.

Fi.Cp110IIa
60 PLN
Biete
37061

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu łódzkiego z ilustracją nr 4.

Fi.Cp110IIa
100 PLN
Biete
37062

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 2.

Fi.Cp111
60 PLN
Biete
37063

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z przesuniętym nadrukiem typ 2.

Fi.Cp111
70 PLN
Biete
37064

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 2 na całostce 95AIIz.

Fi.Cp111
65 PLN
Biete
37065

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 2 na całostce 95AIx.

Fi.Cp111
65 PLN
Biete
37066

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 2 na całostce 95AIIx.

Fi.Cp111
65 PLN
Biete
37067

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 2 na całostce 95AIIy.

Fi.Cp111
65 PLN
Biete
37068

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 2 na całostce 95BIx.

Fi.Cp111
65 PLN
Biete
37069

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 2 na całostce 95BIz.

Fi.Cp111
65 PLN
Biete
37070

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 5 na całostce 96IIb.

Fi.Cp112III
60 PLN
Biete
37071

Fi.Cp112III
60 PLN
Biete
37072

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z obiegu pocztowego.

Fi.Cp113
30 PLN
Biete
37073

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 4.

Fi.Cp115
130 PLN
Biete
37074

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 4, słabszy stan.

Fi.Cp116
45 PLN
Biete
37075

1949 wydanie prowizoryczne, kartka z Łęgu Starościńskiego do Warszawy.

Fi.Cp117
20 PLN
Biete
37076

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 3, stan średni.

Fi.Cp117
30 PLN
Biete
37077

Fi.Cp117
30 PLN
Biete
37078

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem groszy typ 11.

Fi.Cp117
50 PLN
Biete