The auction will end on 01.03.2021

Current auction Overprint editions 1918-1919

1096

1918 seria pomnikowa, znaczek z usterkami liter o, gwarancja Korszeń.

Mi.2
20 PLN
Bid
1097

Mi.2
120 PLN
Bid
1098

Mi.2
50 PLN
Bid
1099

120 PLN
Bid
1100

Fi.2-4, Cp2I
50 PLN
Bid
1101

1918 seria pomnikowa, seria stemplowana, gwarancja Korszeń.

Fi.2-5
Mi.2-5
90 PLN
Bid
1102

1918 seria pomnikowa, seria stemplowana.

Fi.2-5
Mi.2-5
30 PLN
Bid
1103

1918 seria pomnikowa, seria w ładnym stanie bez podlepek.

Fi.2-5
Mi.2-5
120 PLN
Bid
1104

1918 seria pomnikowa, seria kasowana na wycinkach.

Fi.2-5
50 PLN
Bid
1105

1918 seria pomnikowa, seria znaczków z nadrukami odwróconymi, znaczek za 5/2 fen. dodatkowo ze znacznie przesuniętym w lewo, mikroskopijny ślad podlepki, pozostałe mocniejszymi śladami po podlepkach, ładny stan zachowania, gwarancja firmowa Witkowski Poznań, sygnatura Rachmanow, gwarancja Gryżewski.

Fi.2-5 No
2 400 PLN
Bid
1106

Fi.2-5 ark.
Mi.2-5
7 000 PLN
Bid
1107

Fi.2B1
Mi.2
40 PLN
Bid
1108

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "Poezta", gwarancja Korszeń.

Fi.2B1
Mi.2
30 PLN
Bid
1109

Fi.2B1
Mi.2
100 PLN
Bid
1110

1918 seria pomnikowa, ośmioblok z znaczkiem z błędem "wyszczerbione N".

Fi.2B2
Mi.2
60 PLN
Bid
1111

Fi.2B5
Mi.2
70 PLN
Bid
1112

Fi.2B6
Mi.2
100 PLN
Bid
1113

1918 seria pomnikowa, pasek znaczków z rzadkim w tym wydaniu abklaczem.

Mi.3
100 PLN
Bid
1114

1918 seria pomnikowa, czworoblok stemplowany kasownikiem Kalisza.

Mi.3
99 999 PLN
Bid
1115

Fi.3 B
60 PLN
Bid
1116

1918 seria pomnikowa, znaczek za 10 fen./6 gr. ze znacznym przesunięciem nadruku w pionie, prawie cały napis "Poczta Polska" znajduje się na górze, zamiast na dole znaczka, gwarancja Korszeń.

Fi.3 B
300 PLN
Bid
1117

Fi.3 B1-4, B6-8
Mi.3
380 PLN
Bid
1118

Fi.3 B3
40 PLN
Bid
1119

1918 seria pomnikowa, arkusz znaczka za 10 fen. w błędy i usterki: poz. 12 B1 "Poezta", poz. 17 B2 "wyszczerbione N", poz. 20 B3 "kropka w k", poz. 22 B6 "plamka przylegająca do l", poz. 26 B4 "P w Poczta wyszczerbione", poz. 31 B7 "I zamiast prawej cyfry 1", poz. 45 "podłużna kropka", dobry stan zachowania pomimo zabrudzeń na kilku znaczkach i kilku plamek na gumie, znakomite jako materiał badawczy i porównawczy.

Fi.3 ark. (B1, B2, B3, B4, B6, B7)
Mi.3
550 PLN
Bid
1120

1918 wydania przedrukowe, list firmowy z Włocławka do Łodzi opłacony mieszana frankaturą prowizorycznych wydań warszawskich unieważnionych stemplem prowizorycznym z Włocławka, na odwrocie stempel odbiorczy z Łodzi z datą 24.1.19, gwarancja Korszeń.

Fi.3, 11aI
1 200 PLN
Bid
1121

1918 seria pomnikowa, list wartościowy z Łukowa nadany 15.3.19 do Sądu Okręgowego w Siedlcach, mieszana frankatura znaczków pierwszego przedrukowego wydania warszawskiego i znaczków wydania definitywnego w walucie markowej,na odwrocie pocztowe pieczęcie lakowe urzędu pocztowego w Łukowie i stempel odbiorczy z Siedlec z datą 15.3.19, brak jednego znaczka, pomimo tego piękny i rzadki walor o doskonałej prezencji.

Fi.3, 91A
Mi.3, 95
4 000 PLN
Bid
1122

Fi.3B1
Mi.3
40 PLN
Bid
1123

Fi.3B1
Mi.3
70 PLN
Bid
1124

1918 seria pomnikowa, fragment arkusza z przesuniętym nadrukiem, w tym znaczki z błędami: Poezta, uszkodzone N, kropka w k, wyszczerbione P w Poczta, plamka przylegająca do l i I zamiast prawej 1.

Fi.3B1, B2, B3, B4, B7, B8
Mi.3
1 100 PLN
Bid
1125

Fi.3B2
Mi.3
30 PLN
Bid
1126

1918 seria pomnikowa, dwunastoblok, w tym znaczki z błędami: uszkodzone N i wyszczerbione P w Poczta, wieloblok zagięty w połowie.

Fi.3B2, B4
Mi.3
120 PLN
Bid
1127

Fi.3B3
Mi.3
120 PLN
Bid
1128

Fi.3No
Mi.3K
160 PLN
Bid
1129

Fi.3No B2
Mi.3K
200 PLN
Bid
1130

1918 seria pomnikowa, pionowa parka znaczków za 25 fen./10 gr. z nadrukami odwróconymi, gwarancja Korszeń.

Fi.4 No
400 PLN
Bid
1131

Fi.4B1
Mi.4
100 PLN
Bid
1132

Fi.4No
Mi.4K
360 PLN
Bid
1133

1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Korszeń.

Fi.4No
Mi.4K
200 PLN
Bid
1134

Fi.4No
Mi.4K
220 PLN
Bid
1135

Fi.4bB1
Mi.4
80 PLN
Bid