The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 100. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
35705

1948 Wiosna Ludów, komplet 20 czystych kartek w idealnym stanie z wszystkimi ilustracjami. Rzadkie jako komplet.

Fi.Cp107 il.1-20
1 170 PLN
SOLD
35706

1948 miesiąc przyjaźni Polsko - Radzieckiej.

Fi.Cp108
25 PLN
SOLD
35707

1948 zamek w Będzinie, karta za 10/6(8) zł z nadrukiem typu 10 wysłana 18.10.49 z Bydgoszczy do Warszawy, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp120
30 PLN
35708

1949 WYCINEK Z CAŁOSTKI UŻYTY JAKO ZNACZEK OPŁATY, karta pocztowa za 6 zł z doklejonym znakiem opłaty za 6 zł - wyciętym z całostki - przesłana miejscowo 11.3 w Warszawie, nieznacznie przefrankowana 12 zamiast 10 zł; dodatkowo odciśnięty stempel propagandowy "PRZYJAŹŃ POLSKO-CZECHOSŁOWACKA"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 49 010).

Fi.Cp103
200 PLN
35709

1949 Bolesław Bierut, karton kremowoszary gładki, sygnatura II.50, bez hasła propagandowego.

Fi.Cp109I
40 PLN
35710

1949 Bolesław Bierut, karta z napisem propagandowym 15, sygnatura VI.49 - czwarty nakład, druk z I walca, jedynie w tym nakładzie poszczególne walce oznaczone są kropkami pod pierwszymi literami sygnatury nakładu (tu 1 kropka); walor w bardzo dobrym stanie zachowania (naturalne wtrącenie - węgielek w kartonie).

Fi.Cp109II
30 PLN
SOLD
35711

1949 Bolesław Bierut, MAKULATURA PRZESUNIĘTY POZIOMO DRUK - karta z napisem propagandowym 15, sygnatura VI.49 - czwarty nakład, druk z I walca, jedynie w tym nakładzie poszczególne walce oznaczone są kropkami pod pierwszymi literami sygnatury nakładu (tu 1 kropka); walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp109II
120 PLN
35712

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 2.

Fi.Cp111
50 PLN
SOLD
35713

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z obiegu pocztowego.

Fi.Cp113
30 PLN
35714

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości typ 4.

Fi.Cp115
80 PLN
SOLD
35715

1949 wydanie prowizoryczne, kartka z nadrukiem typ 4.

Fi.Cp115
40 PLN
35716

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości typ 3.

Fi.Cp117
45 PLN
SOLD
35717

1949 wydanie prowizoryczne, na odwrocie stempelek własnościowy.

Fi.Cp117
35 PLN
SOLD
35718

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości typ 3.

Fi.Cp117
45 PLN
SOLD
35719

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości typ 3.

Fi.Cp117
45 PLN
SOLD
35720

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości typ 7 i sygnaturą VIII.48.

Fi.Cp119
40 PLN
35721

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości typ 7 i sygnaturą VIII.48.

Fi.Cp119
40 PLN
SOLD
35722

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości typ 7 i sygnaturą VIII.48.

Fi.Cp119
40 PLN
35723

1949 wydanie prowizoryczne, karty 103 z sygnaturami VIII 47 i VIII 48 z czerwonymi nadrukami typu 7 oraz hasłami propagandowymi: 16a (VIII 48) i 16b (VIII 47); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp119Ia-b
200 PLN
35724

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 (Bolesław Prus) z nadrukiem typu 14, wysłana 6.12 z Bytomia do Sanoka; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121
40 PLN
35725

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 (Stefan Żeromski) z nadrukiem typu 15, ostemplowana 13.10.1949 w Warszawie kasownikiem okolicznościowym "IV MIĘDZYNARODOWY KONKURS IM FRYDERYKA CHOPINA" (Myślicki 49 090).

Fi.Cp121
30 PLN
35726

1949 wydanie prowizoryczne, karta 108 na kartonie szarobiałym szorstkim grubym (w) z nadrukiem typu 12.

Fi.Cp122
40 PLN
SOLD
35727

1950 "groszy" koperta z czerwonym nadrukiem typu 22, czysta, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck11
150 PLN
35728

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, całostka 109I z fioletowym nadrukiem typu 32, czysta, doskonały stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp109I
400 PLN
35729

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, całostka 109I z fioletowym nadrukiem typu 31, czysta, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp109I
400 PLN
35730

1950 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
25 PLN
35731

1950 całostka z hasłem propagandowym 18a.

Fi.Cp124
10 PLN
35732

1950 całostka z hasłem propagandowym 18a.

Fi.Cp124
10 PLN
35733

1950 służbowy list polecony z Ministerstwa Poczt i Telekomunikacji do Poznania w kopercie wydania Generalnego Gubernatorstwa z zadrukowanym znakiem opłaty i niemieckim napisem na odwrocie.


450 PLN
35734

1951 całostka z sygnaturą XI.51 i hasłem propagandowym 18b.

Fi.Cp125
10 PLN
35735

1951 rocznik - 11 kart w tym 6 sztuk Cp125 (komplet 6 haseł propagandowych) z sygnaturami XI.51 - dopłata 200%, na karcie Cp128 na odwrocie dwa delikatne ślady po podlepkach (Fi.276.-).

Fi.Cp125-30
200 PLN
35736

1951 Światowy Tydzień Młodzieży, karta czysta.

Fi.Cp126
20 PLN
35737

1951 kartka z okazji Światowego Tygodnia Młodzieży.

Fi.Cp126
10 PLN
35738

1951 ilustrowana karta do życzeń 1-majowych.

Fi.Cp127
20 PLN
35739

1951 całostka z życzeniami 1-majowymi.

Fi.Cp127
10 PLN
35740

1951 kartka z życzeniami z okazji 1-go Maja.

Fi.Cp127
10 PLN
35741

1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój, karta czysta.

Fi.Cp128
20 PLN
35742

1951kartka z okazji Światowego Festiwalu Młodzieży w Berlinie.

Fi.Cp128
10 PLN
35743

1951 całostka z okazji Światowego Festiwalu Młodych Bojowników o Pokój.

Fi.Cp128
10 PLN
35744

1951 VII. rocznica powstania Polski Ludowej.

Fi.Cp129
10 PLN