Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 115. PRL 1952-1989

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
43961

Fi.2416-17a
Mi.A2564-65
40 PLN
43962

1978 Pierwszy Polak w kosmosie - Interkosmos, 1,50 zł - zdwojony druk barwy czarnej - szczególnie widoczny na poziomych i pionowych napisach, czysty arkusik w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2416a
Mi.A2564
1 080 PLN
43963

1978 Pierwszy Polak w kosmosie - Interkosmos, arkusik znaczków za 1,50 zł, na poz.5 błąd "ścięte litery RM"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2416a B1
Mi.A2564
60 PLN
43964

1978 rzeźba "Pokój", czworoblok z uskokiem perforacji poziomej przy marginesie.

Fi.2430
Mi.2577
20 PLN
43965

1978 rzeźba "Pokój", pasek znaczków z arkusza z brakiem ząbkowania - jeden brzegowy znaczek cięty i jeden perforowany tylko z lewej strony, gwarancja Walocha.

Fi.2430+2430MK2+2430nz
Mi.2577U
1 150 PLN
43966

1978 rzeźba Pokój z Zamku Królewskiego w Warszawie, parka znaczków makulaturowych z przesuniętą perforacją, gwarancja Wysocki.

Fi.2430MK
Mi.2577
200 PLN
43967

1978 rzeźba Pokój z Zamku Królewskiego w Warszawie, parka znaczków makulaturowych z perforacją przesunietą w pionie. Ładna prezentacja błędu.

Fi.2430MK
Mi.2577
125 PLN
43968

1978 rzeźba "Pokój", marginesowy narożnik arkusza z przesuniętym ząbkowaniem grzebienia, na dolnym marginesie znaczki praktycznie bez perforacji, powyżej bez dolnej perforacji z podwójna poziomą i pionowa, spektakularny egzemplarz.

Fi.2430MK2+2430nz
3 500 PLN
43969

1978 Arcydzieła dramaturgii polskiej, znaczek za 1 zł z bardzo rzadkim błędem "szrama na nosie"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2445 B1
Mi.2592
240 PLN
43970

1978 30. rocznica powstania PZPR, znaczek z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.2450MK
Mi.2597
30 PLN
43971

1978 pierwszy Polak w kosmosie, arkusik niewydanego znaczka z podobizną rezerwowego astronauty Z. Jankowskiego, blok szerzej cięty z prawej strony, dobry stan zachowania, fotoatest Petriuk.

Fi.XXVII ark.
Mi.V Blok II
7 000 PLN
43972

1978 30. rocznica zjednoczenia polskiego ruchu młodzieżowego, blok z błędem "kreska między W i ramką", gwarancja Więcław.

Fi.bl.59B1
Mi.Bl.72
10 PLN
43973

1978 30. rocznica zjednoczenia polskiego ruchu młodzieżowego, blok z błędem "przedłużona litera M w ZMD", kasowany z pełną oryginalną gumą; gwarancja i opis błędu Schmutz.

Fi.bl.103 B2
Mi.Bl.72
20 PLN
43974

1978 30. rocznica zjednoczenia polskiego ruchu młodzieżowego, blok z błędem "przedłużona litera M w ZMD", gwarancja i opis Walocha

Fi.bl.103 B2
Mi.Bl.72
20 PLN
43975

1978 30. rocznica zjednoczenia polskiego ruchu młodzieżowego, blok z błędem "przedłużona litera M w ZMD", gwarancja i oznaczenie Weźranowski.

Fi.bl.103B2
Mi.Bl.72
15 PLN
43976

1978 Polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ, list do Polski ze stemplem urzędu pocztowego Warszawa 60, który zajmował się wymianą poczty między żołnierzami a krajem.

30 PLN
43977

1978 Polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ - Egipt X zmiana, list do Polski ze stemplem urzędu pocztowego Warszawa 60, który zajmował się wymianą poczty między żołnierzami a krajem.

25 PLN
43978

1978 Polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ - Egipt IX zmiana, list do Polski ze stemplem urzędu pocztowego Warszawa 60, który zajmował się wymianą poczty między żołnierzami a krajem.

