Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
15364 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 4 - Mir, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa (40 mm), dofrankowana i wysłana 4.V.1932 z miejscowości Rypin do miejscowości Przybysławice; dobry stan zachowania (prawy dolny narożnik odgięty). | Fi.Cp50IIc |
| 40 PLN | |
15365 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 22 - Hala Gąsienicowa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa (41 mm), dofrankowana i wysłana 21.V.1932 z miejscowości Skała pod Ojcowem do miejscowości Przybysławice; dobry stan zachowania (na dole delikatne zagięcia). | Fi.Cp50IIc |
| 40 PLN | |
15366 |
| 25 PLN | |
15367 |
1931 całostka z sygnatura XI-1931 z ilustracją nr 23, rotograwiura. | Fi.Cp50IIc |
| 40 PLN | |
15368 |
| 35 PLN | |
15369 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr.25 - Gniezno, I nakład, sygnatura VIII-1931; dobry stan zachowania. | Fi.Cp50Ia |
| 160 PLN | |
15370 |
| 2 000 PLN | |
15371 |
1931 Henryk Sienkiewicz, WZÓR - dla celów okazowych i reklamowych część kart pierwszego nakładu oznaczono na znaku opłaty stemplem WZÓR w barwie karminowoczerwonej, karta z ilustracją nr 27 - Hel Port; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz dodatkowo karta wydania definitywnego z tą sama ilustracją, I nakład, sygnatura VIII-1931; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp50Ia WZÓR, 50Ia |
| 2 200 PLN | |
15372 |
| 30 PLN | |
15373 |
| 60 PLN | |
15374 |
1932 druk w sprawach żywnościowych (wieśniaczka). | Fi.Cp54 |
| 50 PLN | |
15375 |
1933 całostka z sygnaturą XI-1931, ilustracją nr 8, druk typografią. | Fi.Cp50IIa |
| 100 PLN | |
15376 |
| 10 PLN | |
15377 |
1933 wydanie prowizoryczne, karta nr.45 z czarnym nadrukiem nowej wartości wykonanym w Drukarni Rolniczej w Warszawie (cyfra 0 o większym świetle otworu, kreski grubsze), dofrankowana i wysłana 15.3.34 z Bydgoszczy do Fordonu; słabszy stan zachowania. | Fi.Cp58Ia |
| 30 PLN | |
15378 |
1933 wydanie prowizoryczne, karta nr.45 z czarnym nadrukiem nowej wartości wykonanym w PWPW (cyfra 0 o mniejszym świetle otworu, kreski cieńsze); karta o sygnaturze "P.Z.G.Nr.235-5.000.000-26."; dobry stan zachowania (delikatna pionowa rysa na froncie karty). | Fi.Cp58II |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
15379 |
1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, karta 15/20 gr, hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", sygnatura (IX-1933); nadruk w kolorze ciemnoniebieskim, matowy z prześwitującym rysunkiem, belka zwężająca się ku prawej stronie; dobry stan zachowania (niewielkie zmatowienie na froncie). | Fi.Cp59 |
| 300 PLN | |
15380 |
1934 wydanie prowizoryczne, kartka z Pińska do Warszawy ilustracją nr 30, dziury po archiwizacji. | Fi.Cp59 |
| 55 PLN | |
15381 |
1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, rzadka karta podwójna 10+10/20+20 gr; dobry stan zachowania (na odwrocie karty na odpowiedź, na całej długości w pasie szerokości ok 1 cm punktowe ślady kleju od wklejenia na stronę albumową (Fi.200.-). | Fi.Cp60 |
| 120 PLN | |
15382 |
1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, karta podwójna 10+10/20+20 gr; na części A - nadruk w kolorze niebieskim, na części B - nadruk w kolorze granatowym; dobry stan zachowania. | Fi.Cp60 |
| 300 PLN | |
15383 |
1934 wydanie prowizoryczne, kartka z ilustracją nr 14. | Fi.Cp61 |
| 45 PLN | |
15384 |
1934 wydanie prowizoryczne, kartka wysłana z Kasiny Wielkiej do Krakowa z ilustracją nr 12. | Fi.Cp63 |
| 60 PLN | |
15385 |
1934 godło państwowe - 15 gr, karta podwójna - część na odpowiedź, sygnatura M.P.i T.(VIII-1934)500.000., wysłana 13.II.935 z miejscowości Tłumacz do Lwowa, dobry stan zachowania. | Fi.Cp65B |
| 60 PLN | |
15386 |
| 40 PLN | |
15387 |
1935 kartka wydania prowizorycznego wysłana z Bydgoszczy do Łodzi. | Fi.Cp58 |
| 25 PLN | |
15388 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 4 - Poznań Ratusz; nieznacznie słabszy stan zachowania. | Fi.Cp68 |
| 120 PLN | |
15389 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 24 - Warszawa Gmach Centrali Telegrafu i Telefonu. | Fi.Cp68 |
| 200 PLN | |
15390 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 5 z obiegu pocztowego. | Fi.Cp68 |
| 15 PLN | |
15391 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 30 - Warszawa Centralny Instytut Wychowania Fizycznego, wysłana 23.IX.36 z Warszawy do Lwowa; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp68 |
| 40 PLN | |
15392 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 8 - Kraków Grupa Krakowiaków, wysłana 9.I.37 z miejscowości Niwka do Warszawy; słabszy stan zachowania (kartka pionowo zgięta). | Fi.Cp68 |
| 30 PLN | |
15393 |
| 50 PLN | |
15394 |
| 40 PLN | |
15395 |
| 40 PLN | |
15396 |
| 40 PLN | |
15397 |
1937 Gdynia - Dworzec Morski, hasło propagandowe L - "CHROŃCIE LINIE TELEFONICZNE OD USZKODZEŃ", sygnatura (X-1937). | Fi.Cp72 |
| 30 PLN | |
15398 |
| 80 PLN | |
15399 |
1937 Lwów - Uniwersytet, karta podwójna - część na odpowiedź, rzadka sygnatura VI-1938 , hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE" (Fi.100.-). | Fi.Cp74B |
| 40 PLN | |
15400 |
| 120 PLN | |
15401 |
1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 14 - Gołuchów Fragment pałacu. | Fi.Cp76 |
| 120 PLN | |
15402 |
1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 27 - Hel Port. | Fi.Cp76 |
| 120 PLN | |
15403 |
| 30 PLN | |