Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
15324 |
1921-1922 karta do obrotu krajowego podwójna 8+8 mk - niezłożona!!! doskonały stan zachowania. | Fi.Cp41 |
| 100 PLN | |
15325 |
1921 kartka z opłacona odpowiedzią. | Fi.Cp41 |
| 80 PLN | |
15326 |
1921 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp41 |
| 60 PLN | |
15327 |
1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk. | Fi.Cp41 |
| 80 PLN | |
15328 |
1921 pokwitowanie telegraficzne ze Lwowa, ciekawa usterka pokwitowania w postaci wgniecionej górnej ramki znaku opłaty. | Fi.Ct4, 91B, 114 |
| 125 PLN | |
15329 |
1922-25 w tych latach w związku z częstymi zmianami taryfy pocztowej, Zarząd Poczty wydawał oficjalne nakłady kart pocztowych bez wydrukowanego znaku opłaty; formularz z obiegu pocztowego, ofrankowany i wysłany 23.8.23 z Mogilna do Bydgoszczy; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.CfpI |
| 50 PLN | |
15330 |
1922-25 w tych latach w związku z częstymi zmianami taryfy pocztowej, Zarząd Poczty wydawał oficjalne nakłady kart pocztowych bez wydrukowanego znaku opłaty; formularz czysty i z obiegu pocztowego, ofrankowany i wysłany 6.II.24 ze Lwowa do Tarnowa; bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.CfpI |
| 100 PLN | |
15331 |
1922 kartka do obrotu krajowego w kolorze oliwkowobrązowym. | Fi.Cp39I |
| 40 PLN | |
15332 |
1922 przewartościowanie odręczne czerwonym atramentem "400 mk" - pokwitowanie telegraficzne z ciemnoniebieskim znakiem opłaty - 10 mk "Siewca", rozmiar 164x96mm, na telegram nadany 17 lipca 1923 z miejscowości Izbica Kujawska do Warszawy; unikalny walor w dobrym stanie zachowania (w dwóch miejscach pionowo złożony) - reprodukcję oferowanego waloru wykorzystano w najnowszym wydaniu II tomu katalogu Fischera. | Fi.Ct10 |
| 1 600 PLN | |
15333 |
1922 pokwitowanie telegraficzne z ciemnoniebieskim znakiem opłaty - 10 mk "Siewca", rozmiar 162x97mm, dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, telegram nadano 27.IX z Krakowa do Lublina, na odwrocie wyliczenia porta; dodatkowo owalna pieczęć nadawcy z datą "ZAKŁAD KREDYTOWY MIAST MAŁOPOLSKICH 27 Wrz. 1922"; doskonały stan zachowania. | Fi.Ct10a |
| 200 PLN | |
15334 |
1923 dowód nadania telegramu z Warszawy do Berlina. | Fi.Ct7 |
| 40 PLN | |
15335 |
1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, na telegram wysłany 18 4 z miejscowości Posada Olchowska do Gliwic; walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.Ct13 |
| 120 PLN | |
15336 |
1925 całostka wydania bez sygnatury. | Fi.Cp42 |
| 40 PLN | |
15337 |
1925 całostka wydania obiegowego. | Fi.Cp42 |
| 60 PLN | |
15338 |
1925 Kolumna Zygmunta - 10 gr, format 140x90 mm, bez sygnatury nakładu; karta dofrankowana (obowiązkowa dopłata 1 gr) i wysłana 26.VI.26 ze Lwowa do Krakowa; 1925 Kolumna Zygmunta - 10 gr, format 140x90 mm, bez sygnatury nakładu; karta wysłana 10.12 z miejscowości Paleśnica do Krakowa, doskonale odciśnięty rusztowy kasownik nadawczy; 1926 Kolumna Zygmunta - 10 gr, kreski tła dochodzą do cyfr nominału, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 56,5 mm, sygnatura (P.Z.G.No 76-10.000.0000-26.); 1926 Kolumna Zygmunta - 20 gr, kreski tła nie dochodzą do cyfr nominału, format 148x105 mm, sygnatura (P.Z.G.Nr 235-5.000.0000-26.); 1926 Kolumna Zygmunta - 10 gr, kreski tła nie dochodzą do cyfr nominału, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 