25 PLN
43979

1979 rocznik kopert FDC (bez bl.: 107(63), 110(66); Fi.117,90).

Fi.2455-2515
Mi.2602-63
80 PLN
43980

1979 rocznik znaczków czystych (Fi.105,50).

Fi.2455-2515
Mi.2602-63
70 PLN
43981

1979 Międzynarodowy Rok Dziecka, znaczek za 50 gr górny rząd arkusza z pustopolami (Fi.50.-); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2456
Mi.2603
40 PLN
43982

1979 Międzynarodowy Rok Dziecka, seria z pustopolami u góry.

Fi.2456-9
Mi.2603-6
40 PLN
43983

1979 Międzynarodowy Rok Dziecka, seria z pustopolami u góry, czyste.

Fi.2456-59
Mi.2603-6
50 PLN
43984

1979 Międzynarodowy Dzień Dziecka, znaczek z pustopolem na górnym marginesie.

Fi.2457
Mi.2604
10 PLN
43985

1979 polska grafika współczesna, znaczek w kolorze niebieskozielonym katalogowany jako próba, dla porównania po prawej normalny znaczek w kolorze zielonym, gwarancja Kalinowski.

Fi.2461P1
Mi.2608F
160 PLN
43986

1979 60-lecie PKOl, znaczek z błędem "rozwidlone dolne ramie litery K".

Fi.2465B1
Mi.2613
30 PLN
43987

Fi.2465B1
30 PLN
43988

1979 60-lecie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, znaczek bez druku barwy karminowej - brak symbolu olimpijskiego, gwarancja Kalinowski.

Fi.2466MK
Mi.2613F
300 PLN
43989

1979 100 lat wędkarstwa polskiego, lewy znaczek z pionowymi smugami powstałymi w czasie druku znaczka, gwarancja Walocha.

Fi.2470MK
Mi.2616
80 PLN
43990

1979 100 lat wędkarstwa polskiego, znaczek be druku koloru szarej - brak napisu POLSKA, gwarancja Kalinowski.

Fi.2471MK
Mi.2617F
480 PLN
43991

1979 100 lat wędkarstwa polskiego, znaczek be druku koloru brązowej - brak napisu POLSKA, gwarancja Kalinowski.

Fi.2477MK
Mi.2623F
480 PLN
43992

1979 karnet - "VI KONGRES ZWIĄZKU BOJOWNIKÓW O WOLNOŚĆ I DEMOKRACJĘ".

Fi.2480
Mi.2626
40 PLN
43993

1979 I wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2482-3 ark.
Mi.2629-30
60 PLN
43994

1979 wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, komplet kopert FDC.

Fi.2482-3, bl.62a, b
Mi.2629-30, Bl.75-76
90 PLN
43995

1979 150-lecie żeglugi parowej na Wiśle, znaczek za 1 zł z błędem "KŚIĄŻE" na poz.20 w 1 sektorze; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2485 B1
Mi.2633
60 PLN
43996

1979 150-lecie żeglugi parowej na Wiśle, parka pozioma znaczków za 4,50 zł, lewy z błędem "latawiec nad dachem" na poz.3 w 3 sektorze; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2487 B1
Mi.2635
80 PLN
43997

1979 Kopalnia soli w Wieliczce, znaczek za 1,50 zł z błędem na poz.51 "plama w literze o w Polska", czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2491 B1
Mi.2639
50 PLN
43998

1979 rzeźba "Pokój", wieloblok z usterką perforacji poziomej widoczną na lewej części znaczka.

Fi.2508
Mi.2656
30 PLN
43999

1979 arcydzieła sztuki - rzeźba "Pokój", znaczek z uskokiem perforacji z obiegu pocztowego.

Fi.2508MK
30 PLN
44000

1979 "HARCERSKI FESTYN DZIECIĘCY - SPOTKANIE W KRAINIE PIEGUSA", ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo 1.VI w Elblągu; temat - HARCERSTWO.

Fi.Cp726
10 PLN