Aukcja zakończy się 08.07.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 115. PRL 1952-1989

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
44001

1979 60-lecie PKOl, czarnodruk z numerem po lewej stronie.

Fi.bl.105 ND
Mi.Bl.74 ND
150 PLN
44002

1979 60-lecie PKOl, czarnodruk z numerem po lewej stronie.

Fi.bl.105ND
Mi.Bl.74ND
100 PLN
44003

1979 60-lecie PKOl, czarnodruk z numerem po lewej stronie.

Fi.bl.105ND
Mi.Bl.74ND
200 PLN
44004

1979 wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok z błędem "ścięty szeryf litery T w ŚWIĘTEGO".

Fi.bl.106aB1
Mi.Bl.76
25 PLN
44005

1979 I wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok "srebrny" nie był dostępny w abonamencie; bardzo dobry stan zachowani.

Fi.bl.106b
Mi.Bl.76
50 PLN
44006

1979 wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok z błędem "ścięty szeryf litery T w ŚWIĘTEGO".

Fi.bl.106bB1
Mi.Bl.76
60 PLN
44007

1979 wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok z błędem "ścięty szeryf litery T w ŚWIĘTEGO".

Fi.bl.106bB1
Mi.Bl.76
60 PLN
44008

1979 XIII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, karnet okolicznościowy wystawy.

Fi.bl.107
Mi.Bl.77
60 PLN
44009

1979 XIII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna "Katowice '79" bloczek na kopercie skasowany 2.9 stemplem okolicznościowym w Katowicach, dodatkowo okolicznościowa nalepka polecenia skasowana 16-9 datownikiem urzędu Katowice 1; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.bl.107 (63)
Mi.Bl.77
50 PLN
44010

1979 europejskie wystawy filatelistyczne, dwa bloki w różnych wymiarach: 86x63 i 86x69,5 mm. Katalog Fischer podaje rozmiary bloku w wysokości 86x63-69,5 mm. Podręcznik Kiełbasy podaje jako rozmiar bloku wymiar 86x63-64 mm, jednocześnie sygnalizując istnienie makulatury o wymiarach 86x75-79 mm. Wydaje się, że rozmiar większości bloków wynosi 86x63-64 mm i oznaczenie Fischera wprowadza w błąd, gdyż nie ma wartości pośrednich pomiędzy 63-64 mm, a tak jak w tym wypadku, 69,5 mm (np. rozmiar 66 mm). Ta druga wartość jest albo rzadszą odmianą bloku albo już powinna być zaliczona do makulatury.

Fi.bl.108
Mi.Bl.78
70 PLN
44011

1979 Polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ - Egipt, Syria XI zmiana, list do Polski ze stemplem urzędu pocztowego Warszawa 60, który zajmował się wymianą poczty między żołnierzami a krajem.


20 PLN
44012

1980 rocznik znaczków czystych (Fi.65,20).

Fi.2516-78
Mi.2664-2726
45 PLN
44013

1980 rocznik kopert FDC (bez bl.113(69); Fi.75,50).

Fi.2516-78
Mi.2664-2726
120 PLN
44014

1980-1989 komplet 10 czystych roczników obejmujący wszystkie podstawowe znaczki i bloki, nie zawierający: odmian, znaczków z przywieszkami, arkusików (Fi.917.-).

Fi.2516-3104
Mi.2664-3252
550 PLN
44015

1980 Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid i Moskwie, nowodruk w formie arkusika, szczątkowy druk podwójny numeratora, gwarancja i opis Walocha.

Fi.2526-9 ND
Mi.2674-7
300 PLN
44016

1980 Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid, nowodruk arkusika .

Fi.2526-9ND
220 PLN
44017

1980 XIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid i XXII Igrzyska Olimpijskie w Moskwie, nowodruk w bardzo pięknym stanie zachowania.

Fi.2526-29 ND
300 PLN
44018

1980 Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid i w Moskwie. Ze względu na bojkot Igrzysk Olimpijskich w Moskwie przez USA, Amerykańscy filateliści byli zainteresowani wyłącznie znaczkiem Fi 2528 (pozostałe znaczki z serii dotyczyły konkurencji letnich). W związku z tym na specjalne zamówienie Ars Polony (obsługującej handel filatelistyczny z USA) dodrukowano znaczek Fi 2528 w arkuszach 25-cio znaczkowych (regularne wydanie drukowano w arkuszach 50-cio znaczkowych), z czego znaczną część rozerwano do pakietów olimpijskich - nakład tylko 8.000 szt. !!!. "Eksportowy" arkusz w bardzo dobrym stanie, rzadkie.

