The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 79. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
23934

1953 komplet 6 kopert ze znakiem opłaty Elektrownia w Jaworznie z różnymi hasłami propagandowymi, 3 koperty na papierze białym, na odwrocie tylko napis NADAWCA i dwie linie; 3 koperty na papierze szarawobiałym na odwrocie napis NADAWCA i trzy linie z podpisami; bardzo dobry/dobry stan zachowania.

Fi.Ck16
180 PLN
SOLD
23935

1953 koperty z nadrukiem stempelka gumowego typu 1 "CENA 75. GR", dwie linie na ostro zakończonej klapie, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck16I
700 PLN
23936

1953 koperty "Elektrownia w Jaworznie", napis "CENA 95 GR" antykwą, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi.432.-).

Fi.Ck18a
350 PLN
23937

1953 Nowa Huta, hasło propagandowe 18b, sygnatura II.53.

Fi.Cp135
20 PLN
23938

1953 Nowa Huta, hasło propagandowe 22, sygnatura II.53.

Fi.Cp135
20 PLN
23939

1953 rocznik - 13 kart w tym po 6 sztuk - komplet 6 haseł propagandowych: Cp135 (sygn. II.53) i Cp136 (sygn. III.53); idealny stan zachowania.

Fi.Cp135-37
250 PLN
23940

1954 całostka wydania prowizorycznego z obiegu pocztowego, hasło propagandowe 19.

Fi.Cp132A
40 PLN
23941

1954 wydanie prowizoryczne "cena 40 gr.", stempelek typu 3 (Gdańsk) na części karty z opłaconą odpowiedzią z sygnaturą IX-52 i hasłem propagandowym 19, wysłanej 17.8.54 z Gdańska do Krakowa; dobry stan zachowania.

Fi.Cp132A
60 PLN
23942

1954 całostka wydania prowizorycznego z obiegu pocztowego, hasło propagandowe 18a.

Fi.Cp132B
40 PLN
23943

1954 wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr.", czerwony stempelek typu 15 (Warszawa okręgowa) na karcie z sygnaturą III-53 i hasłem propagandowym 18b, wysłanej 10.11.54 z Warszawy do Radomia; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp136
40 PLN
23944

1955 Pomnik Kopernika w Warszawie, karta o sygnaturze III.55.

Fi.Cp.138a
20 PLN
23945

1956 karty pocztowe czyste, rocznik - 6 sztuk.

Fi.Cp141-44
80 PLN
23946

1956 Festiwal Sztuki - Dni Krakowa, komplet dwóch czystych kart.

Fi.Cp143I-II
40 PLN
23947

1957 koperta lotnicza (samolot nad Krakowem), sygnatura (VII-1957), nieco słabszy stan zachowania.

Fi.Ck21
30 PLN
23948

1957 koperta lotnicza "Samolot nad Krakowem", sygnatura VI-1957, czysta.

Fi.Ck21
30 PLN
23949

1957 karty pocztowe czyste, rocznik - 5 sztuk, na odwrocie niewielkie przebarwienia od światła "pasy" - dobry stan zachowania.

Fi.Cp145-49
90 PLN
23950

1957 XXVI Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Fi.Cp147
10 PLN
23951

1957 Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów, karta czysta.

Fi.Cp149
10 PLN
23952

1958 400-lecie Poczty Polskiej, komplet dwóch kopert.

Fi.Ck26-27
30 PLN
23953

1958 karty pocztowe czyste, rocznik - 12 sztuk (Fi.146.-), na odwrocie niewielkie przebarwienia od światła "pasy" - dobry stan zachowania.

Fi.Cp150-61
140 PLN
23954

1958 Tydzień Archiwów, karta czysta (Fi.22.-).

Fi.Cp154
15 PLN
23955

1958 400-lecie Poczty Polskiej, komplet 6 czystych kart.

Fi.Cp155-60
70 PLN
23956

1959 XII Wyścig Pokoju; temat - KOLARSTWO.

Fi.Cp165
20 PLN
23957

1959 Wykopaliska archeologiczne w Biskupinie, komplet 4 czystych kart z obydwoma sygnaturami V.59 i VI.59.

Fi.Cp168-69a, b
60 PLN
23958

1959 Wystawa Filatelistyczna "Balpex"; temat - PTAKI, ŻAGLOWCE.

Fi.Cp170
15 PLN
23959

1959 Zjazd Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, karta czysta, temat - POŻARNICTWO.

Fi.Cp172
20 PLN
23960

1959 15-lecie radiofonii w Polsce Ludowej, komplet 2 czystych kart.

Fi.Cp173a-b
25 PLN
23961

1960 150 rocznica urodzin Fryderyka Chopina, karta czysta.

Fi.Cp174
10 PLN
23962

1960 50-lecie Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Fi.Cp175
10 PLN
23963

1960 1800-lecie Kalisza, karta czysta.

Fi.Cp176
10 PLN
23964

1960 zabytkowe budowle miast polskich (I), karta Gdańsk z błędnym napisem - "ŻÓRAW"; wysłana 12.2.67 z miejscowości Postolin do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania (Fi.160.-).

Fi.Cp178a
140 PLN
23965

1960 Zabytkowe budowle miast polskich, Kraków, karta o sygnaturze IV.-61, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp179a
50 PLN
23966

1960 zabytkowe budowle miast polskich - Kraków - karty oliwkowe, komplet 16 sztuk z hasłami propagandowymi 29-44 (Fi.96.-).

Fi.Cp179b
70 PLN
23967

1960 Zabytkowe budowle miast polskich, Warszawa, karta o sygnaturze I.62, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp184a
50 PLN
23968

1960 Zabytkowe budowle miast polskich, Wrocław, karta o sygnaturze V.-62, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp185
50 PLN
23969

1960 V Międzynarodowe Targi Książki.

Fi.Cp187
10 PLN
23970

1960 zabytkowe budowle miast polskich (II) - komplet 17 ilustrowanych kart, w tym karta Gdańsk z prawidłowym napisem - "ŻURAW"; bardzo dobry stan zachowania (Fi.292.-).

Fi.Cp188-204
200 PLN
23971

1960 zabytkowe budowle miast polskich (II) - komplet 18 ilustrowanych kart (Fi.892.-), w tym dwie odmiany karty Gdańsk: z prawidłowym napisem - "ŻURAW" i bardzo rzadkiej z napisem błędnym - "ŻÓRAW"; idealny stan zachowania .

Fi.Cp188-204 + 191I
Mi.P214I-II
700 PLN
23972

1961 koperty czyste, rocznik - 3 sztuki.

Fi.Ck33-35
36 PLN
SOLD
23973

1961 koperty 40-lecie Spółdzielni Wydawniczej "Książka i Wiedza", 40 i 60 gr czyste.

Fi.Ck34-35
30 PLN