Aukcja zakończy się 08.07.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 115. PRL 1952-1989

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
43921

1977 rocznica urodzin Petera Paula Rubensa, znaczek z silnie przesuniętym drukiem ramki.

Fi.2350MK
Mi.2497
450 PLN
43922

1977 rocznica urodzin Petera Paula Rubensa, znaczek z silnie przesuniętym drukiem ramki, dla porównania prawidłowo wydrukowany znaczek po prawej stronie.

Fi.2350MK
Mi.2497
350 PLN
43923

1977 ginące zwierzęta - pustułka, znaczek za 1.50 zł. z błędem na poz.6 "emblemat wyszczerbiony u góry", gwarancja.

Fi.2358 B
Mi.2505 
40 PLN
43924

1977 Ochrona środowiska - ginące zwierzęta, 1,50 zł - drop, lewa połówka arkusza sprzedażnego, z powtarzalnym błędem na poz.11 "kolorowa plamka u dołu emblematu"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczek z błędem gwarancja.

Fi.2359 B
Mi.2506
50 PLN
43925

1977 Międzynarodowe Konkursy im. Henryka Wieniawskiego, znaczek na dekoracyjnej kopercie ostemplowany okolicznościowo 12.11I w Poznaniu; temat - MUZYKA.

Fi.2368
Mi.2515 
20 PLN
43926

1977 20-lecie podboju kosmosu, arkusik sprzedażny z błędami "połowa środkowej anteny słabo zaznaczona" na dwóch pozycjach 1 i 5, gwarancja i opis Walocha.

Fi.2392 ark. (2x2392B2)
Mi.2539KB
40 PLN
43927

1977 20-lecie podboju kosmosu, arkusik z błędem na polu 1 (2 znaczek) "brak połowy środkowej anteny"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.Ark.2392 B1
Mi.2539
30 PLN
43928

1977 20-lecie podboju kosmosu, arkusik z błędem na polu 5 (4 znaczek) "brak połowy środkowej anteny"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.Ark.2392 B1
Mi.2539
40 PLN
43929

1977 20-lecie podboju kosmosu, arkusik z błędami na polach: 1 i 5 (2 i 4 znaczek) "brak połowy środkowej anteny"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.Ark.2392 B1
Mi.2539
100 PLN
43930

1977 400. rocznica urodzin Petera Paula Rubensa, blok z błędem "uszkodzony dolny szeryf litery R w URODZIN".

Fi.bl.100B1
Mi.Bl.67
15 PLN
43931

1977 400. rocznica urodzin Petera Paula Rubensa, czarnodruk bloku.

Fi.bl.100ND
Mi.Bl.67SD
10 PLN
43932

1977 400. rocznica urodzin Petera Paula Rubensa, czarnodruk bloku.

Fi.bl.100ND
Mi.Bl.67SD
10 PLN
43933

1977 FDC - "60. rocznica Rewolucji Październikowej", bloczek na karcie skasowany 1.X stemplem okolicznościowym w Warszawie - w pierwszym dniu obiegu; walor brakujący w większości zbiorów - niedostępne w abonamencie; doskonały stan zachowania.

Fi.bl.101 (57)
Mi.Bl.68
60 PLN
43934

1977 Polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ - Egipt VI zmiana, list do Polski ze stemplem urzędu pocztowego Warszawa 60, który zajmował się wymianą poczty między żołnierzami a krajem.


20 PLN
43935

1977 II POLSKA NAUKOWA EKSPEDYCJA MORSKA ANTARKTYKA P/W PROFESOR SIEDLECKI" - list od członka wyprawy wysłany 31.VI z Montevideo w Urugwaju do Gdańska, datownik urzędu morskiego "R.O. Del URUGUAY–CORREOS–SUC.MARITIMA", czarne stempelki "PAQUEBOT" i "Courrier des marins/ Seamen's mail"; dodatkowo owalna pieczęć ekspedycji, okolicznościowy Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni i wyobrażający pingwina; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


80 PLN
43936

1978 list lotniczy polecony z Krakowa do kanady, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.1628, 2152, 2402
10 PLN
43937

1978 list lotniczy z Pleszewa do Stanów Zjednoczonych.

