The auction will start on 19.04.2024

Auction 110. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
39934

1919 wydanie krakowskie, pocztowy adres przesyłkowy.

Fi.Ca3
150 PLN
39935

1919 wydanie krakowskie, pocztowy adres przesyłowy z pobraniem z nadrukiem typ 11.

Fi.Ca3
400 PLN
39936

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3, rzadki sekretnik w doskonałym stanie.

Fi.Ck1II
1 200 PLN
39937

1919 koperta ze znakiem opłaty.

Fi.Ck6
54 PLN
SOLD
39938

1919 całostka z opłacona odpowiedzią stemplowana grzecznościowo kasownikiem prowizorycznym z Konina.

Fi.Cp3I
100 PLN
39939

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3.

Fi.Cs4II
180 PLN
39940

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 4 - koniczynka zamiast rombu.

Fi.Cp8I
480 PLN
39941

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 3, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp8I
500 PLN
39942

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 4 z koniczynką zamiast rombu, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp8I
500 PLN
39943

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 44, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp8II
500 PLN
39944

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 42; opis i gwarancja Schmutz;

całostka z nadrukiem typu 12, litera P w POCZTA przerwana u dołu, do kartki dołączono dwie metryczki autorstwa prof.St.Miksteina z wymiarami nadruku i opisem typu; uwaga! wpisany przedwojenny numer całostki - "Kartka Nr.11" (aktualnie Cp.12I);

karta podwójna z nadrukiem typu 96; opis i gwarancja Schmutz;

karta podwójna z nadrukiem typu 11, zamiast rombu koniczynka, do kartki dołączono metryczkę autorstwa prof.St.Miksteina z wymiarami nadruku i opisem typu; uwaga! wpisany przedwojenny numer całostki - "Kartka Nr.12" (aktualnie Cp.13I); na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp12I-II, 13I-II
1 200 PLN
39945

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 96 - listek koniczyny zamiast rombu.

Fi.Cp12II
60 PLN
39946

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 120.

Fi.Cp14IIx
80 PLN
39947

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 44; bardzo dobry stan zachowania, skasowana grzecznościowo.

Fi.Cp14IIx
40 PLN
39948

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 44; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp14IIx
80 PLN
39949

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 65 z obiegu pocztowego z Bielska.

Fi.Cp14IIy
100 PLN
39950

1919 wydanie krakowskie, część na odpowiedź podwójnej całostka z nadrukiem typu 94 (Fi.200.-) datowana 15.IX przesłana miejscowo w Krakowie, na odwrocie jednowierszowy w ramce "BANK KRAJOWY FILIA W KRAKOWIE", znak opłaty unieważniony kreśleniem, minimalnie słabszy stan zachowania (ślady archiwizacji, karta w jednym miejscu przedziurawiona).

Fi.Cp15IIxB
120 PLN
39951

1919 wydanie krakowskie, całostka wysłana z Krakowa 12.V.19 do Austrii, stempel cenzury krakowskiej K3, nadruk typ 62, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp16IIx
80 PLN
39952

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 35 wysłana z Suchej 15.V.19 do Austrii, stempel krakowskiej cenzury wojskowej.

Fi.Cp16IIx
70 PLN
39953

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 33, średni stan zachowania.

Fi.Cp16IIx
20 PLN
39954

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 65.

Fi.Cp16IIx
40 PLN
39955

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 121 - brak rombu, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Cp16IIx
40 PLN
39956

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 115.

Fi.Cp16IIx
40 PLN
39957

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 81 - fantazyjna czcionka nominału, ładny abklacz.

Fi.Cp16IIx
120 PLN
39958

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 33 wysłana z Krosna do Krakowa, minimalnie słabszy stan zachowania (ślady archiwizacji, karta w jednym miejscu przedziurawiona).

Fi.Cp16IIx
60 PLN
39959

1919 całostka wydania krakowskiego z nadrukiem typ 64 grzecznościowo ostemplowana w Krakowie.

Fi.Cp16IIx
50 PLN
39960

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 36 z obiegu pocztowego z Krakowa.

Fi.Cp16IIx
100 PLN
39961

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 65 z obiegu pocztowego z Zakopanego.

Fi.Cp16IIx
100 PLN
39962

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 98 z obiegu pocztowego z Borysławia.

Fi.Cp16IIx
80 PLN
39963

1919 wydanie krakowskie, karta z nadrukiem typu 77; dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp16Ix
120 PLN
39964

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 19 z obiegu pocztowego z Krakowa.

Fi.Cp16Ix
100 PLN
39965

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 9.

Fi.Cp16xI
30 PLN
39966

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 115.

Fi.Cp16xII
40 PLN
39967

1919 wydanie krakowskie, część na odpowiedź karty podwójnej z silnie przesuniętym poziomo nadrukiem "Poczta Polska 15 hl" typu 35, do kartki dołączona metryczka autorstwa prof.St.Miksteina z wymiarami nadruku i opisem typu;

część z opłaconą odpowiedzią karty podwójnej z nadrukiem typu 35, do kartki dołączona metryczka autorstwa prof.St.Miksteina z wymiarami nadruku i opisem typu;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp17IA, 17IB
600 PLN
39968

1919 wydanie krakowskie, całostka z opłacona odpowiedzią z nadrukiem typ 128, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp17II
240 PLN
39969

1919 wydanie krakowskie, całostka (część I całostki z opłacona odpowiedzią) z nadrukiem typ 84.

Fi.Cp17IIA
90 PLN
39970

1919 wydanie krakowskie, kartka (część na odpowiedź) z nadrukiem typ 84a z obiegu pocztowego z Krakowa do Wiednia.

Fi.Cp17IIB
100 PLN
39971

1919 wydanie krakowskie, całostka na kartonie szarym z nadrukiem typu 134 wysłana 5.I.1920 miejscowości Sucha do Wiednia, stempelek cenzury krakowskiej, dobry stan zachowania (na odwrocie ubytek papieru); gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp19IIy
200 PLN
39972

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 136.

Fi.Cp19Iy
50 PLN
39973

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 135.

Fi.Cp19Iy
60 PLN