The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 79. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
23694

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 7 - Żabie kapela huculska, wysłana 6.IX.36 ze Lwowa do Warszawy, w adresie nadawcy podano: "Korpus Kadetów No1 Marszałka Józefa Piłsudskiego"; dobry stan zachowania.

Fi.Cp68
60 PLN
23695

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 18 - Warszawa Teatr Wielki, wysłana 6.4.36 z miejscowości Chodzież do miejscowości Mrocza; minimalnie słabszy stan zachowania (podklejone rozdarcie).

Fi.Cp68
30 PLN
23696

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 20 - Opatów Brama Warszawska, wysłana 16.II.37 z Warszawy do Poznania, znak opłaty unieważniony wirnikiem propagandowym (Myślicki 36 116); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp68
50 PLN
23697

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 30 - Warszawa Centralny Instytut Wychowania Fizycznego, wysłana 18.IX.35 z Tarnowa do Krakowa, na froncie znaczek opłaty sądowej za 50 gr skasowany pieczęcią Sądu Grodzkiego w Tarnowie; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (na odwrocie dwie delikatne podlepki).

Fi.Cp68
120 PLN
23698

1935 całostka z ilustracją nr 15, plamka nad sygnaturą.

Fi.Cp68
40 PLN
23699

1937 koperta lotnicza "Śmigły-Rydz", czysta z oryginalnym papierem listowym w środku (Fi.50.-).

Fi.Ck9
40 PLN
23700

1937 M/S Piłsudski, karta podwójna - część na odpowiedź, sygnatura M.P.i T.(I-1937)300.000., wysłana 28.VIII.37 z miejscowości Podkamień k.Brodów do Lwowa, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp71B
50 PLN
23701

1937 całostka z opłaconą odpowiedzią z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym O.

Fi.Cp74
60 PLN
23702

1937 Lwów - Uniwersytet, karta podwójna - część na odpowiedź, rzadka sygnatura VI-1938 , hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE" (Fi.40.-).

Fi.Cp74B
30 PLN
23703

1937 Zamek w Mirze, karta za 30 gr, sygnatura XI-1936.

Fi.Cp75
40 PLN
23704

1937 Lwów Uniwersytet, całostka z ilustracją 17 wysłana z Bochni do Krakowa.

Fi.Cp76
25 PLN
23705

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją całostka z ilustracją nr nr 15 - Poznań Fragment Placu Wolności (Bibljoteka Raczyńskich i Muzeum).

Fi.Cp76
120 PLN
23706

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją całostka z ilustracją nr 24 - Warszawa Gmach Centrali Telegrafu i Telefonu.

Fi.Cp76
120 PLN
23707

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją całostka z ilustracją nr 31 - Warszawa Belweder.

Fi.Cp76
120 PLN
23708

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 21 - Warszawa Poczta Główna, wysłana 5.VIII.38 z Wejherowa do miejscowości Fordon; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie delikatne podlepki).

Fi.Cp76
40 PLN
SOLD
23709

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 15 - Poznań, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp76
30 PLN
23710

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 4 - Poznań, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp76
30 PLN
23711

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 13 - wnętrze chaty góralskiej.

Fi.Cp77
250 PLN
23712

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 13 - wnętrze chaty góralskiej, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie, bardzo dobry stan zachowania (minimalne punktowe przebarwienia).

Fi.Cp77
50 PLN
23713

1937 zamek w Mirze, całostka z ilustracją 16.

Fi.Cp77
180 PLN
23714

1937 zamek w Mirze, całostka z ilustracją 13.

Fi.Cp77
180 PLN
23715

1938 całostka z sygnaturą VI-1938 (52mm) i hasłem propagandowym I.

Fi.Cp78I
15 PLN
23716

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki, karta o ciemnym znaku opłaty, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 55,5 mm, hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", sygnatura (X-1937); karta wysłana 13.VIII z Bukowiny do stoczni w Nowym Dworze Mazowieckim.

Fi.Cp78I
40 PLN
23717

1938 całostka z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym H.

Fi.Cp78II
15 PLN
23718

1938 całostka z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym I.

Fi.Cp78II
15 PLN
23719

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki - 15 gr, długość napisu KARTA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE! minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.Cp78II
15 PLN
23720

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki - 15 gr, długość napisu KARTA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA! przybrudzenia na froncie.

Fi.Cp78II
10 PLN
23721

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki, karta za 30 gr, sygnatura I-1938.

Fi.Cp79
30 PLN
23722

1938 całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym O.

Fi.Cp80
20 PLN
23723

1938 całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym H.

Fi.Cp80
20 PLN
23724

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 10 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE.

Fi.Cp80
20 PLN
23725

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 10 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe O - CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE.

Fi.Cp80
20 PLN
23726

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 15 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe R - POCZTA PERONOWA ZAPEWNIA W PODRÓŻY ŁĄCZNOŚĆ ZE ŚWIATEM.

Fi.Cp81
20 PLN
23727

1938 całostka z sygnaturą X-1938, hasło propagandowe O.

Fi.Cp81
15 PLN
23728

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, 15 gr, sygnatura VI-1939, hasło propagandowe R - POCZTA PERONOWA ZAPEWNIA W PODROŻY ŁĄCZNOŚĆ ZE ŚWIATEM;

15 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe S - POCZTA WPROWADZIŁA PACZKI BEZ ADRESÓW POMOCNICZYCH;

15 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe O - CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE;

15 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe P - TELEGRAMY NA OZDOBNYM BLANKIECIE SĄ MILE WIDZIANE;

15 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!

15 gr, sygnatura VI-1939, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!

15+15 gr karta podwójna, hasła propagandowe U+W, TELEGRAMY MOŻNA NADAWAĆ W POCIĄGACH POŚPIESZNYCH I SAMOLOTACH + KORZYSTAJCIE W PODROŻY Z RADIOTELEGRAMÓW MIĘDZY LĄDEM A STATKIEM;

15 gr, sygnatura VI-1939, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!

15+15 gr karta podwójna, hasła propagandowe T+O, POCZTA TO TANI, SZYBKI I PEWNY INKASENT + CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE;

na kartach albumowych ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp81-82
400 PLN
23729

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 25 gr, sygnatura X-1938.

Fi.Cp83
40 PLN
23730

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 14- Stanisław Wyspiański, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
30 PLN
23731

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 3 - Jan Kochanowski, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
30 PLN
23732

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 17 - Eliza Orzeszkowa, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
30 PLN
23733

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 16 - Bolesław Prus.

Fi.Cp86
60 PLN