56,5 mm, sygnatura (G.D.P.iT. XII-926); usterka - w sygnaturze brak nawiasu otwierającego przed XII-926; 1926 Kolumna Zygmunta - 10 gr, kreski tła nie dochodzą do cyfr nominału, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 56,5 mm, sygnatura (G.D.P.i T. XII-926); karta wysłana 5.VI.27 z Czortkowa do Krakowa; 1927 Kolumna Zygmunta - 10 gr, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 58,5 mm, sygnatura (M.P.i T. II-1927); karta wysłana 11.9 z Jordanowa do Krakowa, rusztowy kasownik nadawczy; 1927 Kolumna Zygmunta - 10 gr, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 58,5 mm, sygnatura (M.P.i T. X-1927); karta dofrankowana i wysłana 19.6 z Rabki do Krakowa, rusztowy kasownik nadawczy; bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp42, 43I, 43II, 45Ia |
| 400 PLN | |
15339 |
1926 kartka bez sygnatury z obiegu pocztowego z Warszawy. | Fi.Cp42 |
| 10 PLN | |
15340 |
1926 całostka z sygnaturą P.Z.G. No 76 - 10.000.000 - 26 z obiegu pocztowego z Wisły. | Fi.Cp43I |
| 10 PLN | |
15341 |
1926 część nadawcza całostki z sygnaturą 486. | Fi.Cp44A |
| 20 PLN | |
15342 |
1926 Kolumna Zygmunta - karta podwójna 10+10 gr, sygnatura tylko na karcie z opłaconą odpowiedzią (P.Z.G.No 753/2-500000-25.); 1927 Kolumna Zygmunta - karta podwójna 10+10 gr, długość napisu KARTKA POCZTOWA 58,5 mm, bez sygnatury nakładu; bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp44I, 47 |
| 500 PLN | |
15343 |
1926 kartka do obrotu zagranicznego. | Fi.Cp45 |
| 40 PLN | |
15344 |
1926 całostka na przesyłki zagraniczne, niewielkie zmarszczenie w dolnym lewym rogu. | Fi.Cp45I |
| 30 PLN | |
15345 |
1926 całostka do obrotu zagranicznego z obiegu z Czyżewa. | Fi.Cp45I |
| 15 PLN | |
15346 |
1926 Kolumna Zygmunta - 20 gr, brak kropki po 26 w sygnaturze nakładu; karta wysłana 23.VII.1934 z Iłży do Rembertowa. | Fi.Cp45I B1 |
| 50 PLN | |
15347 |
1927 kartka z Torunia 11.8.27 do Wiednia. | Fi.Cp45I |
| 20 PLN | |
15348 |
| 15 PLN | |
15349 |
1927 całostka - część na odpowiedź z sygnaturą IX.27, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp47B |
| 60 PLN | |
15350 |
1928 kartka z Królewskiej Huty do Monachium. | Fi.Cp45 |
| 15 PLN | |
15351 |
1928 kartka z Krakowa do Niemiec, sygnatura X.1927. | Fi.Cp46, 209II |
| 15 PLN | |
15352 |
1928 Henryk Sienkiewicz, karta bez hasła propagandowego, sygnatura M.P.i T.(II-1926)50.000.000., walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp48 |
| 80 PLN | |
15353 |
| 30 PLN | |
15354 |
| 10 PLN | |
15355 |
1930 kartka z Szopienic 19.3.30 do Niemiec. | Fi.Cp45I |
| 20 PLN | |
15356 |
1931 kartka z Częstochowy do Nowego Jorku, sygnatura VII-1930, kartka pisana w języku hebrajskim. | Fi.Cp48 |
| 15 PLN | |
15357 |
| 80 PLN | |
15358 |
| 100 PLN | |
15359 |
| 80 PLN | |
15360 |
1931 kartka ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, całostka z ilustracją nr 28 - CZARNOCHORA z nakładu XI-1931, liniatura druk rotograwiura, plamki widoczne na ilustracji. | Fi.Cp50II |
| 80 PLN | |
15361 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 18 - Jezioro Góreckie pod Poznaniem, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka (38 mm); dofrankowana i wysłana 28.X.33 z Nowego Sącza do Warszawy; dobry stan zachowania (lewy górny narożnik odgięty). | Fi.Cp50IIb |
| 50 PLN | |
15362 |
| 120 PLN | |
15363 |
| 120 PLN | |