The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 102. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
1496

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", ze względu na mały nakład i występowanie tego podstawowego błędu pierwszej formy tylko na jednej pozycji w arkuszu ilość znaczków z tym błędem wynosiła tylko 22! sztuki, dodatkowo znaczek z rzadko spotykanym na tym nominale nadrukiem, bardzo ładny stan zachowania, ślad po podlepce praktycznie nie widoczny gołym okiem w świetle dziennym, bardzo rzadki i poszukiwany walor, gwarancje; Gryżewski, Jungjohann, Mikstein.

Fi.33 B2
Mi.32
10 000 PLN
1497

1919 wydanie krakowskie, znaczek ze znacznie przesuniętym w pionie nadrukiem pierwszą formą z poz. 90, sygnowany "Esperantista Filatelejo", gwarancja Mikstein, z oznaczeniem Schmutz.

Fi.34
Mi.33
800 PLN
1498

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 37, gwarancja Kronenberg, Mikstein.

Fi.34
Mi.33
160 PLN
SOLD
1499

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 66, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.34
Mi.33
200 PLN
SOLD
1500

1919 wydanie krakowskie, znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz. 21 "uszkodzone litery PO w POCZTA i w POLSKA", gwarancja i oznaczenie pozycji.

Fi.34
Mi.33 
240 PLN
1501

1919 wydanie krakowskie, znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem pierwszą formą i błędem na poz. 15 "cienkie Z", sygnowany, gwarancja Mikstein, z oznaczeniem Ćwiertnia.

Fi.34 B1
Mi.33
350 PLN
1502

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z błędem "uszkodzone A", gwarancja.

Fi.34 B3
Mi.33 
700 PLN
1503

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 69, gwarancja i oznaczenie.

Fi.35
Mi.34
80 PLN
1504

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 68, gwarancja i oznaczenie.

Fi.35
Mi.34
80 PLN
1505

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 54, znaczek w pięknym stanie, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.35
Mi.34
460 PLN
SOLD
1506

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.4/15, wszystkie z błędem "cienkie Z", górne znaczki lekki ślad po podlepce, dolne - jeden z pełną oryginalną gumą bez śladu podlepki, drugi z lekkim zmatowieniem na gumie, bardzo ładny stan, dwa lekko sygnowane, gwarancja Ryblewski, z opisem każdego znaczka Schmutz.

Fi.35 B1
Mi.34
1 800 PLN
1507

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.35B2
Mi.34
700 PLN
1508

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z poz.10 unieważniony rzadszym kasownikiem KROSNO, sygnatura SM, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.36
Mi.35
500 PLN
1509

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 8, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.36
Mi.35
350 PLN
1510

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem z poz. 17 z charakterystycznie silnie uszkodzonymi literami P w POCZTA i POLSKA, gwarancja i oznaczenie.

Fi.36
Mi.35
800 PLN
1511

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z nowo skatalogowanym błędem na poz.41 "otwarte O w POCZTA"; pięknie skasowany na wycinku, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.36 B10
Mi.35 
1 600 PLN
1512

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 44 z błędem "cienkie Z", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.36B1
Mi.35
700 PLN
1513

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 73 z błędem "dwukropek", rzadkie - znaczków z tym błędem przedrukowano tylko 53 sztuki, gwarancja Mikstein, Jungjohann.

Fi.36B2
Mi.35 
1 500 PLN
1514

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formą IIB z poz. 37, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.37II
Mi.36
5 500 PLN
1515

1919 wydanie krakowskie, gwarancja.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
1516

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy III, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
25 PLN
1517

1919 wydanie krakowskie, znaczek w bardzo ładnym stanie zachowania z pełną oryginalną gumą i bez żadnych oznaczeń.

Fi.38
Mi.48
80 PLN
1518

1919 wydanie krakowskie, brzegowy znaczek za 25/80 hal., gwarancja Krawczyk.

Fi.38
Mi.48
30 PLN
1519

1919 wydanie krakowskie, znaczek z obiegu pocztowego z Łańcuta, gwarancja Mikstein.

Fi.38
Mi.48
25 PLN
1520

1919 wydanie krakowskie, duże podlepki, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
1521

1919 wydanie krakowskie - BOCHNIA, oryginalnie użyty dnia 23.1.19 w Bochni znaczek za 25/80 hal., dodatkowo z wyraźnie widocznym po lewej stronie brzegiem formy przedrukowej, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
150 PLN
1522

1919 wydanie krakowskie, znaczek z niespotykanie dużym przesunięciem nadruku i dodatkowo unieważniony bardzo rzadką stemplownicą mechaniczną rusztową, spotykaną tylko na skarcie, sygnowany, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48 
1 200 PLN
1523

1919 wydanie krakowskie, miejscowy list z Bielska 1.II.19 w bardzo ładnym stanie.

Fi.38
Mi.48 
400 PLN
1524

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. z bardzo rzadkim błędem "w literze A z odbiciem krążka z perforacji tzw. gwóźdź", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.38 B
Mi.48
1 000 PLN
1525

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. z bardzo rzadkim błędem "litera O w POCZTA uszkodzona u dołu przez tzw. gwóźdź", gwarancja Mikstein.

Fi.38 B
Mi.48
1 600 PLN
1526

1919 wydanie krakowskie, kasowany na wycinku znaczek z nadrukiem formą IIB z poz. 42 z uszkodzonymi literami A, taki błąd jest katalogowany na tej wartości na pozycjach 52, 57, 72, 82 i 92 (Fi.1800.-), w kolejnych fazach przedrukowywania II formą błąd ten jest katalogowany także na innych znaczkach 2 kolumny (poz. 32 i 42) oraz na wszystkich znaczkach 7 kolumny poniżej poz.37, gwarancja i opis pozycji Schmutz.

Fi.39a B14
Mi.37 
2 400 PLN
1527

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 75, ślady po przywarciu na gumie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.40
Mi.38
100 PLN
SOLD
1528

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 70, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.40
Mi.38
140 PLN
1529

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 39, gwarancja Mikulski.

Fi.40
Mi.38
110 PLN
SOLD
1530

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.55, na wycinku ze skartu, unieważniony rzadkim kasownikiem rusztowym z Krakowa, bardzo ładny stan, gwarancja i oznaczenie.

Fi.40
Mi.38
400 PLN
1531

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz. 15 "cienkie Z", lekki ślad podlepki, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.40 B1
Mi.38 
250 PLN
1532

1919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem pierwszą formą i błędem na poz. 44 "cienkie Z", piękny stan, gwarancja i opis Ways.

Fi.40 No B1
Mi.38
8 000 PLN
1533

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 30 z błędem "uszkodzone A", ślady po trzech podlepkach, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.40B3
Mi.38
600 PLN
1534

1919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem pierwszej formy z poz. 37, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.40No
Mi.38K
1 500 PLN
SOLD
1535

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 100 z usterką "uszkodzona prawa stopa litery A w POLSKA", duże podlepki, gwarancja i oznaczenie pozycji Miszczak.

Fi.41
Mi.39
80 PLN