Fi.2528 ark. (25)
Mi.2676
2 200 PLN
44019

1980 XIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid i XXII Letnie Igrzyska w Moskwie, znaczek za 8,40 zł z błędem "przerwana siatka po lewej stronie" na poz.36; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2529 B1
Mi.2677
50 PLN
44020

1980 XIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid i XXII Letnie Igrzyska w Moskwie, marginesowa parka pozioma znaczków za 8,40 zł, lewy z błędem na poz.1 "kreska między ręką, a piłką"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2529 B2
Mi.2677
60 PLN
44021

1980 35. rocznica układu PRL-ZSRR, marginesowy czworoblok znaczków z wyraźnym przesunięciem grzebienia perforacyjnego w stosunku do dwóch pozostałych; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2533
Mi.2681
50 PLN
44022

1980 35. rocznica układu PRL - ZSRR, znaczek z uskokiem ząbkowania.

Fi.2533
Mi.2681 
40 PLN
44023

1980 35. rocznica układu PRL - ZSRR, parka z uskokiem ząbkowania poziomego.

Fi.2533MK
Mi.2681
40 PLN
44024

1980 110. rocznica urodzin Lenina, znaczek za 2,50 zł z błędami na poz.35 "brak kropki po W i krótszy przecinek"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2534 B1
Mi.2682
30 PLN
44025

1980 110. rocznica urodzin W.Lenina, dolny prawy znaczek z błędami "krótszy przecinek w nominale" i "brak kropki po W".

Fi.2534 B1+B2
Mi.2682
25 PLN
44026

1980 110. rocznica urodzin Lenina, parka znaczków za 2,50 zł, prawy z błędem na poz.16 "krótszy przecinek"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.2534 B3
Mi.2682
30 PLN
44027

1980 cenzura Stanu Wojennego, kartka ze stemplem cenzury "KW MO w Piotrkowie Trybunalskim Do pakietów 32".

Fi.2544
25 PLN
44028

1980 Grzyby niejadalne pod ochroną, znaczek za 2,50 zł (Sromotnik fiołkowy) z błędem na poz.51 "plama nad P w POLSKA", czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2547 B1
Mi.2696
40 PLN
44029

1980 35. rocznica powstania ONZ, lewy znaczek z błędem "ścięta litera a w Polska i uszkodzona flaga".

Fi.2565B1
Mi.2713
30 PLN
44030

1980 35. rocznica powstania ONZ, lewy górny znaczek z błędem "ścieniałe a w Polska".

Fi.2565B1
Mi.2713
40 PLN
44031

1980 35. rocznica powstania ONZ, lewy znaczek z błędem "ścięta litera a w Polska i uszkodzona flaga", gwarancja i opis Walocha.

Fi.2565B1
Mi.2713
35 PLN
44032

1980 Warszawskie pojazdy konne, seria z pustopolami u góry, z wyjątkiem znaczka za 6 zł z pustopolem u dołu, czyste (Fi.60.-).

Fi.2573-78
Mi.2721-26
50 PLN
44033

1980 Warszawskie pojazdy konne, narożnikowa seria z pustopolami u góry, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2573-78
Mi.2721-26
120 PLN
44034

1980 cenzura Stanu Wojennego, list z Piotrkowa Trybunalskiego ze stemplem cenzury "URZĄD CENZURY 272".

Fi.Ck67
25 PLN
44035

1980 formularz kartki pocztowej zawiadomienia o chorobie zakaźnej.


40 PLN
44036

1980 katalog wystawy projektów polskich znaczków pocztowy zawierające ilustracje czarno białe wielu zrealizowanych projektów z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, oraz sylwetki projektantów.


40 PLN
44037

1981 "34 WYŚCIG POKOJU B-P-W", znaczek na karcie, ostemplowany okolicznościowo 21.V w Warszawie; temat - KOLARSTWO.

Fi.761
Mi.907 
10 PLN
44038

1981 nowodruk z okazji zjazdu PZF.

Fi.2460ND
15 PLN
44039

1981 rocznik kopert FDC (bez bl.113(70); Fi.66.-).

Fi.2579-2643
Mi.2727-91
60 PLN
44040

1981 rocznik znaczków czystych (Fi.56,10).

Fi.2579-2643
Mi.2727-91
35 PLN