Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
44081 |
1982 ojciec Maksymilian Kolbe, znaczek z błędem "uszkodzona podstawa litery Ł z lewej w skrócie ZŁ". | Fi.2683B1 Mi.2831 |
| 30 PLN | |
44082 |
| 20 PLN | |
44083 |
1982 znaczki podziemnej poczty Solidarności. | |
| 15 PLN | |
44084 |
1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Bydgoszczy do Niemiec, stempel cenzury. | |
| 20 PLN | |
44085 |
1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list wysłany 7.11 z Frankfurtu nad Menem do Warszawy, na odwrocie datowniki odbiorcze z 18 i 19 listopada, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty zszywaczem przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 713". | |
| 50 PLN | |
44086 |
1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list wysłany 25.4. z Nybro w Szwecji do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty zszywaczem przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 774". | |
| 40 PLN | |
44087 |
1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list wysłany 27.6. z Nybro w Szwecji do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty zszywaczem przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 747". | |
| 50 PLN | |
44088 |
1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list wysłany 13.5 z Dusseldorfu do Warszawy, opłacony frankaturą mechaniczną "Universitat Dusseldorf", stempel "OCENZUROWANO", datowniki odbiorcze z 31.5 i 3.6 na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
44089 |
1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list wysłany 15.12.81 z Bad Vilbel w Niemczech do Warszawy, na odwrocie datowniki odbiorcze z 13.1 i 14.1, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty zszywaczem przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 719"; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 80 PLN | |
44090 |
1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list wysłany 13.9 z Frankfurtu nad Menem do Warszawy, na odwrocie datowniki odbiorcze z 5.10 i 6.10, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty zszywaczem przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 773"; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
44091 |
1983 SOLIDARNOŚĆ, okolicznościowa całość z "drugiego obiegu"; znaczek na kopercie skasowany 11.11 stemplem okolicznościowym z podobizną marszałka Józef Piłsudskiego i jego cytatem "PRZEGRAĆ, TO NIE ZNACZY BYĆ ZWYCIĘŻONYM". | Fi.2700 Mi.2848 |
| 50 PLN | |
44092 |
| 35 PLN | |
44093 |
1983 rocznik znaczków czystych (Fi.53,70). | Fi.2700-50 Mi.2848-98 |
| 35 PLN | |
44094 |
| 40 PLN | |
44095 |
1983 750-lecie nadania praw miejskich Toruniowi, pasek poziomy 10 znaczków znaczki z pustopolami na górnym marginesie, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.2728 Mi.2876 |
| 80 PLN | |
44096 |
1983 15-lecie Kapituły Orderu Uśmiechu, czworoblok znaczków za 6 zł, prawy dolny z błędem na poz.46 "ścienione S w POLSKA", czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.2729 B3 Mi.2877 |
| 50 PLN | |
44097 |
1983 "WYSTAWA FILATELISTYCZNA W 300 ROCZNICĘ ODSIECZY WIEDEŃSKIEJ" Kraków 1, seria znaczków z blokiem skasowane okolicznościowo 13.XI na dekoracyjnych kopertach maksimum; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.2730-33, bl.123 (79) Mi.2878-81, Bl.93 |
| 60 PLN | |
44098 |
1983 60-lecie Polskiego Związku Bokserskiego, arkusz czysty, dobry stan zachowania (arkusz złożony). | Fi.2740 Mi.2888 |
| 100 PLN | |
44099 |
1983 60-lecie Polskiego Związku Bokserskiego, arkusz sprzedażny zagniecenia na prawym marginesie. | Fi.2740 ark. Mi.2888 |
| 60 PLN | |
44100 |
| 300 PLN | |
44101 |
| 150 PLN | |
44102 |
| 200 PLN | |
44103 |
| 10 PLN | |
44104 |
1983 750-lecie nadania praw miejskich Toruniowi, niespasowane barwy - bloczek z silnym przesunięciem poziomym barwy brązowej, na znaczkach przesunięte: kontury rysunku i detali, napisy i nominał, łodzie i most; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.bl.122 (2728) MK Mi.Bl.92 (2876) |
| 1 800 PLN | |
44105 |
1984 list nadany z jachtu S/Y Dunajec, stempel "PAQUEBOT". | Fi.2591 |
| 40 PLN | |
44106 |
1984 rocznik znaczków czystych (Fi.53,20). | Fi.2751-2811 Mi.2899-2959 |
| 35 PLN | |
44107 |
| 60 PLN | |
44108 |
| 30 PLN | |
44109 |
1984 Światowa Wystawa Filatelistyczna Hiszpania 84 w Madrycie, znaczek z błędem "brak apostrofu i części cyfry 8". | Fi.2764B1 Mi.2912 |
| 20 PLN | |
44110 |
1984 Igrzyska Olimpijskie w Los Angeles, znaczek bez ząbkowania poziomego na dolnym marginesie. | Fi.2767MK Mi.2915 |
| 350 PLN | |
44111 |
1984 głowy wawelskie (II) znaczki za 5 zł do automatów drukowane w postaci rolki, pasek pięciu sztuk w tym jeden z numerem na odwrocie wydrukowanym "do góry nogami" w stosunku do rysunku znaczka, wskutek mechanicznego rozdzielania zadrukowanej taśmy papieru, ząbkowanie pionowe znaczków często ulegało uszkodzeniu lub nawet całkowitemu zniszczeniu; czyste. | Fi.2777 Mi.2925 |
| 50 PLN | |
44112 |
1984 40. rocznica Powstania Warszawskiego, znaczek za 5 zł z błędem "6 zamiast s w Powstania" na poz.47; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.2783 B1 Mi.2931 |
| 50 PLN | |
44113 |
1984 40. rocznica Powstania Warszawskiego, znaczek z błędem "6 zamiast s w Powstania". | Fi.2783 B1 Mi.2931 |
| 35 PLN | |
44114 |
1984 40-lecie MO i SB, znaczek z błędem "piaty punkt na zielonym polu". | Fi.2790B1 Mi.2938 |
| 25 PLN | |
44115 |
1984 Chronione zwierzęta futerkowe, 4 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.1,6,11,16,21,26,31,36,41,46 "pionowe kreski od zadu do ogona"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania (arkusz złożony poziomo); znaczki z błędami gwarancja. | Fi.2798 Mi.2946 |
| 100 PLN | |
44116 |
1984-5 wydawnictwo poczty podziemnej Solidarności. | |
| 30 PLN | |
44117 |
1984 wydawnictwo poczty podziemnej Solidarności. | |
| 15 PLN | |
44118 |
1984 wydawnictwo podziemnej Solidarności. | |
| 10 PLN | |
44119 |
| 25 PLN | |
44120 |
1984 wydawnictwo poczty podziemnej Solidarności Walczącej. | |
| 30 PLN | |