Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 115. PRL 1952-1989

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
43641

1965 storczyki, seria w stemplowanych arkusikach sprzedażnych.

Fi.1463-71 ark.
Mi.1612-20
170 PLN
43642

Fi.1463-71 ark.
Mi.1612-20
250 PLN
43643

1965 storczyki, seria w arkusikach sprzedażnych.

Fi.1463-71 ark.
Mi.1612-20
350 PLN
43644

1965 storczyki, arkusik znaczka za 30 gr z 2 sektora - na górnym, nieprzeperforowanym, marginesie oznaczenia drukarskie, które zazwyczaj były obcinane przy podziale arkusza drukarskiego na sektory; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1464
Mi.1613
80 PLN
43645

Fi.1466
Mi.1615
250 PLN
43646

1965 storczyki, znaczek z silnym poziomym przesunięciem druku barwy żółtej w lewo, lewy narożny ząbek z śladem po tuszu.

Fi.1469MK
Mi.1618
750 PLN
43647

1965 Medale Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, komplet arkusików.

Fi.1472-9 ark.
Mi.1623-30
90 PLN
43648

1965 medale Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, seria w ozdobnych arkusikach z przywieszkami w bardzo dobrym stanie.

Fi.1472-9 ark.
Mi.1623-30KB
120 PLN
43649

1965 medale Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, seria w ozdobnych arkusikach z przywieszkami.

Fi.1472-9 ark.
Mi.1623-30
120 PLN
43650

1965 Medale Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, komplet arkusików w specjalnym klaserze, czyste (Fi.120.-).

Fi.1472-79
Mi.1623-30
100 PLN
43651

1965 Medale Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, komplet arkusików, czyste (Fi.120.-).

Fi.1472-79
Mi.1623-30
90 PLN
43652

1965 medale Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, znaczek z niespasowanym drukiem barw - podwójna postać boksera po lewej.

Fi.1473
Mi.1624
80 PLN
43653

1965 Medale Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, arkusik ozdobny znaczków za 40 gr. z bardzo rzadkim błędem "przeperforowany częściowo u dołu", opisany przez eksperta PZF M.Kalinowskiego w "Filateliście" 4/2005, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.1473 MK2
Mi.1624
1 500 PLN
43654

1965 Medale Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, 50 gr arkusik z 7 sektora wadliwie wycięty z arkusza drukarskiego, dobry stan zachowania.

Fi.1474 MK
Mi.1625
30 PLN
43655

1965 Medale Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, 90 gr arkusik z 1 sektora wadliwie (częściowo ukośnie i z przesunięciem poziomym) wycięty z arkusza drukarskiego (Fi.400.-), na lewym marginesie zachowały się oznaczenia arkuszowe - krzyżyki markacyjne, normalnie są niedostępne bo obcinano je przy podziale arkuszy drukarskich na sektory; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.1476 MK
Mi.1627
360 PLN
43656

1965 pomniki walki i męczeństwa Narodu Polskiego, lewy znaczek z usterką "piorun nad pomnikiem".

Fi.1483
Mi.1632
20 PLN
43657

1965 dawne pojazdy konne, górny znaczek z usterką "plama pod ogonem konia".

Fi.1495
Mi.1644
10 PLN
43658

1965 Dawne pojazdy konne, kasowany znaczek za 90 gr., rzadki z pustopolem nad znaczkiem.

Fi.1499 Pw
Mi.1648 Zf
500 PLN
43659

1965 Dawne pojazdy konne, parka pionowa znaczków za 2,50 zł, górny z błędem na poz.11 w 3 sektorze "kreska pod woźnicą"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.1501 B2
Mi.1650
54 PLN
43660

1965 dawne pojazdy konne, znaczek za 7,10 zł na ekspresowym lotniczym liście poleconym z Poznania do Holandii, na odwrocie stempel tranzytowy z warszawy i odbiorczy z Holandii.

Fi.1503
Mi.1652
100 PLN
43661

1965 dawne pojazdy konne, znaczek z błędem "biała kropka w S wyrazu POLSKA".

Fi.1503B2
Mi.1652
40 PLN
43662

1965 dawne pojazdy konne, znaczek z błędem "biała kropka w S wyrazu POLSKA", gwarancja i oznaczenie.

