Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 115. PRL 1952-1989

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
44041

1981 Pablo Picasso, nowodruk z podwójnym ząbkowaniem pionowym

Fi.2580ND
Mi.Bl.74ND
250 PLN
44042

1981 Pablo Picasso, nowodruk w pięknym stanie (Fi.280.-).

Fi.2580ND
Mi.Bl.74ND
240 PLN
44043

1981 Sport balonowy, znaczek za 6,50 zł z błędem "ń w Anderson" na poz.10; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2586 B1
Mi.2734
50 PLN
44044

1981 sport balonowy, prawy znaczek z błędem "ń w Anderson".

Fi.2586B1
Mi.2734
25 PLN
44045

1981 sport balonowy, znaczek z błędem "ń w Anderson".

Fi.2586B1
Mi.2734
20 PLN
44046

Fi.2586B1
25 PLN
44047

Fi.2596 B1
Mi.2739
60 PLN
44048

Fi.2596 B1
Mi.2739
30 PLN
44049

1981 Polska ceramika szlachetna (I), znaczek za 2,50 zł z błędem na poz.41 "plama przy K w POLSKA", czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2598 B1
Mi.2741
40 PLN
44050

Fi.2608-12
Mi.2764-68
25 PLN
44051

1981 restytucja żubra, dziesięć serii w arkuszu sprzedażnym złożonym w połowie.

Fi.2608-12 ark.
Mi.2764-68
60 PLN
44052

Fi.2613B1
Mi.2756
25 PLN
44053

1981 200 lat Teatru Starego w Krakowie, makulaturowy znaczek z "rozmytym" drukiem stempla, gwarancja z opisem.

Fi.2632
Mi.2780
15 PLN
44054

Fi.2634-5 ark.
Mi.2782-3
60 PLN
44055

1981 kartka okolicznościowa z Ogólnopolskiego Zlotu Harcerskiego w Krakowie.

20 PLN
44056

25 PLN
44057

1981 list z polskiej ekspedycji polarnej w Norwegii.

30 PLN
44058

1982 STAN WOJENNY - list polecony wysłany 6.4 z Krakowa do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, zielone stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 805", na odwrocie stempelek "Mieszkanie zamknięte awizowano dnia"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2151, 2499, 2537
Mi.2299, 2647, 2685
50 PLN
44059

1982 STAN WOJENNY - miejscowa karta pocztowa nadany 11.4 w Warszawie, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 928", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2175, 2203
Mi.2322, 2350
20 PLN
44060

1982 STAN WOJENNY - list wysłany 5.5 z Krakowa do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, zielone stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 802", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2379, 2491
Mi.2526, 2639
40 PLN
44061

1982 STAN WOJENNY - list wysłany 11 10 z Elbląga do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty zszywaczem przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 528", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2507
Mi.2655
30 PLN
44062

1982 STAN WOJENNY - list wysłany 7.11 z urzędu Grudziądz 2 do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, stemple: ramkowy mały "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 589", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2507
Mi.2655
40 PLN
44063

1982 STAN WOJENNY - list wysłany 8.9 z urzędu Kraków 2 do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, zielone stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 804", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2568
Mi.2716
40 PLN
44064

1982 60-lecie Polskiego Związku Tenisowego, prawy dolny z błędem "plamka nad skarpetą na lewej nodze".

Fi.2613B1
Mi.2756
40 PLN
44065

1982 STAN WOJENNY - list miejscowy nadany 10.5 w Warszawie, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 621", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2616
Mi.2759
40 PLN
44066

1982 STAN WOJENNY - list wysłany z miejscowości Gostyń Poznański do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 389", dobry stan zachowania.

Fi.2621
Mi.2769
40 PLN
44067

1982 cenzura Stanu Wojennego, list polecony wysłany w pierwszą rocznicę wprowadzenia stanu wojennego z Warszawy do Zbąszynia, okolicznościowy znaczek ze stemplem okolicznościowym "WOJSKOWA RADA OCALENIA NARODOWEGO", stempel urzędu cenzury 626.

Fi.2625, 2634, 2692
60 PLN
44068

1982 cenzura Stanu Wojennego, list polecony wysłany w pierwszą rocznicę wprowadzenia stanu wojennego z Warszawy do Czerska, okolicznościowy znaczek ze stemplem okolicznościowym "WOJSKOWA RADA OCALENIA NARODOWEGO", stempel urzędu cenzury 178.

Fi.2635, 2692
60 PLN
44069

1982 STAN WOJENNY - list przesłany 17.12 miejscowo w Warszawie, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 930", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2638
Mi.2786
40 PLN
44070

1982 STAN WOJENNY - list wysłany 1.12 z miejscowości Koneck do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, stemple: ramkowy mały "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 630", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2639
Mi.2787
40 PLN
44071

1982 rocznik kopert FDC (bez bl.119(75); Fi.58,50).

Fi.2644-99
Mi.2792-2647
30 PLN
44072

1982 rocznik znaczków czystych (Fi.61,40).

Fi.2644-99
Mi.2792-2847
35 PLN
44073

Fi.2644-2811
Mi.2792-2959
110 PLN
44074

1982 polscy laureaci nagrody Nobla - Maria Skłodowska Curie, znaczek z przesuniętą perforacją zachodzącą na obrazek znaczka, gwarancja Walocha.

Fi.2662MK
Mi.2810
80 PLN
44075

1982 wydanie przedrukowe, parka znaczków za 10/6,50 zł z górnym marginesem, dolny z błędem nadruku na poz.15 "uszkodzona cyfra 1", czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2669 B
Mi.2817
40 PLN
44076

Fi.2671 B1
Mi.2819
30 PLN
44077

Fi.2671 B1
Mi.2819
50 PLN
44078

Fi.2671B1
Mi.2819I
30 PLN
44079

Fi.2672B1
Mi.2820
35 PLN
44080

Fi.2672B1
Mi.2820
30 PLN