Die Auktion endet am 08.07.2024
Die Auktion endet in:

Aktuelle Auktion Ganzsachen

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
36919

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 3 - Jan Kochanowski.

Fi.Cp87
250 PLN
Biete
36920

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 25 - Wojciech Bogusławski (Fi.300.-); słabszy stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady podlepek).

Fi.Cp87
160 PLN
Biete
36921

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 35 - Aleksander Gierymski; przebarwienia (Fi.300.-).

Fi.Cp87
160 PLN
Biete
36922

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 30 - Stanisław Moniuszko.

Fi.Cp87
300 PLN
Biete
36923

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 15.

Fi.Cp87
200 PLN
Biete
36924

1939 list z Łodzi 20.VII. do Niemiec.

Fi.Ck10
10 PLN
Biete
36925

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją nr 11 - Artyleria I Brygady L.P. w marszu - maj 1915; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp88
60 PLN
Biete
36926

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 3 pochodząca z archiwum wzorów stemplowana datownikiem Głównej Składnicy Materiałów Pocztowych w Warszawie w przededniu wprowadzenia całostek do obiegu, dodatkowo stempel "WZÓR / SKASOWANO", gwarancja Pelczar.

Fi.Cp88 WZÓR
1 200 PLN
Biete
36927

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka okazowa (reklamowa) z ilustracją 28 ze stemplem "WZÓR", gwarancja Pelczar.

Fi.Cp88 WZÓR
1 200 PLN
Biete
36928

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej legionów, 32 całostki z kompletem ilustracji, dobry stan zachowania.

Fi.Cp88 il.1-32
1 750 PLN
Biete
36929

1941 całostka z sygnaturą I.44.

Fi.Cp9III
40 PLN
Biete
36930

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 58 z miejscowego obiegu pocztowego z Siedlec nadana 7.09.44, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp89
900 PLN
Biete
36931

1944 wydanie lubelskie, kartka z radzieckiej poczty polowej w Lublinie wysłana w rejon Śniatynia (ZSRR), cenzura sowiecka, datownik tranzytowy Moskwa 7.02.45 i odbiorczy z Zabołotowa, całostka użyta jako formularz - poczta wojskowa była zwolniona z opłat pocztowych.

Fi.Cp89
900 PLN
Biete
36932

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 11 z obiegu pocztowego z Lublina nadana 24.09.44 do Chełma Lubelskiego, znaczki serii Goznak doklejone "dla ozdoby" ponad taryfę pocztową, gwarancja Pelczar..

Fi.Cp89, 342, 343
800 PLN
Biete
36933

1944 wydanie lubelskie, całostka z podobizną Marii Skłodowskiej Curie na filatelistycznej całości wysłanej miejscowo z urzędu pocztowego Poznań 2 dworzec nadana 29.06.48, prawidłowa opłata za ekspres plus polecenie, kartka nie wypisana.

Fi.Cp89, 459, 460
360 PLN
Biete
36934

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr.37 - Jacek Malczewski; litery nadruku cienkie.

Fi.Cp89I
200 PLN
Biete
36935

1944 wydanie lubelskie, zestaw trzech kartek z ilustracją nr 34 - Jan Matejko; dwie na całostce Cp86 z nadrukami typ I i typ II, oraz na całostce Cp87, wszystkie gwarancja Pelczar.

Fi.Cp89I, II, 90
1 800 PLN
Biete
36936

1944 wydanie prowizoryczne lubelskie, całostka z ilustracją 4, nadruk typ II, plamki.

Fi.Cp89II
90 PLN
Biete
36937

1944 wydanie prowizoryczne lubelskie, całostka z ilustracją 3, nadruk typ II, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp89II
120 PLN
Biete
36938

1944 wydanie prowizoryczne lubelskie, całostka z ilustracją 23, nadruk typ II.

Fi.Cp89II
120 PLN
Biete
36939

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją 38.

Fi.Cp90
1 600 PLN
Biete
36940

1945 przedwojenna koperta Ck9 z czarnym nadrukiem zasłaniającym znak opłaty używane do celów służbowych, rzadkie, gwarancja.

Fi.CfkU1
250 PLN
Biete
36941

1945 koperta GG Ck2 z czarnym nadrukiem zasłaniającym znak opłaty używane do celów służbowych, tutaj użyte przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów jako służbowy list polecony, rzadki stempel i erka ministerstwa, koperty użyte pocztowo są bardzo rzadkie, gwarancja Weźranowski.

Fi.CfkU2b
750 PLN
Biete
36942

1945 formularz służbowy - przedwojenna karta pocztowa (Jagiellończyk - Cp83) z zadrukowanym znakiem opłaty (por. Fischer t.II 2006 s.354), czysty, gwarancja.

Fi.CfpU4
200 PLN
Biete
36943

1945 całostka bez napisu Łódź z hasłem propagandowym nr 1a, karton piaskowy.

Fi.Cp91II
130 PLN
Biete
36944

1945 całostka typu I na kartonie x z hasłem propagandowym 3.

Fi.Cp91Ix
200 PLN
Biete
36945

1945 wydanie prowizoryczne łódzkie.

Fi.Cp91Ł
70 PLN
Biete
36946

1945 całostka z obiegu pocztowego z Warszawy z hasłem propagandowym 7b.

Fi.Cp92
70 PLN
Biete
36947

1945 całostka z hasłem propagandowym 7b z obiegu pocztowego z Krakowa.

Fi.Cp92
80 PLN
Biete
36948

1945 całostka z obiegu pocztowego z Hanny koło Włodawy z hasłem propagandowym 2, ze stemplem prowizorycznym typu lubelskiego, gwarancja M.Wysocki

Fi.Cp92, 362
90 PLN
Biete
36949

1945 Znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego (bez napisu ŁÓDŹ) nadrukowany na formularzu kartkowym, hasło propagandowe 6 - "Obywatelu! Kształć się zawodowo", karta przesłana 4.VIII miejscowo w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania (lekko odciśnięty ślad spinacza).

Fi.Cp92I
150 PLN
Biete
36950

1945 Znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego (bez napisu ŁÓDŹ) nadrukowany na formularzu kartkowym, hasło propagandowe 1a - "W KAŻDEJ WSI - CZYTELNIA", karta wysłana 23.6 z Piotrkowa Trybunalskiego do Łodzi (Fi.200.-); dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta).

Fi.Cp92II
140 PLN
Biete
36951

1945 całostka z hasłem propagandowym 7a z obiegu pocztowego z Wielunia, stempel cenzury wojskowej nr 1719.

Fi.Cp92II
140 PLN
Biete
36952

1945 Pomnik Władysława Jagiełły w Krakowie, całostka na papierze seledynowym wysłana 4.9 z Kielc do Krakowa; bardzo dobry stan zachowania (lekko odciśnięty ślad spinacza).

Fi.Cp93
60 PLN
Biete
36953

1945 całostka na kartonie seledynowym.

Fi.Cp93
65 PLN
Biete
36954

1945 całostka na kartonie kremowym ze stemplem okolicznościowym z Grunwaldu.

Fi.Cp93
60 PLN
Biete
36955

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp94A
40 PLN
Biete
36956

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym typ 2 na kartonie szarym.

Fi.Cp94A typ2
40 PLN
Biete
36957

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie pionowym na kartonie szarym.

Fi.Cp94B
80 PLN
Biete
36958

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym i numerem druku nonparelem.

Fi.Cp95AI
30 PLN
Biete