The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 110. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
40214

1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu za 3 zł, dofrankowana i wysłana 12.8.1948 ze Słupska do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza).

Fi.Cp97, 431B
40 PLN
40215

1947 całostki wydania upamiętniającego pomordowanych w Oświęcimiu.

Fi.Cp97-8
80 PLN
40216

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, ostemplowanych pamiątkowo 14 i 16.6 (Fi.120.-).

Fi.Cp97-98
70 PLN
40217

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, czyste.

Fi.Cp97-98
80 PLN
40218

1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu za 6 zł, wysłana 24.4.1948 ze Sztumu do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza).

Fi.Cp98
50 PLN
40219

1947 Belweder. całostka z smugą z procesu drukowania.

Fi.Cp99
60 PLN
40220

1947 Belweder, całostki ilustrowane.

Fi.Cp99-100
90 PLN
40221

1947 całostka z obiegu pocztowego.

Fi.Cp102I
10 PLN
40222

1947 Polacy walczący w wojnie domowej w Hiszpanii, całostka bez dodatkowego napisu.

Fi.Cp102I
40 PLN
40223

1947 Polacy walczący w Hiszpanii, karta z dodatkowym napisem, skasowana okolicznościowo 14.12 we Wrocławiu w dniu wejścia do obiegu (Fi.70.-); na odwrocie niewielkie ślady podlepek.

Fi.Cp102II
50 PLN
40224

1947 Polacy walczący w wojnie domowej w Hiszpanii, całostka z dodatkowym napisem z okazji kongresu PPS.

Fi.Cp102II
80 PLN
40225

1947 Polacy walczący w wojnie domowej w Hiszpanii, całostka z dodatkowym napisem z okazji kongresu PPS stemplowana kasownikiem okolicznościowym kongresu.

Fi.Cp102II
70 PLN
40226

1948 międzynarodowy kupon na odpowiedź użyty w Łodzi.

Fi.Cc10a
100 PLN
40227

1948 międzynarodowy kupon na odpowiedź czysty.

Fi.Cc11a
50 PLN
40228

1948 WYCINEK Z CAŁOSTKI UŻYTY JAKO ZNACZEK OPŁATY, karta pocztowa za 6 zł z doklejonym znakiem opłaty za 6 zł - wyciętym z całostki - przesłana miejscowo 11.3.49 w Warszawie, nieznacznie przefrankowana 12 zamiast 10 zł; dodatkowo odciśnięty stempel propagandowy "PRZYJAŹŃ POLSKO-CZECHOSŁOWACKA"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 49 010).

Fi.Cp103
200 PLN
40229

1948 Zabytkowy kościół w Pniowie, całostki z sygnaturą VIII.47, dwie odmiany kartonu: szarobiały i kremowoszary (Fi.80.-).

Fi.Cp103
60 PLN
40230

1948 kościół w Pniowie, całostka z sygnaturą VIII.47.

Fi.Cp103
40 PLN
40231

1948 zamek w Będzinie, całostka z sygnaturą VII.47.

Fi.Cp104
45 PLN
40232

1948 zamek w Będzinie.

Fi.Cp104
40 PLN
SOLD
40233

1948 zamek w Lanckoronie, całostka ilustrowana.

Fi.Cp105
140 PLN
40234

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 11.

Fi.Cp106
60 PLN
40235

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 8.

Fi.Cp106
60 PLN
40236

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 15.

Fi.Cp106
60 PLN
40237

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 17.

Fi.Cp106
60 PLN
40238

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 18.

Fi.Cp106
60 PLN
40239

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 20.

Fi.Cp106
60 PLN
40240

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 21.

Fi.Cp106
60 PLN
40241

1948 Alegoria Wiosny Ludów, karta z ilustracją wielkanocną nr 8 - Śmigus na wsi; ostemplowana grzecznościowo 17.3 datownikiem TELEKOM. WARSZAWA z wyróżnikiem H.

Fi.Cp107
30 PLN
40242

1948 całostka z ilustracją wielkanocną nr 17.

Fi.Cp107
40 PLN
40243

1948 Wiosna Ludów, całostka z ilustracją 15 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp107
45 PLN
40244

1948 Wiosna Ludów, całostka z ilustracją 19.

Fi.Cp107
80 PLN
40245

1948 Wiosna Ludów, całostka z ilustracją 5.

Fi.Cp107
80 PLN
40246

1948 Wiosna Ludów, całostka z ilustracją 1.

Fi.Cp107
80 PLN
40247

1948 Wiosna Ludów, całostka z ilustracją 8.

Fi.Cp107
80 PLN
40248

1948 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, całostka z obiegu pocztowego z dopłatą na PCK.

Fi.Cp108
60 PLN
40249

1948 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej.

Fi.Cp108
40 PLN
40250

1948 zamek w Będzinie, karta za 10/6(8) zł z nadrukiem typu 10 wysłana 18.10.49 z Bydgoszczy do Warszawy, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp120
30 PLN
40251

1949 Bolesław Bierut, MAKULATURA PRZESUNIĘTY POZIOMO DRUK - karta z napisem propagandowym 15, sygnatura VI.49 - czwarty nakład, druk z I walca, jedynie w tym nakładzie poszczególne walce oznaczone są kropkami pod pierwszymi literami sygnatury nakładu (tu 1 kropka); walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp109II
120 PLN
40252

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją 3 i krakowskim typem nadruku z obiegu pocztowego.

Fi.Cp110I
55 PLN
40253

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją 6 i krakowskim typem nadruku z obiegu pocztowego.

Fi.Cp110I
55 PLN