The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 79. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
23814

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie ciemnoszarym, sygnatura typu 1 (31,7 mm) w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem.

Fi.Cp95AIz
60 PLN
23815

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie kremowoszarym, sygnatura typu 1 (31,7 mm) w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk petitem; karta wysłana 8.VIII.1946 z miejscowości Mosina do Warszawy; zwraca uwagę kasownik prowizoryczny.

Fi.Cp95AI
25 PLN
23816

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp95AII
30 PLN
23817

1945 Belweder 3(5)zł, dwie karty ilustrowane: niebieska Leszno Wlkp.-ratusz, brązowa Warszawa-UPT na ul.Nowogrodzkiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp99-100
120 PLN
23818

1947 całostka wydania dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu.

Fi.Cp97
30 PLN
23819

1947 obóz zagłady w Oświęcimiu, kartka okolicznościowa z obiegu pocztowego z Olsztyna.

Fi.Cp97
40 PLN
23820

1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu za 3 zł, dofrankowana i wysłana 17.4.1948 z Kwidzyna do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; dobry stan zachowania (lekko odciśnięte 2 ślady spinacza).

Fi.Cp97, 431B
30 PLN
23821

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu, czyste.

Fi.Cp97-98
80 PLN
23822

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu, ostemplowanych pamiątkowo 14 i 16.6.

Fi.Cp97-98
50 PLN
23823

1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu za 6 zł, wysłana 21.6.1948 z niewielkiej kaszubskiej miejscowości Strzepcz do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza).

Fi.Cp98
100 PLN
23824

1947 kartka upamiętniająca ofiary w Oświęcimiu.

Fi.Cp98
30 PLN
23825

1947 całostka wydania dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu.

Fi.Cp98
30 PLN
23826

1947 całostka z podobizną Ignacego Daszyńskiego.

Fi.Cp102I
25 PLN
23827

1947 Polacy walczący w Hiszpanii.

Fi.Cp102I
40 PLN
23828

1947 całostka z obiegu pocztowego z Kamiennej Góry.

Fi.Cp102I
20 PLN
23829

1947 Polacy walczący w Hiszpanii, dofrankowana karta pocztowa wysłana 22.7.1948 z miejscowości Świdwin do Gdyni; dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza).

Fi.Cp102I, 431A
40 PLN
23830

1947 Polacy walczący w Hiszpanii, karta z dodatkowym napisem, skasowana okolicznościowo 14.XII we Wrocławiu w dniu wejścia do obiegu; prawy dolny róg nadgięty (Fi.60.-).

Fi.Cp102II
45 PLN
23831

1947 kartka z dodrukiem z okazji Kongresu PPS, stempel okolicznościowy kongresu.

Fi.Cp102II
20 PLN
23832

1948 całostka z obiegu pocztowego z Andrychowa.

Fi.Cp97
30 PLN
23833

1948 całostka z obiegu pocztowego z Pruszcza Gdańskiego.

Fi.Cp98
30 PLN
23834

1948 całostka z obiegu pocztowego z Warszawy.

Fi.Cp98
30 PLN
23835

1948 Zabytkowy kościół w Pniowie, całostki z sygnaturą VIII.47, dwie odmiany kartonu: szarobiały i kremowoszary (Fi.70.-).

Fi.Cp103
50 PLN
23836

1948 całostka z sygnaturą VIII 47 z obiegu pocztowego z Wrocławia, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp103
30 PLN
23837

1948 całostka z sygnaturą VIII 47 z obiegu pocztowego z Pniew.

Fi.Cp103
30 PLN
23838

1948 całostka z sygnaturą VIII 47 z obiegu pocztowego z Andrzejowa, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp103
30 PLN
23839

1948 całostka z sygnaturą VIII 47 z obiegu pocztowego z Warszawy, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp103
30 PLN
23840

1948 zamek w Będzinie.

Fi.Cp104
30 PLN
23841

1948 całostka z sygnaturą z obiegu pocztowego z Łodzi, dziury po archiwizacji, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp104w
25 PLN
23842

1948 całostka z sygnaturą z obiegu pocztowego z Jasła, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp104y
25 PLN
23843

1948 zamek w Lanckronie, całostka ilustrowana.

Fi.Cp105
150 PLN
23844

1948 zamek w Lanckoronie, karta ilustrowana.

Fi.Cp105
90 PLN
23845

1948 zamek w Lanckronie, bardzo rzadka z obiegu kartka ilustrowana w super stanie zachowania. Gwarancja.

Fi.Cp105
500 PLN
23846

1948 zamek w Lanckoronie, rzadka całostka z obiegu pocztowego z Błaszek.

Fi.Cp105
200 PLN
23847

1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 7 - Maria Konopnicka, ostemplowana grzecznościowo 11.5 w Krakowie.

Fi.Cp106
25 PLN
23848

1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 11 - Stanisław Moniuszko, ostemplowana grzecznościowo 11.5 w Krakowie.

Fi.Cp106
25 PLN
SOLD
23849

1948 wydanie ilustrowane - walczące trzy orły, zestaw 13 sztuk obiegowych całostek z różnymi ilustracjami.

Fi.Cp106
350 PLN
23850

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 12.

Fi.Cp106
45 PLN
23851

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 13.

Fi.Cp106
45 PLN
23852

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 10.

Fi.Cp106
45 PLN
23853

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 4.

Fi.Cp106
45 PLN