Fi.2153, 2326, 2401
10 PLN
43938

1978 list lotniczy z Gołuchowa do Stanów Zjednoczonych.

Fi.2225, 2332, 2401
10 PLN
43939

1978 rocznik kopert FDC (Fi.71,50).

Fi.2393-2454
Mi.2539-2601
80 PLN
43940

1978-1979 TOM XIII JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to prawie 167 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2393-2515
Mi.2540-2663
120 PLN
43941

1978 rocznik znaczków czystych (Fi.54,50).

Fi.2393I-2454
Mi.2540-2601
50 PLN
43942

1978 lotnictwo współczesne, znaczek za 50 zł w kolorze różowolila typu II (jasna jezdnia w prawym dolnym rogu); ta odmiana znacznie różni się od nakładu (typu) I; była drukowana w arkuszach trzysektorowych zamiast jak typ I w dwusektorowych, nie ma oznaczeń na marginesach, ma ząbkowanie grzebieniowe zamiast ramkowego, jest w kolorze różowolila zamiast czerwonolila (wiśniowego), ma grubszy mięsisty papier i białą błyszczącą gumę, a przede wszystkim wykazuje różnice w rysunku jezdni; znaczek jest zdecydowanie niedoceniany, nie było go w abonamencie, a ze względu na inflację wzrosło zapotrzebowanie na wysokie nominały i w większości zużyto go pocztowo - zachowanie się całego arkusza jest zaskakujące. Nieoceniony materiał porównawczy i badawczy. Czyste pojedyncze znaczki z pełną oryginalną gumą (Fi.1250.-). Doskonały stan zachowania (arkusz nie zgięty).

Fi.2393II
Mi.2540
1 000 PLN
43943

1978 lotnictwo współczesne, narożna marginesowa parka znaczków za 50 zł w kolorze różowolila typu II (jasna jezdnia w prawym dolnym rogu); ta odmiana znacznie różni się od nakładu (typu) I; była drukowana w arkuszach trzysektorowych zamiast jak typ I w dwusektorowych, nie ma oznaczeń na marginesach, ma ząbkowanie grzebieniowe zamiast ramkowego, jest w kolorze różowolila zamiast czerwonolila (wiśniowego), ma grubszy mięsisty papier i białą błyszczącą gumę, a przede wszystkim wykazuje różnice w rysunku jezdni; znaczek jest zdecydowanie niedoceniany, nie było go w abonamencie, a ze względu na inflację wzrosło zapotrzebowanie na wysokie nominały i w większości zużyto go pocztowo; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2393II
Mi.2540
100 PLN
43944

1978 lotnictwo współczesne, parka znaczków za 50 zł w kolorze różowolila typu II (jasna jezdnia w prawym dolnym rogu); ta odmiana znacznie różni się od nakładu (typu) I; była drukowana w arkuszach trzysektorowych zamiast jak typ I w dwusektorowych, nie ma oznaczeń na marginesach, ma ząbkowanie grzebieniowe zamiast ramkowego, jest w kolorze różowolila zamiast czerwonolila (wiśniowego), ma grubszy mięsisty papier i białą błyszczącą gumę, a przede wszystkim wykazuje różnice w rysunku jezdni; znaczek jest zdecydowanie niedoceniany, nie było go w abonamencie, a ze względu na inflację wzrosło zapotrzebowanie na wysokie nominały i w większości zużyto go pocztowo; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2393II
Mi.2540
60 PLN
43945

1978 lotnictwo współczesne, narożny pasek trzech znaczków za 50 zł. w kolorze różowolila typu II (jasna jezdnia w prawym dolnym rogu); ta odmiana znacznie różni się od nakładu (typu) I; była drukowana w arkuszach trzysektorowych zamiast jak typ I w dwusektorowych, nie ma oznaczeń na marginesach, ma ząbkowanie grzebieniowe zamiast ramkowego, jest w kolorze różowolila zamiast czerwonolila (wiśniowego), ma grubszy mięsisty papier i białą błyszczącą gumę, a przede wszystkim wykazuje różnice w rysunku jezdni; na prawym znaczku z poz.43 występuje błąd "wyrwa w murze", pokazany prawą strzałką jest jednym z kilku błędów spotykanych w poszczególnych sektorach tego wydania, gwarancja.

