Auction 110. Postal stationery

40014

1920 dowód nadania telegramu, pionowe złamanie.

Fi.Ct7
50 PLN
40015

1920 pokwitowanie telegraficzne.

Fi.Ct7
40 PLN
40016

Fi.Ct8
70 PLN
40017

Fi.Ct8
40 PLN
40018

1921 kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp38
25 PLN
40019

1921 kartka z Krakowa do Wrocławia.

Fi.Cp38, 115
20 PLN
40020

1921 kartka z Trzebini do Niemiec.

Fi.Cp39!
20 PLN
40021

Fi.Cp39I
30 PLN
40022

Fi.Cp39I
30 PLN
40023

1921 całostka do obrotu krajowego.

Fi.Cp39I
40 PLN
40024

1921 całostka do obrotu krajowego z prywatnym dodrukiem na odwrocie.

Fi.Cp39II
80 PLN
40025

1921 dwie całostki w dwóch różnych odmianach; z cienkimi i grubymi napisami o różnych długościach napisu "KARTA POCZTOWA".

Fi.Cp40I, II
60 PLN
40026

karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk.

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp40I-II, 41
320 PLN
40027

1921 kartka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp41
80 PLN
40028

1921 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp41
60 PLN
40029

1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk (Fi.100.-.)

Fi.Cp41
70 PLN
40030

1921 kartka podwójna z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp41
60 PLN
40031

Fi.Cp41B
30 PLN
40032

1921 dowód nadania telegramu z obiegu pocztowego z Posady Olchowskiej.

Fi.Ct9b
20 PLN
40033

1922 kartka do obrotu krajowego w kolorze oliwkowobrązowym.

Fi.Cp39I
40 PLN
40034

1922 dowód nadania telegramu z obiegu pocztowego z Włodzimierza Wołyńskiego.

Fi.Ct10a, 118
50 PLN
40035

1923 dowód nadania telegramu z Warszawy do Berlina.

Fi.Ct7
40 PLN
40036

1923 pokwitowanie telegraficzne z Posady Olchowskiej.

Fi.Ct11
40 PLN
40037

1923 Przewartościowanie "warszawskie" 400 mk/80 mk - pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł", przewartościowane - czerwonym nadrukiem "400 MAREK" - w związku ze wzrostem taryfy pocztowej (Fi.1300.-), z obiegu; dobry stan zachowania (na odwrocie prawie niewidoczne ślady po podlepkach).

Fi.Ct15
1 200 PLN
40038

Fi.Cfp I
40 PLN
40039

Fi.Cp42
60 PLN
40040

1925 kolumna Zygmunta, kartka z nieretuszowanym znakiem opłaty, lekka fałda w papierze w górnym prawym rogu.

Fi.Cp42
50 PLN
40041

1926 kolumna Zygmunta, całostka z sygnaturą XII-926.

Fi.Cp43I
90 PLN
40042

Fi.Cp43I, 192
30 PLN
40043

Fi.Cp43IIB1
120 PLN
40044

1926 Kolumna Zygmunta - karta podwójna - część na odpowiedź wysłana 13.11.27 z Krotoszyna do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania (Fi.100.-).

Fi.Cp44IB
60 PLN
40045

Fi.Cp45Ia
25 PLN
40046

1927 kartka z Torunia 11.8.27 do Wiednia.

Fi.Cp45I
20 PLN
40047

1928 Henryk Sienkiewicz, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, sygnatura M.P.i T.(VI-1930)500.000., wysłana 20.III.31 z Rembertowa do Warszawy, kasownik odbiorczy Warszawa 22; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.70.-).

Fi.49IIA
40 PLN
40048

1928 kartka z Królewskiej Huty do Monachium.

Fi.Cp45
15 PLN
40049

1929 kartka ze Zdun do Niemiec, sygnatura II-1928.

Fi.Cp48
10 PLN
40050

1930 kartka z Szopienic 19.3.30 do Niemiec.

Fi.Cp45I
20 PLN
40051

Fi.Cp48
15 PLN
40052

Fi.Cp48I
70 PLN
40053

1931 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Tatry - Hala Gąsiennicowa; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp50E
100 PLN