The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 110. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
40054

1931 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Warszawa - Łazienki, niewielkie rozdarcie na górze.

Fi.Cp50E
60 PLN
40055

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 27, sygnatura VIII-1931,lekko zagięty prawy dolny róg.

Fi.Cp50I
80 PLN
40056

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 26, sygnatura VIII-1931, ślady podlepek na odwrocie.

Fi.Cp50I
80 PLN
40057

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 9 - Toruń Ratusz, II nakład, linie typografią; dofrankowana i wysłana 6.X.32 z Równego Wołyńskiego do Warszawy; doskonały stan zachowania (Fi.220.-).

Fi.Cp50IIa
150 PLN
40058

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 23 drugiego nakładu z sygnaturą XI-1931 z obiegu pocztowego, linie drukowane typografią, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz.

Fi.Cp50IIa
80 PLN
40059

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 28 - Czarnohora, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; czysta w idealnym stanie zachowania.

Fi.Cp50IIc
150 PLN
SOLD
40060

1931 całostka z sygnaturą XI-1931druk rotograwiurą, ilustracja nr 30.

Fi.Cp50IIc
90 PLN
40061

1931 całostka z ilustracją nr 16 Gdynia Widok z Kamiennej Góry z obiegu pocztowego Nowy Bytom.

Fi.Cp50IIc
80 PLN
40062

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20 - Warszawa, Pałac w Łazienkach, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; czysta w minimalnie słabszym stanie zachowania (rogi delikatnie zaokrąglone).

Fi.Cp50IIc
100 PLN
40063

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 21 - Warszawa, Plac Zamkowy, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; czysta w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
40064

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 8 drugiego nakładu z długą sygnaturą XI-1931 z obiegu pocztowego, linie drukowane rotograwiurą, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz.

Fi.Cp50IIc
30 PLN
40065

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 4 drugiego nakładu z długą sygnaturą XI-1931, linie drukowane rotograwiurą, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz.

Fi.Cp50IIc
60 PLN
40066

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 25 pierwszego nakładu z sygnaturą XI-1931, linie rotograwiurą, sygnatura długa.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
40067

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 8 pierwszego nakładu z sygnaturą XI-1931, linie rotograwiurą, sygnatura długa.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
40068

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 25 - Gniezno, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w minimalnie słabszym stanie zachowania (rogi delikatnie zaokrąglone).

Fi.Cp50Ia
80 PLN
40069

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20 - TORUŃ Stare Bramy, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w dobrym stanie zachowania (rogi delikatnie zaokrąglone).

Fi.Cp50Ia
80 PLN
40070

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20 - WILANÓW Pałac, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w dobrym stanie zachowania (rogi delikatnie zaokrąglone).

Fi.Cp50Ia
80 PLN
40071

1931 Henryk Sienkiewicz - ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Kraków - Rondel; doskonały stan zachowania.


500 PLN
40072

1932 druk w sprawach żywnościowych, sygnatura (X-1937), wysłany 27.IX.38 z Krynicy do Krakowa, znak opłaty unieważniony datownikiem okolicznościowym "SZCZAWY ALKALICZNO-ŻELAZISTE SEZON CAŁOROCZNY" (Myślicki 28 004); karty z oryginalnego obiegu bardzo rzadko spotykane; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp53
500 PLN
40073

1932 całostka druk w sprawach żywnościowych.

Fi.Cp53
30 PLN
40074

1932 druk w sprawach żywnościowych - wieśniaczka (Fi.60.-).

Fi.Cp54
50 PLN
40075

1932 kartka w sprawach żywnościowych.

Fi.Cp54
30 PLN
40076

1933 kartka z Królewskiej Huty do Wrocławia, sygnatura XI-1932 i hasło propagandowe F.

Fi.Cp51
10 PLN
40077

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, WZÓR - ilustrowana karta pocztowa za 20 gr sporządzona dla celów okazowych, podobnie jak w przypadku pierwszego wydania kart ilustrowanych z portretem Henryka Sienkiewicza, różnicą widoczną na pierwszy rzut oka jest odmienne położenie nadruku WZÓR - tu napis rozpoczyna się w lewym górny rogu i skierowany jest na prawo w dół, a na kartach z Sienkiewiczem napis rozpoczyna się u dołu po lewej i skierowany jest na prawo w górę; karta z ilustracją nr 12 - SCENA GŁÓWNA - ZAŚNIĘCIE MATKI BOSKIEJ; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp55
1 800 PLN
40078

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 8 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp55
25 PLN
SOLD
40079

1933 wydanie prowizoryczne, całostka z sygnaturą krótką.

Fi.Cp58IIa
50 PLN
40080

1933 wydanie prowizoryczne, karta nr.45 z czarnym nadrukiem nowej wartości wykonanym w Drukarni Rolniczej w Warszawie (cyfra 0 o większym świetle otworu, kreski grubsze); sygnatura "P.Z.G.Nr.235-5.000.000-26." (dł.35 mm) przesłana 11.X.33 miejscowo w Warszawie, znak opłaty unieważniony wirnikiem propagandowym "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" (Myślicki 32 124).

Fi.Cp58Ia
30 PLN
40081

1933 wydanie prowizoryczne, całostka z sygnaturą krótką.

Fi.Cp58Ia
50 PLN
40082

1934 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją 17 i nadrukiem typ I.

Fi.Co62
450 PLN
SOLD
40083

1934 wydanie prowizoryczne, całostka z sygnaturą III-1934 i hasłem propagandowym 3.

Fi.Cp59
35 PLN
40084

1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, rzadka karta podwójna 10+10/20+20 gr; dobry stan zachowania - na odwrocie karty na odpowiedź na całej długości w pasie szerokości ok 1 cm punktowe ślady kleju od wklejenia na stronę albumową (Fi.300.-).

Fi.Cp60
150 PLN
40085

1934 wydanie przedrukowe, całostka z ilustracją 6 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp62
35 PLN
SOLD
40086

1934 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją 7 i nadrukiem typ I.

Fi.Cp62
450 PLN
SOLD
40087

1934 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją 8 i nadrukiem typ I.

Fi.Cp62
405 PLN
SOLD
40088

1934 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją 26 i nadrukiem typ I.

Fi.Cp62
450 PLN
40089

1934 wydanie przedrukowe, całostka z ilustracją 8 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp63
40 PLN
40090

1934 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją 8.

Fi.Cp63
300 PLN
40091

1934 godło państwowe, karta podwójna - część na odpowiedź za 15 gr, sygnatura M.P.i T.(XII-1934)500.000., wysłana 6.VII.35 z miejscowości Budzanów k.Trembowli do Lwowa, bardzo dobry stan zachowania (Fi.85.-).

Fi.Cp65B
60 PLN
40092

1935 kartka wydania prowizorycznego wysłana z Bydgoszczy do Łodzi.

Fi.Cp58
25 PLN
40093

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 24 - Warszawa Gmach Centrali Telegrafu i Telefonu, wysłana 17.XII z urzędu Warszawa-Sejm do miejscowości Przybyłowice; dobry stan zachowania (dwa rogi słabsze).

Fi.Cp68
30 PLN