Fi.2393II B
Mi.2540
200 PLN
43946

1978 VI Mistrzostwa Świata w Żeglarstwie Lodowym, arkusz sprzedażny z przywieszkami.

Fi.2394-5 ark.
Mi.2541-2
60 PLN
43947

1978 VI Mistrzostwa Świata w Żeglarstwie Lodowym, błąd na przywieszce "czarna kropka na cyfrze 7".

Fi.2395PwB
Mi.2542
15 PLN
43948

1978 Historia kolejnictwa, 1 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.5 "biała plamka w wieży nad tendrem", poz.22 "krótsza prawa nóżka litery A w WENECJA", poz.30 "pęknięte G w GĄSAWA", poz.35 "biały wypust tendra", poz.39 "przerwana kreska tła przed kominem", poz.40 "przerwana kreska tła nad zaworem"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania (arkusz złożony poziomo); znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2397 B1, B2, B
Mi.2544
300 PLN
43949

1978 Historia kolejnictwa, 1,50 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.30 "cyfra 5 w 1,50 wyszczerbiona u dołu", poz.36 ""ciemny ślad" przed pierwszymi drzwiami", poz.41 ""czerwona plamka" pod pierwszym bocznym oknem", poz.50 "obcięte P w PRUSZKÓW (w części nakładu - pokazano w powiększeniu)"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania (arkusz złożony poziomo); znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2399 B1, B2
Mi.2546
120 PLN
43950

1978 historia kolejnictwa, znaczek z błędem "uszkodzona ściana budynku z prawej strony".

Fi.2400B3
Mi.2547
30 PLN
43951

1978 historia kolejnictwa, znaczek z błędem "uszkodzona ściana budynku z prawej strony".

Fi.2400B3
30 PLN
43952

1978 Lotnictwo polskie, 50 gr arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.26 "6 linia w ogonie przerwana", poz.27 "5 linia w ogonie przerwana", poz.28 "3 linia w ogonie przerwana" (pokazano w powiększeniu); czyste w bardzo dobrym stanie zachowania (arkusz złożony poziomo); znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2404
Mi.2551
100 PLN
43953

1978 Lotnictwo polskie, seria znaczków w arkuszach, w tym za: 50 gr z błędami na: poz.26 "6 linia w ogonie przerwana", poz.27 "5 linia w ogonie przerwana", poz.28 "3 linia w ogonie przerwana" (pokazane w powiększeniu); 1 zł z błędem na poz.39 "krótsza prawa nóżka R w RWD"; 1,50 zł z błędem na poz.11 "1 w 1,50 wyszczerbione z prawej u dołu"; bardzo dobry stan zachowania (wszystkie arkusze zgięte w połowie).

Fi.2404-9
Mi.2551-56
800 PLN
43954

1978 lotnictwo polskie, 1 zł arkusz sprzedażny, z błędem na poz.39 "krótsza prawa nóżka R w RWD"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania (arkusz złożony pionowo); znaczek z błędem gwarancja.

Fi.2405 B1
Mi.2552
50 PLN
43955

1978 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Argentynie, nowodruk w formie bloku typu I - cyfry groteskiem.

Fi.2410-1ND
Mi.2557-8ND
150 PLN
43956

1978 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Argentynie, nowodruk znaczków w formie bloku.

Fi.2410-11 ND
Mi.2557-7 ND
140 PLN
43957

1978 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Argentynie, nowodruk w formie bloku typu I - cyfry groteskiem.

Fi.2410-11 ND
Mi.2557-58 ND
200 PLN
43958

1978 pierwszy Polak w kosmosie, blok z błędem ścięte litery RM" na znaczku z poz. 5.

Fi.2416 ark. B1
80 PLN
43959

1978 Interkosmos - pierwszy Polak w kosmosie, seria stemplowana w karnecie upominkowym Ministra Poczt i Telekomunikacji.

Fi.2416-7
Mi.2563-4
130 PLN
43960

1978 Pierwszy Polak w kosmosie - Interkosmos Poczta Kosmiczna, seria na kopercie pierwszego dnia obiegu z autografem mjr Mirosława Hermaszewskiego, na rewersie potwierdzenie autentyczności podpisu.

Fi.2416-7 FDC
450 PLN