Wyniki

Poz# Zdjęcia Opis Cena wywoławcza Cena sprzedaży
18363

1935 dwujęzyczny polsko - niemiecki reprint książki W.Polańskiego i W.Rachmanowa "Marki i stemple pocztowe w Polsce XVIII i XIX wieku", 158 stron, 4 tablice wielobarwne, 49 tablic czarno - białych.

100 PLN100 PLN
18412

1889 kartka z Wilna do Niemiec.

10 PLN10 PLN
18432

80 PLN80 PLN
18479

30 PLN30 PLN
18520

50 PLN50 PLN
18628

1915 wydanie okupacji niemieckiej, narożny czworoblok z numerem HAN.

40 PLN81 PLN
18634

1916 firmowy list polecony z Ostrowa do Niemiec, niema erka, na odwrocie stempel odbiorczy.

50 PLN50 PLN
18635

1916 podstawowa seria wydania obiegowego dla generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego.

260 PLN260 PLN
18638

1916 kartka nadana z austriackiej poczty etapowej w Sandomierzu do Warszawy, stempel cenzury wojskowej z Sandomierza i stempel "unzulässig / zurück".

30 PLN35 PLN
18683

1917 wydanie obiegowe z podobizną cesarza Karola, luzaki z serii.

50 PLN65 PLN
18684

1917 wydanie obiegowe z podobizną cesarza Karola, seria na podlepkach.

90 PLN90 PLN
18687

1917 znaczek z podobizną cesarz Karola w czworobloku z ząbkowaniem 11½.

35 PLN35 PLN
18695

1917 okupacja niemiecka Rumunii - karta pocztowa z przedrukiem "MViR" w ramce wysłana 28.VI z Bukaresztu do Stuttgartu, w sprawie poszukiwania Samuela Rosenfelda i Leona Rosenberga; przebarwienia; temat - JUDAICA.

30 PLN30 PLN
18707

1918 okupacja austro-węgierska, widokówka wysłana z poczty etapowej Widawa do Piotrkowa, ocenzurowana w Piotrkowie.

70 PLN70 PLN
18728

1918 okupacja niemiecka Rumunii, karta pocztowa (bez treści na odwrocie) wysłana 24.VI z Bukaresztu do Berlina, dwukrotnie odciśnięty stempel cenzury: 24.MRZ i 24.JUNI; minimalne przebarwienia.

20 PLN20 PLN
18730

1918 okupacja niemiecka Rumunii - list polecony wysłany 15.8 z niemieckiej poczty polowej 327 do Berlina; datownik odbiorczy na odwrocie; koperta wykonana z arkusza księgowego z rumuńskimi napisami.

60 PLN60 PLN
18761

1915 kartka z austriackiej poczty etapowej w Radomiu do Sosnowca, kartka niedoręczona - stempel "unzulässig, / zurück.", stemple cenzury wojskowej z Radomia i Bohumina, oraz kontroli pocztowej.

25 PLN25 PLN
18779

1915 oblężenie Przemyśla (Fliegerpost Przemyśl), karta w kolorze zielonkawoszarym numerowana maszynowo, stempel lotniczy typ 1, kontrolny "IX 54" typ IV.

120 PLN120 PLN
18795

1915 oblężenie Przemyśla (Fliegerpost Przemyśl), karta w kolorze zielonym numerowana maszynowo, stempel lotniczy typ 1 i najrzadszy stempel kontrolny "IX 54" typ III, stempel cenzury, gwarancja Mikulski.

250 PLN250 PLN
18798

1915 Flotylla Wiślana, list z Niepołomic wysłany 24.11.15 do Szczucina, podłużnym= stempel Dowództwa Wiślanych Linii Transportowych Poczty austro-węgierskiej flotylli na Wiśle 1914-1918 "K. u. k. Weichseltransportlinienkommando.", rzadkie, bardzo dobry stan zachowania.

1 000 PLN1 000 PLN
18800

1915 kartka nadana z poczty etapowej w Piotrkowie 23.8.15 do Lwowa, stempel formacyjny "Komenda I. Batalionu 6. pułku * Legionu Polskiego*" z orłem, stempel cenzury, widokówka z Krakowa.

150 PLN150 PLN
18802

1915 kartka austriackiej poczty polowej nadana z poczty polowej nr 355 nadana 11.4.15 do Czech, stempel formacyjny "KOMENDA IV-go BATAL. 2. PUŁKU * I POLSKIEGO LEGIONU *" z orłem.

