Auction 110. Postal stationery

40174

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 9 pochodząca z archiwum wzorów stemplowana datownikiem Głównej Składnicy Materiałów Pocztowych w Warszawie w przededniu wprowadzenia całostek do obiegu, dodatkowo stempel "WZÓR", fotoatest Rzadkosz.

Fi.Cp88 WZÓR
1 000 PLN
40175

1939 kartka formularz Polskiego Czerwonego Krzyża.

80 PLN
40176

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr.59 - Klasycyzm: Bejsce - Dwór z końca XVIII wieku; litery nadruku cienkie, czysta, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp89I
200 PLN
40177

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 30 - Stanisław Moniuszko; litery nadruku cienkie, czysta, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp89I
180 PLN
40178

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją 2, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp89I
150 PLN
40179

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją 20 - Mikołaj Kopernik, gwarancja.

Fi.Cp89II
260 PLN
40180

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją 29 - Fryderyk Chopin, gwarancja.

Fi.Cp89II
180 PLN
40181

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją 24 - Maria Skłodowska Curie, gwarancja.

Fi.Cp89II
200 PLN
40182

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją 27, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp89II
135 PLN
40183

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją 36, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp89II
135 PLN
40184

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją 2.

Fi.Cp89II
150 PLN
40185

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją 44, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp90
1 550 PLN
40186

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją 48, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp90
1 350 PLN
40187

Fi.Cp90
1 350 PLN
40188

Fi.CfpU4
160 PLN
40189

1945 kartka z hasłem propagandowym 1a.

Fi.Cp91I
160 PLN
40190

1945 kartka z hasłem propagandowym 3.

Fi.Cp91I
160 PLN
40191

1945 całostka z obiegu pocztowego z Warszawy z hasłem propagandowym 7b.

Fi.Cp92
70 PLN
40192

Fi.Cp92, 362
90 PLN
40193

1945 Znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego (bez napisu ŁÓDŹ) nadrukowany na formularzu kartkowym, hasło propagandowe 2 - "WRACAMY NAD POLSKIE MORZE", karta wysłana 12.VII z Poznania do Grodziska Mazowieckiego, znak opłaty skasowany datownikiem POZNAŃ 2 z wyróżnikiem "cc"; stempelek cenzury wojskowej nr.1616; bardzo dobry stan zachowania (karta w rzeczywistości prezentuje się znacznie lepiej niż na skanie, chodzi o przebarwienia).

Fi.Cp92II
150 PLN
40194

Fi.Cp92II
140 PLN
40195

1945 całostka bez sygnatury z hasłem propagandowym na kartonie seledynowym.

Fi.Cp93
40 PLN
40196

1945 całostka na kartonie seledynowym.

Fi.Cp93
50 PLN
40197

1945 całostka na kartonie kremowym.

Fi.Cp93
50 PLN
40198

1945 pomnik Władysława Jagiełły w Krakowie, całostka na kartonie seledynowym.

Fi.Cp93
65 PLN
40199

1945 Belweder, dwie całostki na dwóch odmianach kartonu o różnych długościach sygnatur.

Fi.Cp94A typ1, 2
90 PLN
40200

Fi.Cp95AI
200 PLN
40201

1945 Belweder, dwie całostki na dwóch odmianach kartonu z nadrukiem firmowym na odwrocie.

Fi.Cp95IIA y, z
120 PLN
40202

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp96IA
40 PLN
40203

30 PLN
40204

1945 zwrotny formularz kartkowy Polskiego Czerwonego Krzyża.

120 PLN
40205

1947 Belweder, całostka z sygnaturą nonparelem.

Fi.Cp95AIIz
70 PLN
40206

1947 Belweder, całostka z sygnaturą nonparelem, usterka nominału.

Fi.Cp95AIy
40 PLN
40207

Fi.Cp95Ax
35 PLN
40208

1947 Belweder, całostka z hasłem propagandowym 13.

Fi.Cp96IIa
50 PLN
40209

1947 Belweder, całostka z hasłem propagandowym 11.

Fi.Cp96IIa
55 PLN
40210

1947 Belweder, całostka z hasłem propagandowym 12.

Fi.Cp96IIa
50 PLN
40211

1947 Belweder, całostka z napisem "Ob." i hasłem propagandowym 13.

Fi.Cp96IIa
50 PLN
40212

1947 Belweder, całostka bez napisu "Ob." i hasłem propagandowym 13.

Fi.Cp96IIb
75 PLN
40213

Fi.Cp97
35 PLN