33208 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 26 z obiegu pocztowego, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa. | Fi.Cp50IIc |
| 40 PLN SOLD | |
33209 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 15 z obiegu pocztowego, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa. | Fi.Cp50IIc |
| 30 PLN | |
33210 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 7, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa. | Fi.Cp50IIc |
| 25 PLN | |
33211 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 24, II nakład - sygnatura XI-1931 długa, linie rotograwiurą. | Fi.Cp50IIc |
| 120 PLN | |
33212 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 15, II nakład - sygnatura XI-1931 długa, linie rotograwiurą. | Fi.Cp50IIc |
| 120 PLN | |
33213 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 13, II nakład - sygnatura XI-1931 długa, linie rotograwiurą. | Fi.Cp50IIc |
| 96 PLN SOLD | |
33214 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 12, II nakład - sygnatura XI-1931 długa, linie rotograwiurą. | Fi.Cp50IIc |
| 120 PLN SOLD | |
33215 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 7, II nakład - sygnatura XI-1931 długa, linie rotograwiurą. | Fi.Cp50IIc |
| 120 PLN | |
33216 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 3, II nakład - sygnatura XI-1931 długa, linie rotograwiurą. | Fi.Cp50IIc |
| 120 PLN SOLD | |
33217 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 2, II nakład - sygnatura XI-1931 długa, linie rotograwiurą. | Fi.Cp50IIc |
| 120 PLN | |
33218 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 11 - Kraków Kościół Panny Marji i Sukiennice, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; dofrankowana i wysłana 12 IV 32 z Radomia d Wierzbnika; dobry stan zachowania. | Fi.Cp50IIc |
| 30 PLN SOLD | |
33219 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 18 - Jezioro Góreckie pod Poznaniem, I nakład, sygnatura VIII-1931; dofrankowana i wysłana 27.1.32 z Chełmży do miejscowości Ruszelczyce; minimalnie słabszy stan zachowania. | Fi.Cp50Ia |
| 30 PLN SOLD | |
33220 |
1931 wydanie ilustrowane - Henryk Sienkiewicz, parka nie rozciętych całostek z arkusza drukarskiego zawierającego całostki z wszystkimi ilustracjami, z ilustracjami nr 19 i 23 z sygnaturą VIII-1931 z stemplem "WZÓR" na znakach opłaty, kartki z tym nadrukiem wydała poczta polska dla celów okazowo - reklamowych, minimalne zagniecenia, same takie całostki są rzadkie, a nierozcięta parka unikatowa, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp50Ia WZÓR |
| 2 850 PLN SOLD | |
33221 |
1931 kartka ilustrowana ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, próba całostki z wykorzystaniem ilustrowanej kartki pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie z ilustracją - Warszawa most Poniatowskiego, bardzo rzadkie, znane pojedyncze egzemplarze, charakterystyczny stempelek "Wzór !", lewy brzeg kartki ślady po archiwizacji, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp50P1 |
| 2 500 PLN | |
33222 |
1932 całostka z sygnaturą III-1933 i hasłem propagandowym 1 z obiegu pocztowego z a agencji pocztowej Przeciszów. | Fi.Cp51 |
| 20 PLN | |
33223 |
1932 całostka z sygnaturą IX-1933 i hasłem propagandowym 5 z obiegu pocztowego z Kamienia Koszyckiego. | Fi.Cp51 |
| 30 PLN | |
33224 |
1932 godło państwowe, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią za 20 gr, sygnatura M.P.i T.(IX-1933)500.000., przesłana 10.VIII.34 miejscowo we Lwowie, znak opłaty unieważniony wirnikiem propagandowym PACZKI ŻYWNOŚCIOWE wyróżnik "a" (Myślicki 32 112); bardzo dobry stan zachowania (Fi.80.-). | Fi.Cp52A |
| 50 PLN | |
33225 |
1932 druk w sprawach żywnościowych (orzeł), sygnatura X-1938; druk w sprawach żywnościowych (orzeł), sygnatura VII-1932, adresowany do Oszmiany, znak opłaty skasowany 25.10.1938 datownikiem "WILNO 1" z wyróżnikiem "j"; druk w sprawach żywnościowych (orzeł), sygnatura VII-1932; 1932 druk w sprawach żywnościowych (wieśniaczka); na kartach albumowych ze zbioru Janusza Adamczyka (Fi.450.-). | Fi.Cp53-54 |
| 500 PLN | |
33226 |
1932 druk w sprawach żywnościowych - wieśniaczka (Fi.60.-). | Fi.Cp54 |
| 50 PLN | |
33227 |
1932 kartka w sprawach żywnościowych. | Fi.Cp54 |
| 45 PLN | |
33228 |
| 10 PLN | |
33229 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 6. | Fi.Cp55 |
| 80 PLN | |
33230 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 22. | Fi.Cp55 |
| 80 PLN | |
33231 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 28 z obiegu pocztowego. | Fi.Cp55 |
| 30 PLN | |
33232 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 9. | Fi.Cp55 |
| 100 PLN | |
33233 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 14 z obiegu pocztowego. | Fi.Cp55 |
| 30 PLN | |
33234 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 25 z obiegu pocztowego. | Fi.Cp55 |
| 30 PLN | |
33235 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 12 z obiegu pocztowego. | Fi.Cp55 |
| 30 PLN | |
33236 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 24 z obiegu pocztowego. | Fi.Cp55 |
| 30 PLN | |
33237 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 8. | Fi.Cp55 |
| 100 PLN | |
33238 |
| 100 PLN | |
33239 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, WZÓR - dla celów okazowych i reklamowych część kart oznaczono na znaku opłaty stemplem WZÓR w barwie czerwonej, karta z ilustracją nr 8, bardzo rzadkie, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp55 WZÓR |
| 1 500 PLN | |
33240 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, WZÓR - dla celów okazowych i reklamowych część kart oznaczono na znaku opłaty stemplem WZÓR w barwie czerwonej, karta z ilustracją nr 21, bardzo rzadkie, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp55 WZÓR |
| 1 500 PLN | |
33241 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 27. | Fi.Cp56 |
| 120 PLN | |
33242 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 9. | Fi.Cp56 |
| 120 PLN | |
33243 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 5 z obiegu pocztowego. | Fi.Cp57 |
| 120 PLN | |
33244 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 31. | Fi.Cp57 |
| 150 PLN | |
33245 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 2. | Fi.Cp57 |
| 150 PLN | |
33246 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, WZÓR - dla celów okazowych i reklamowych część kart oznaczono na znaku opłaty stemplem WZÓR w barwie karminowoej, karta z ilustracją nr 1, bardzo rzadkie, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp57 WZÓR |
| 1 500 PLN | |
33247 |
1933 wydanie prowizoryczne, karta nr.45 z czarnym nadrukiem nowej wartości wykonanym w PWPW (cyfra 0 o mniejszym świetle otworu, kreski cieńsze); karta dofrankowana i wysłana 6.X.1935 z urzędu Warszawa 2 do Kielc (opłata niezgodna z taryfą - 20 gr zamiast 15 gr - prawdopodobnie kartę dofrankowano przed obniżeniem taryfy), znaki opłaty unieważnione wirnikiem propagandowym "TYDZIEŃ SZKOŁY POWSZECHNEJ/ 2-8.X.35r./ ZŁÓŻ GROSZ NA BUDOWĘ/ PUBLICZNYCH SZKÓŁ POWSZECHNYCH" (Myślicki 35 118). | Fi.Cp58IIa |
| 50 PLN | |