Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
15284 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 bez rombu. | Fi.Cs3II |
| 50 PLN | |
15285 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z mocno uszkodzonym nadrukiem typu 14, dofrankowany przed przedrukiem jeszcze za czasów austriackich, ostemplowany grzecznościowo 12.I w Bielsku, niezaklejony z pełną oryginalną gumą. | Fi.Cs3III |
| 200 PLN | |
15286 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 z zamienionym szykiem POLSKA POCZTA zamiast POCZTA POLSKA i belką zasłaniającą stary nominał, gwarancja i oznaczenie Berbeka. | Fi.Cs4III |
| 450 PLN | |
15287 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 z belką i zamienionym szykiem napisu POLSKA POCZTA. | Fi.Cs4IIIt |
| 100 PLN | |
15288 |
| 50 PLN | |
15289 |
1920 kartka z Poznania 3.2.20 do Berlina, usterki druku kartki w postaci przerwanego prawego ramienia T w KARTA i wyszczerbionego O w POCZTOWA. | Fi.Cp23 |
| 80 PLN | |
15290 |
1920 kartka z Poznania 6.2.20 do Niemiec, usterka druku kartki w postaci przerwanej litery R w ADRES. | Fi.Cp23 |
| 40 PLN | |
15291 |
1920 kartka z Skierniewic 12.2.20 do Warszawy. | Fi.Cp24 |
| 15 PLN SPRZEDANY | |
15292 |
1920 kartka z Bielska 19.1.20 do Warszawy. | Fi.Cp25 |
| 15 PLN | |
15293 |
1920 karta podwójna do obrotu krajowego za 15+15 f, góra karty I połączona z dołem karty II, egzemplarz z szerokim marginesem (nieobcięty), znaki opłaty czerwone w typie A (różne kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta u dołu, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko); doskonały stan zachowania. | Fi.Cp26II |
| 500 PLN | |
15294 |
1920 karta do obrotu krajowego za 15 f (usunięte oznaczenie waluty), znak opłaty niebieski w typie B (równe kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta u dołu, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto). | Fi.Cp29 |
| 60 PLN | |
15295 |
1920 całostka z usuniętym oznaczeniem waluty w znaku opłaty. | Fi.Cp29 |
| 50 PLN | |
15296 |
1920 kartka z Torunia 8.3.20 do Niemiec. | Fi.Cp30 |
| 20 PLN | |
15297 |
1920 kartka z Łodzi 16.2.20 do Widnia, stempel warszawskiej cenzury wojskowej Wr.1. | Fi.Cp30b |
| 40 PLN | |
15298 |
1920 kartka z Lwowa 19.II.20 do Warszawy. | Fi.Cp31 |
| 25 PLN | |
15299 |
1920 kartka z usuniętym oznaczeniem waluty w kolorze liliowym, ciekawe spacje pochodzące od elementów justujących znak opłaty po obu jego stronach. | Fi.Cp31 |
| 60 PLN | |
15300 |
1920 karta do obrotu krajowego za 15 f (usunięte oznaczenie waluty), znak opłaty liliowy w typie A (różne kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta u góry, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto). | Fi.Cp31 |
| 60 PLN | |
15301 |
1920 kartka z hasłem propagandowym. | Fi.Cp32 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
15302 |
1920 karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę w przedłużeniu litery "P" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta w połowie, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto), napis propagandowy w układzie a (wszystkie wyrazy wydrukowane pismem zwykłym); karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę w przedłużeniu litery "P" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta w połowie, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto), napis propagandowy w układzie a (wszystkie wyrazy wydrukowane pismem zwykłym); wysłana 20.IX z Łodzi do miejscowości Kawnice; bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp32 |
| 120 PLN | |
15303 |
1920 karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko), napis propagandowy w układzie b (cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym). | Fi.Cp32 |
| 50 PLN | |
15304 |
1920 karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto), napis propagandowy w układzie b (cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym); papier lekko marmurkowy. | Fi.Cp32 |
| 50 PLN | |
15305 |
1920 kartka do obrotu zagranicznego z hasłem propagandowym. | Fi.Cp33 |
| 30 PLN | |
15306 |
| 30 PLN | |
15307 |
1920 kartka do obrotu zagranicznego z dwujęzycznym hasłem propagandowym. | Fi.Cp33 |
| 40 PLN | |
15308 |
1920 karta do korespondencji zagranicznej za 40(50) f. | Fi.Cp33 |
| 60 PLN | |
15309 |
1920 całostka bez hasła propagandowego. | Fi.Cp35I |
| 30 PLN | |
15310 |
1920 kartka do obrotu krajowego z hasłem propagandowym E. | Fi.Cp35II |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
15311 |
1920 kartka z hasłem propagandowym E. | Fi.Cp35II |
| 60 PLN | |
15312 |
| 60 PLN | |
15313 |
1920 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp37 |
| 120 PLN | |
15314 |
1920 kartka do korespondencji zagranicznej z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp37 |
| 120 PLN | |
15315 |
1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen "mały orzeł", dofrankowane na odwrocie w związku ze wzrostem taryfy pocztowej unieważnione niespotykanym kasownikiem - dwie równoległe poziome linie, stempelek urzędu telegraficznego "Warszawa C", na froncie w lewym górnym rogu odciśnięta duża cyfra "1", słabszy stan zachowania. | Fi.Ct8 |
| 400 PLN | |
15316 |
1921 kartka do obrotu krajowego. | Fi.Cp38 |
| 25 PLN | |
15317 |
1921-1922 karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm; karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, dofrankowana i wysłana 25.VIII.22 z Warszawy do Krakowa; bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp38 |
| 100 PLN | |
15318 |
| 40 PLN | |
15319 |
1921 kartka z Krakowa do Wrocławia. | Fi.Cp38, 115 |
| 20 PLN | |
15320 |
1921 kartka do obrotu krajowego. | Fi.Cp39I |
| 30 PLN | |
15321 |
| 30 PLN | |
15322 |
| 50 PLN | |
15323 |
1921-1922 karta do obrotu krajowego 8 mk, z tyłu zapisana. | Fi.Cp40II |
| 20 PLN | |