Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
15244 |
1919 wydanie krakowskie, oficjalna austriacka karta pocztowa wykorzystana jako formularz przez Krakowskie Towarzystwo wzajemnych ubezpieczeń, a następnie opatrzona nadrukiem typu 9; rzadko spotykane. | Fi.Cp14Ix |
| 300 PLN | |
15245 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 11a, wartość wyrażona skrótem "hl"; gwarancja i opis Schmutz; całostka z nadrukiem typu 46 dofrankowana i jako polecona wysłana 18.IV z Krakowa do Granicy, znak opłaty skasowany unarodowionym datownikiem austriackim z wyciętym napisem niemieckim, kasownik odbiorczy z 22.IV; karta pionowo zgięta; gwarancja i opis Schmutz; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp16I-II |
| 250 PLN | |
15246 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 65, przecinek zamiast kropki. | Fi.Cp16IIx |
| 100 PLN | |
15247 |
| 40 PLN | |
15248 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z mocno przesuniętym w lewo nadrukiem typu 81, dofrankowana i jako polecona wysłana 13.VIII z Cieszyna do Wiednia (brak nadawcy i tekstu na odwrocie), okrągły stempelek cenzury krakowskiej K6; niecodzienny walor w minimalnie słabszym stanie zachowania. | Fi.Cp16IIx |
| 120 PLN | |
15249 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 35 (skrzywione P w POCZTA) wysłana 18.VI z Mszany Dolnej do Wiednia, otwory po zszywaczu. | Fi.Cp16IIx |
| 100 PLN | |
15250 |
1919 wydanie krakowskie, całostka wysłana z Krakowa 12.V.19 do Austrii, stempel cenzury krakowskiej K3, nadruk typ 62, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp16IIx |
| 80 PLN | |
15251 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 35 wysłana z Suchej 15.V.19 do Austrii, stempel krakowskiej cenzury wojskowej. | Fi.Cp16IIx |
| 70 PLN | |
15252 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 33, średni stan zachowania. | Fi.Cp16IIx |
| 20 PLN | |
15253 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 65. | Fi.Cp16IIx |
| 40 PLN | |
15254 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 121 - brak rombu, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.Cp16IIx |
| 40 PLN | |
15255 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 115. | Fi.Cp16IIx |
| 40 PLN | |
15256 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 81 - fantazyjna czcionka nominału, ładny abklacz. | Fi.Cp16IIx |
| 120 PLN | |
15257 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 9. | Fi.Cp16Ix |
| 60 PLN | |
15258 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 21 z Rzeszowa do Wiednia. | Fi.Cp16Ix, 74B |
| 50 PLN | |
15259 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 9. | Fi.Cp16xI |
| 30 PLN | |
15260 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 115. | Fi.Cp16xII |
| 40 PLN | |
15261 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 33 wysłana z Bielska 25.VII.19 do Berlina. | Fi.Cp16xII |
| 80 PLN | |
15262 |
1919 wydanie krakowskie, podwójna karta z nadrukiem typu 84; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp17II |
| 300 PLN | |
15263 |
1919 wydanie krakowskie, podwójna karta z nadrukiem typu 128 (wyszczerbiony grzebień ozdobnika), obie części ostemplowane grzecznościowo 6.III w Krakowie. | Fi.Cp17II |
| 160 PLN | |
15264 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z opłacona odpowiedzią z nadrukiem typ 128, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp17II |
| 240 PLN | |
15265 |
1919 wydanie krakowskie, całostka (część I całostki z opłacona odpowiedzią) z nadrukiem typ 84. | Fi.Cp17IIA |
| 90 PLN | |
15266 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z przesuniętym w dół nadrukiem 134 i napisem "KARTA POCZTOWA"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz; całostka z nadrukiem typu 135a i napisem "KARTA POCZTOWA"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka | Fi.Cp18I |
| 300 PLN | |
15267 |
1919 wydanie krakowskie, całostka na kartonie kremowym, z nadrukiem typu 134, wysłana 31.XII z Krakowa do Austrii, kilkakrotnie przeadresowywana, bardzo ciekawy obieg pocztowy, gwarancja z opisem typu Schmutz. | Fi.Cp19Ix |
| 250 PLN | |
15268 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134. | Fi.Cp19Ix |
| 60 PLN | |
15269 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137. | Fi.Cp19Iy |
| 60 PLN | |
15270 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 136. | Fi.Cp19Iy |
| 50 PLN | |
15271 |
1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 134. | Fi.Cp20 |
| 280 PLN | |
15272 |
1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukami typ 134. | Fi.Cp20 |
| 280 PLN | |
15273 |
1919 wydanie krakowskie, podwójna karta z nadrukiem typu 134; dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp20Ix |
| 300 PLN | |
15274 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z opłacona odpowiedzią z nadrukiem typ 135. | Fi.Cp20Ix |
| 280 PLN | |
15275 |
1919 nadruk różowego znaku opłaty "Orzeł na tarczy barokowej" o nominale 15 f i napisu "Pocztówka" na niemieckim formularzu o sygnaturze C154/(10.16), pojedyncza belka kasująca, karta czysta w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp21II |
| 600 PLN | |
15276 |
1919 całostka wydania obiegowego. | Fi.Cp23 |
| 30 PLN | |
15277 |
1919 kartka do obrotu zagranicznego w kolorze czerwonym. | Fi.Cp24 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
15278 |
1919 kartka do obrotu zagranicznego. | Fi.Cp24 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
15279 |
1919 karta do obrotu krajowego za 15 h - znak opłaty fioletowy, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu III (cztery linie adresowe punktowane szeroko, dwie przy adresie nadawcy gęsto), karton ciemnoszary; karta do obrotu krajowego za 15 f - znak opłaty czerwony w typie B (równe kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta u góry, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko); karta do obrotu krajowego za 15 h - znak opłaty fioletowy, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko), karton brunatnożółty; karta do obrotu krajowego za 15 h - znak opłaty fioletowy, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu III (cztery linie adresowe punktowane szeroko, dwie przy adresie nadawcy gęsto), karton jasnoszary; bardzo dobry stan zachowania; na kartach albumowych ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp24-25 |
| 300 PLN | |
15280 |
1919 kartka w kolorze karminowym z nominałem w walucie markowej z Warszawy 2.8.19 do Szwajcarii. | Fi.Cp24I, 86B, 87B |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
15281 |
1919 kartka do obrotu zagranicznego. | Fi.Cp25 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
15282 |
1919 kartka z opłaconą odpowiedzią, ciekawe złamanie grubej poziomej linii. | Fi.Cp26I |
| 180 PLN | |
15283 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z rzadkim typem nadruku typ 1 - skrót nominału "hal", lekko uszkodzony prawy górny narożnik i ślady po podklejeniu na odwrocie. | Fi.Cs3I |
| 250 PLN | |