The auction will start on 19.04.2024

Auction 79. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
23734

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 29 - Fryderyk Chopin, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie, bardzo dobry stan zachowania (minimalne punktowe przebarwienia).

Fi.Cp86
60 PLN
23735

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 32, przebarwienia.

Fi.Cp86
30 PLN
23736

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 47.

Fi.Cp86
35 PLN
23737

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 51.

Fi.Cp86
35 PLN
23738

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 50.

Fi.Cp86
35 PLN
23739

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 18 - Jan Kasprowicz, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
30 PLN
23740

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 22, plamki na odwrocie.

Fi.Cp86
20 PLN
23741

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 64 - PCK, drobne plamki w szczególności na odwrocie.

Fi.Cp86
30 PLN
23742

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 19, plamka.

Fi.Cp86
25 PLN
23743

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 26.

Fi.Cp86
20 PLN
23744

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 25.

Fi.Cp86
20 PLN
23745

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 36.

Fi.Cp86
20 PLN
23746

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 43, na odwrocie dwie plamki.

Fi.Cp86
20 PLN
23747

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 44, na odwrocie drobne plamki.

Fi.Cp86
20 PLN
23748

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 7, minimalne zaplamienie.

Fi.Cp86
20 PLN
23749

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 14- Stanisław Wyspiański, wysłana 6.II.1939 z Janowa Podlaskiego do Jarosławia; dobry stan zachowania.

Fi.Cp86
70 PLN
23750

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 24 - Maria Skłodowska-Curie, wysłana 14.II.1939 z Miejsca Piastowego do Rypina; słabszy stan zachowania.

Fi.Cp86
70 PLN
23751

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 3 - Jan Kochanowski.

Fi.Cp87
200 PLN
23752

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 25 - Wojciech Bogusławski; słabszy stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady podlepek).

Fi.Cp87
120 PLN
23753

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 35 - Aleksander Gierymski; przebarwienia.

Fi.Cp87
100 PLN
23754

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 30 - Stanisław Moniuszko.

Fi.Cp87
200 PLN
23755

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją nr 15 - Komendant J.Piłsudski ze sztabem obserwuje bitwę pod Jastkowem - lipiec 1915; słabszy stan zachowania (karta w kilku miejscach poodginana).

Fi.Cp88
30 PLN
23756

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją nr 24 - Wejście I Brygady L.P. do Czeremoszna po odwrocie z nad Styru - lipiec 1916, wysłana 22.VIII z Małogoszczy do Zagórza k.Dąbrowy-Górniczej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp88
100 PLN
SOLD
23757

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Ułani Beliny na patrolu - maj 1915; lewy dolny róg nadgięty.

Fi.Cp88
40 PLN
23758

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją nr 16.

Fi.Cp88
35 PLN
23759

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją nr 3, uszkodzenie w górnej lewej części.

Fi.Cp88
15 PLN
23760

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją nr 10.

Fi.Cp88
35 PLN
23761

1939 25. rocznica I Kampanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją nr 7.

Fi.Cp88
30 PLN
23762

1939 25. rocznica I Kampanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją nr 6.

Fi.Cp88
30 PLN
23763

1939 25. rocznica I Kampanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją nr 10.

Fi.Cp88
30 PLN
23764

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, komplet 32 czystych kart, trzy w minimalnie słabszym stanie (Fi.1656,-).

Fi.Cp88
1 350 PLN
23765

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Przy ognisku na Wołyniu - wrzesień 1915; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp88
60 PLN
23766

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Ułan nad grobem kolegi na Wołyniu - rok 1916; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp88
60 PLN
23767

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 59 (na odwrocie przebarwienia).

Fi.Cp89I
200 PLN
23768

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 37, nadruk delikatny typu I (jaśniejsza plamka widoczna na karcie istnieje tylko na skanie).

Fi.Cp89I
300 PLN
23769

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 13 - Henryk Sienkiewicz, z obiegu pocztowego z Lublina 8.9.44 do Chełma Lubelskiego, kartki te z oryginalnego obiegu pocztowego są bardzo rzadkie.

Fi.Cp89
750 PLN
23770

1945 fragment kartki bez wydrukowanego znaku opłaty z stempelkiem "Opłata pocztowa / opłacona gotówką" i kwotą pobrania 50 w trójkącie (50 gr.) z Szamotuł, stempel cenzury wojskowej nr 870.

Fi.CfkVII
40 PLN
23771

1945 kartka miejscowa bez wydrukowanego znaku opłaty z stempelkiem "Opłata pocztowa / opłacona gotówką" i kwotą pobrania 50 w trójkącie (50 gr.) wysłana z Łodzi, kartka bez treści.

Fi.CfkVII
70 PLN
23772

1945 formularz służbowy - przedwojenna karta pocztowa (Jagiellończyk - Cp83) z zadrukowanym znakiem opłaty (por.Fischer t.II 2006 s.354), czysty, gwarancja.

Fi.CfpU4
200 PLN
23773

1945 całostka wydania prowizorycznego z ilustracją 59 stemplowana grzecznościowo kasownikiem Krasnystaw.

Fi.Cp89
100 PLN