200 PLN160 PLN
18803

1915 kartka legionowa nadana z austriackiej poczty polowej nr 118 29.8.15 do Krakowa, stempel formacyjny "Komenda kompanii sztabowej * Legionów Polskich" z orłem, stempel cenzury wojskowej w Krakowie.

150 PLN150 PLN
18828

100 PLN100 PLN
18836

1916 dwa formularze austriackiej poczty polowej.

30 PLN30 PLN
18899

1917 kartka poczty polowej nadana z austriackiej poczty polowej nr 378 nadana 31.12.17 do Krakowa, stempel formacyjny "Likwidujący oficer rachunkowy 2. Pułk piech. Polskiego Korpusu posiłkowego".

150 PLN150 PLN
18939

300 PLN300 PLN
18948

80 PLN80 PLN
18977

1919 Błękitna Armia gen. Hallera, kartka wysłana 28.6.19 z Łodzi z 3. baonu 1 .pułku czołgów Armii gen. Hallera z poczty polowej 309 do Francji, pieczęć formacyjna "3 BAT. CZOŁGÓW POLSKICH (-) Wagomistrz", stempel cenzury korespondencji zagranicznej przy MSZ, na rewersie datownik odbiorczy, gwarancja Korszeń.

480 PLN420 PLN
18978

1919 list służbowy wysłany w styczniu 1919 roku z Sekcji Automobilowej Ministerstwa Spraw Wojskowych z Warszawy do Autonaczelnika Okręgu Generalnego Łódź, pieczęć formacyjna "Ministerstwo Spraw Wojskowych / Departament Techniczny / SEKCJA AUTOMOBILOWA" oraz "SPRAWA URZĘDOWA", na rewersie piękna zalepka z orłem "KRÓLEWSKO POLSKA * KOMISJA WOJSKOWA *" oraz dwie pieczęcie z orłem "MINISTERSTWO SPRAW WOJSKOWYCH (-) Stempel Listowy".

210 PLN180 PLN
18987

1920 zajęcie Pomorza, kartka nadana z Frontowej Poczty Polowej nr 25 do Kościerzyny, rzadki stempel cenzury wojskowej "CENZUROWANO" używany w Kartuzach oraz stempel formacyjny "DOWÓDZTWO ŻANDARMERJI POL. / PRZY Dwie 5tej BRYGADY JAZDY"

500 PLN500 PLN
19005

300 PLN300 PLN
19016

1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. w kolorze (bräunlich)lila, z tłem żółtobrązowym (Mi.150 euro), gwarancja i oznaczenie Korszeń.

300 PLN300 PLN
19017

1915 Warszawa, wydanie z typograficznym nadrukiem nowej wartości 6/5 gr w kolorze czarnym, przesyłka miejscowa z doręczeniem opłaconym przez nadawcę, ofrankowana połówką znaczka skasowanego datownikiem poczty miejskiej z wyróżnikiem "b", stempelek "Wręczenie opłacone"; sygnowano na odwrocie litery "B.T." w kółku; gwarancja Krawczyk.

100 PLN100 PLN
19025

1915 Warszawa, miejscowy list z Warszawy, opłata za doręczenie pobrana połówką znaczka opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie, koperta zagięta w połowie.

30 PLN35 PLN
19107

50 PLN50 PLN
19115

1917 Przedbórz, seria ząbkowana w czworoblokach, znaczek za 2 gr typ 3-4/7-8, znaczek za 4 gr 1-2/5-6, czworobloki w doskonałuym stanie, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

1 500 PLN1 350 PLN
19116

1917 Przedbórz, list polecony z warszawy do Przedborza, w Przedborzu opłacono doręczenie dwoma znaczkami wydania poczty miejskiej, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Korszeń.

600 PLN600 PLN
19122

1917 Warszawa, "2 GROSZE" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na drukach wysłanych 14.3 do miejscowości Przysucha, ponieważ adresata nie odnaleziono - adnotacje "nie ma adresata" i "retur Warschawa", przesyłkę zwrócono do nadawcy pobierając jednocześnie stosowną opłatę - 2 grosze, stempelek niemieckiej cenzury w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania.

280 PLN280 PLN
19124

1917 Warszawa, opaska gazetowa z berlina do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w warszawie, opaską złożona ze względu na dużą długość, gwarancja Schmutz.

100 PLN135 PLN