Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
13823 |
1962 Narciarskie Mistrzostw Świata FIS w Zakopanem, efektowna karta z dodatkową nalepką przesłana 25.2 z Zakopanego pocztą szybowcową zorganizowaną specjalnie z okazji zawodów. | Fi.1149-51a Mi.1294-96A |
| 35 PLN | |
15148 |
1936 Zawody balonowe o puchar Gordon-Benetta, list ofrankowany obydwoma znaczkami, przesłany 30.VIII pocztą balonową z Warszawy do Wolnego Miasta Gdańska; dodatkowo na odwrocie nalepka propagująca XVI Międzynarodowe Targi Wschodnie we Lwowie; dekoracyjna całość. | Fi.292-93 Mi.313-14 |
| 120 PLN | |
15722 |
2007 karty pocztowe czyste, rocznik - 26 sztuk (Fi.80.-). | |
| 120 PLN | |
15725 |
1915 XIII (ostatni) lot z oblężonego Przemyśla, karta datowana 2.III, wyraźne i czytelne odbitki wszystkich stempli: cenzury, numeratora, "Fliegerpost Przemyśl 1915", "IX.54." (w owalu); karta w stanie typowym dla przesyłek z oblężonego Przemyśla. | Fi.16a (12a) |
| 300 PLN | |
15726 |
1918 PIERWSZA NA ŚWIECIE REGULARNA LINIA POCZTY LOTNICZEJ!!! poczta cywilna Wiedeń - Kraków, koperta ofrankowana znaczkami przygotowanymi specjalnie do opłacania korespondencji lotniczej na tej trasie, wysłana 26.VII z Wiednia do Krakowa, na froncie nadawczy FLUGPOST WIEN 1 z 27.VII, a na odwrocie kasownik odbiorczy FLUGPOST - POCZTA LOTNICZA KRAKAU 1 - KRAKÓW 1 z 27.VII; słabszy stan zachowania (znaczek za 1.50/10Kr uszkodzony przy otwieraniu). | Fi.21b |
| 120 PLN | |
15727 |
1918 PIERWSZA NA ŚWIECIE REGULARNA LINIA POCZTY LOTNICZEJ!!! poczta cywilna Lwów - Wiedeń, koperta ofrankowana znaczkami przygotowanymi specjalnie do opłacania korespondencji lotniczej na tej trasie, wysłana 16.V ze Lwowa do Wiednia, dodatkowy stempelek POCZTA LOTNICZA LWÓW, kasownik odbiorczy na odwrocie; słabszy stan zachowania. | Fi.25b |
| 120 PLN | |
15728 |
1925 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe. | Fi.1A, 3A |
| 25 PLN | |
15729 |
1925 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe. | Fi.1B, 3B |
| 60 PLN | |
15730 |
1925 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe, dwa górne znaczki z podlepką. | Fi.3B |
| 50 PLN | |
15731 |
1925 nalepka Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe. | Fi.15 |
| 20 PLN | |
15732 |
1925 Warszawa - Kopenhaga "AEROLOT", cięta nalepka okolicznościowa z okazji próbnego pierwszego lotu pocztowego, dość rzadka, na życzenie kopia fotoatestu na taka nalepkę. | Fi.39 |
| 360 PLN SPRZEDANY | |
15733 |
1925-9 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe, zestaw nalepek bez gumy. | |
| 150 PLN | |
15734 |
1925-9 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe, zestaw nalepek na podlepkach. | |
| 400 PLN | |
15735 |
1926 nalepka tygodnia lotniczego w Krakowie. | Fi.19 |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
15736 |
1926 polecony list lotniczy wysłany 12.VI z urzędu Warszawa 19 Port Lotniczy do Krakowa, fioletowe: datownik, stempelek polecenia z bardzo niskim numerem "10" i "POCZTĄ LOTNICZĄ PAR AVION", na froncie czerwony stempelek urzędu docelowego "Nadeszła Pocztą Lotniczą", kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Bura. | Fi.188, 205, 220 Mi.207, 228, 233 |
| 500 PLN | |
15737 |
1927 nalepka składkowa Ligi Obrony Powietrznej Państwa. | Fi.23 |
| 20 PLN | |
15738 |
| 20 PLN | |
15739 |
1928 poczta lotnicza z Wszechpolskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie, list wysłany 4.V do Genewy, przewieziony samolotem na trasie Warszawa-Wiedeń, kasownik odbiorczy; dodatkowy okolicznościowy stempelek poczty lotniczej "Par Avion. - Samolotem./ Exposition Philatelique", o stopniu rzadkości C, według Myślickiego; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania, na odwrocie usunięto stempelek Kazimierza Gryżewskiego (Myślicki 28 211 + 28 203). | Fi.60 |
| 250 PLN | |
15740 |
1929 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe. | Fi.36 |
| 30 PLN | |
15741 |
1929 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe. | Fi.37 |
| 50 PLN | |
15742 |
1929 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe. | Fi.39 |
| 50 PLN | |
15743 |
| 20 PLN | |
15744 |
1929 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe, dwa górne znaczki z podlepką. | Fi.43 |
| 50 PLN | |
15745 |
1929 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe. | Fi.50 |