Fi.1503B2
Mi.1652
30 PLN
43663

1965 Siedem wieków Warszawy, narożny czworoblok bloków z marginesem i oznaczeniem znajdujący się przed 1 bloczkiem arkusza w postaci ukośnej kreski służącej do sterowania tzw. autotronem - automatyczną synchronizacją urządzenia perforującego, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.46(35)
Mi.Bl.37
40 PLN
43664

Fi.1044-46 ND
Mi.1188-90 Schwarzdr.
25 PLN
43665

1966 "POCZTA SAMOCHODOWA POPRAD", widokówka z Żegiestowa do Warszawy datowana 18.7, wysłana 19.7 skasowana okolicznościowym datownikiem w Nowym Sączu; poczta samochodowa "POPRAD" obsługiwała 82 kilometrowy odcinek wzdłuż Popradu, z Nowego Sącza przez: Stary Sącz, Rytro, Piwniczną, Żegiestów Wieś i Zdrój, Czarny Potok i z powrotem miała 16 przystanków; ambulanse o pełnym zakresie działania (nadawanie i odbiór wszelkiego rodzaju przesyłek listowych, pieniężnych do 500 zł, operacje z książeczek PKO itp.) używały do stemplowania korespondencji odrębnych datowników; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.1451
Mi.1634
80 PLN
43666

1966 V Kongres Techników Polskich i 20. rocznica nacjonalizacji przemysłu, seria w stemplowanych arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.1504-5 ark.
Mi.1653-4
120 PLN
43667

1966 rocznik kopert FDC (Fi.100,20).

Fi.1504-91
Mi.1653-1739
60 PLN
43668

1966 rocznik znaczków czystych (Fi.88,90).

Fi.1504-91
Mi.1653-1739
60 PLN
43669

1966 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Anglii, komplet arkusików 10-znaczkowych, kasowane z gumą (Fi.300.-).

Fi.1516-23
Mi.1665-72
240 PLN
43670

1966 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Anglii, seria w arkusikach sprzedażnych.

Fi.1516-24 ark.
Mi.1665-72
500 PLN
43671

Fi.1516-24 ark.
Mi.1665-72
400 PLN
43672

1966 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Anglii, seria w stemplowanych arkusikach.

Fi.1516-24 ark.
Mi.1665-72 KB
180 PLN
43673

1966 Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, cięty znaczek za 13,50+1,50 zł. z błędem "kropka na lewym marginesie", gwarancja Falkowski.

Fi.1524 B
Mi.Bl.38
25 PLN
43674

1966 karnet - "XXXV MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE, wydawnictwo numerowane - tu z niskim numerem "95".

Fi.1530
Mi.1678
50 PLN
43675

1966 XXXV Międzynarodowe Targi Poznańskie, znaczek za 60 gr. niekatalogowany z przesuniętą perforacją pionową, silne przesunięcie perforacji katalogowane na innej wartości tej serii Fi.250.-, poza lekkimi zmatowieniami na gumie ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.1530 MK
Mi.1679
150 PLN
43676

1966 35. Międzynarodowe Targi Poznańskie, znaczek bez druku barwy ciemnoniebieskiej - brak napisu POLSKA, fotoatest Ceremuga.

Fi.1530MK
Mi.1679F
700 PLN
43677

1966 Międzynarodowe Targi Poznańskie, znaczek bez druku barwy ciemnoniebieskiej - brak napisu POLSKA, gwarancja Walisch.

Fi.1530MK2
Mi.1679F
600 PLN
43678

1966 Międzynarodowe Targi Poznańskie, znaczek bez druku barwy ciemnoniebieskiej - brak napisu POLSKA, gwarancja i opis Berbeka.

Fi.1530MK2
Mi.1679F
600 PLN
43679

1966 VII Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Budapeszcie, lewy górny znaczek z usterką "plama pod prawym kolanem".

Fi.1532
Mi.1680
60 PLN
43680

1966 VII Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Budapeszcie, arkusz znaczka za 20 gr, pionowe zagięcie pomiędzy trzecią, a czwartą kolumną.

Fi.1532 ark.
Mi.1680
25 PLN