| 200 PLN | |
15746 |
1929 I lot pocztowy Kraków-Katowice "LOT", druki przesłane 10.I, czerwony okolicznościowy stempel z rysunkiem gołębia trzymającego w dziobie list i napisem "I Lot Pocztowy Kraków-Katowice 10-I-1929", przesłano zaledwie 150 sztuk poczty; datownik odbiorczy Katowic na odwrocie; efektowny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.83 |
| 300 PLN | |
15747 |
1929 list z otwarcia linii lotniczej z Katowic przez Poznań, Bydgoszcz do Gdańska wysłana z Gdańska do Poznania w ilości tylko 150 sztuk. | Fi.93h |
| 360 PLN | |
15748 |
1929 LZ 127 Graf Zeppelin - lot dookoła świata do Szopienic na Polskim Górnym Śląsku, widokówka odpowiednio opłacona najdroższymi znaczkami wydania lotniczego z 1926 roku, wysłana 15.VIII z Friedrichshafen; po przelocie wokół świata dostarczona do Polski (Sieger 30Ad). | Mi.379-384 |
| 1 500 PLN SPRZEDANY | |
15749 |
1930 Polska-Ameryka, list wysłany 29.V z Warszawy do Chicago, dodatkowy stempelek okolicznościowy "Polska-USA-Canada-Cuba-Mexico-Panama-Peru I Lot Pocztowy First Flight", lotem tym przewieziono zaledwie 53 sztuki poczty. | Fi.100b |
| 1 000 PLN | |
15750 |
1931 LZ 127 Graf Zeppelin - lot do Magdeburga, widokówka przewieziona 7.6 sterowcem z Magdeburga do Friedrichshafen, czerwony okolicznościowy stempel lotu, kasownik odbiorczy 8.6; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Sieger 109Ba). | Mi.361, 416, 452 |
| 150 PLN | |
15751 |
1931 LZ 127 Graf Zeppelin - widokówka opłacona znaczkiem poczty sterowcowej za 65 centów, przesłana 31.V z Nowego Jorku do Friedrichshafen w ramach lotu powrotnego, ma stempel ROUND FLIGHT drugiego typu (Sieger 64). | |
| 900 PLN SPRZEDANY | |
15752 |
1932 kartka z pierwszego lotu pocztowego na trasie Warszawa - Wilno - Ryga - Tallin. | Fi.115 |
| 240 PLN | |
15753 |
1932 Warszawa-Wilno-Ryga-Tallin "LOT", list przesłany 18.8 na trasie Ryga-Wilno, na odwrocie datownik odbiorczy Wilno 1 z tego samego dnia, dodatkowo na froncie stempelek "NADESZŁA pocztą lotniczą", wariant lotu nie opisany w katalogu; doskonały stan zachowania. | Fi.115 |
| 500 PLN SPRZEDANY | |
15754 |
1933 LZ 127 Graf Zeppelin - lot nad Rzymem, list ofrankowany serią greckich znaczków zeppelinowych, dosłany 27.V z Aten do Rzymu, brak greckiego stempla z dolotu, więc włoski zeppelinowy i odbiorczy grzecznościowe, tanio liczony. | Mi.352-54 |
| 600 PLN SPRZEDANY | |
15755 |
1933 Litwa, polecony list lotniczy wysłany 21.IX z Kowna, adresowany do wydawcy katalogu poczt lotniczych La Haye z wydawnictwa Inapress w Hadze, datowniki nadawcze i czerwony stempelek polecenia KAUNAS CENTR, berlińskie stemple tranzytowe w tym czerwony lotniczy; datowniki odbiorcze GRAVENHAGEN z 22.9; dekoracyjny walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym. | Mi.372A, 374A, 376A, 378A |
| 400 PLN SPRZEDANY | |
15756 |
1934 XXII Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o puchar Gordon-Bennetta, karta pocztowa z dodatkową nalepką Aeroklubu RP, przewieziona balonem "Legionowo". | Fi.7a |
| 120 PLN | |
15757 |
1934 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe. | Fi.64 |
| 120 PLN | |
15758 |
1934 Litwa, śmierć litewskich lotników Steponasa Dariusa i Stasysa Girėnasa w katastrofie samolotu Lituanica po dokonaniu przelotu nad Atlantykiem na trasie Nowy Jork-Kowno, samolot rozbił się koło miejscowości Pszczelnik na obecnym terytorium Polski; seria czysta. | Mi.385-90 |
| 40 PLN | |
15759 |
1934 list lotniczy ofrankowany dwoma znaczkami zeppelinowymi z nadrukiem "Chicagofahrt" o najwyższym nominale 4 RM.; wysłany 15.VI z Hamburga do Buenos Aires, piękny oryginalny obieg pocztowy, kasowniki odbiorcze; wysoka wycena katalogowa (Mi.1050 euro). | Mi.498, 380 |
| 1 600 PLN SPRZEDANY | |
15760 |
1935 kartka z samochodowego pościgu za balonem wolnym w Mościcach. | Fi.8a |
| 80 PLN | |
15761 |
1935 III Samochodowy Pościg za Balonem Wolnym w Mościcach, list ekspresowy do Ozorkowa przesłany balonem 24.V balonem, stemple okolicznościowe w kolorze czerwonym, datownik miejsca lądowania Borzęcin, a na odwrocie kasownik odbiorczy, bardzo rzadki walor - balonem przewieziono zaledwie 20 sztuk poczty ze stemplami okolicznościowymi odciśniętymi w kolorze czerwonym; doskonały stan zachowania. | Fi.13b |
| 2 000 PLN | |