The auction will start on 19.04.2024

Auction 100. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
35625

1938 kartka z Warszawy do Niemiec, kasownik Warszawa 2 Kiosk, kartka pisana w jidysz, ilustracja nr 16 - Tatry.

Fi.Cp77
200 PLN
35626

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki - 15 gr, długość napisu KARTA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE! minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.Cp78II
10 PLN
35627

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki - 15 gr, długość napisu KARTA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA! przybrudzenia na froncie.

Fi.Cp78II
10 PLN
35628

1938 całostka z sygnaturą I-1938.

Fi.Cp79
20 PLN
35629

1938 całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym H.

Fi.Cp80
15 PLN
35630

1938 całostka z hasłem propagandowym H i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp80
20 PLN
35631

1938 całostka z hasłem propagandowym O i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp80
20 PLN
35632

1938 całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym o, minimalnie zagięty dolny narożnik.

Fi.Cp80
10 PLN
35633

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z hasłem propagandowym O i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp80
15 PLN
35634

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z hasłem propagandowym O i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp80
15 PLN
35635

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 10 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE (Fi.20.-).

Fi.Cp80
20 PLN
35636

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 15 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe R - POCZTA PERONOWA ZAPEWNIA W PODRÓŻY ŁĄCZNOŚĆ ZE ŚWIATEM (Fi.20.-).

Fi.Cp81
15 PLN
35637

1938 całostka z hasłem propagandowym O i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp81
20 PLN
35638

1938 całostka z hasłem propagandowym H i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp81
20 PLN
35639

1938 całostka z hasłem propagandowym S i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp81
20 PLN
35640

1938 całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym S.

Fi.Cp81
15 PLN
35641

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, całostka z hasłem propagandowym R i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp81
15 PLN
35642

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, całostka z hasłem propagandowym H i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp81
15 PLN
35643

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, całostka z hasłem propagandowym R i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp81
15 PLN
35644

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, 15+15 gr karta podwójna, hasła propagandowe U+W, TELEGRAMY MOŻNA NADAWAĆ W POCIĄGACH POŚPIESZNYCH I SAMOLOTACH + KORZYSTAJCIE W PODROŻY Z RADIOTELEGRAMÓW MIĘDZY LĄDEM A STATKIEM; dobry stan zachowania.

Fi.Cp82
80 PLN
35645

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 25 gr, sygnatura X-1938 (Fi.40.-).

Fi.Cp83
25 PLN
35646

1938 całostka do korespondencji zagranicznej.

Fi.Cp83
40 PLN
35647

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości - król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z stemplem "WZÓR", znak opłaty unieważniony stemplem głównej składnicy pocztowej w Warszawie z datą 10.11.38, czyli w przeddzień wejścia do obiegu całostek tego wydania, tj. 11.11.38, rzadki egzemplarz wydany przez pocztę polską dla celów okazowo reklamowych, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp83
1 200 PLN
35648

1938 całostka do korespondencji zagranicznej.

Fi.Cp84
40 PLN
35649

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, 30+30 gr karta podwójna, dobry stan zachowania (delikatne przebarwienia).

Fi.Cp85
120 PLN
35650

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 32.

Fi.Cp86
60 PLN
SOLD
35651

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 8 - Ignacy Krasicki, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
30 PLN
35652

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 10 - Juliusz Słowacki, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
30 PLN
35653

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 28 - Michał Kleofas Ogiński, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
30 PLN
35654

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 11 - Zygmunt Krasiński, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
30 PLN
SOLD
35655

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 30 - Stanisław Moniuszko; temat - MUZYKA.

Fi.Cp86
60 PLN
SOLD
35656

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 29 - Fryderyk Chopin.

Fi.Cp86
140 PLN
SOLD
35657

1938 wydanie ilustrowane - król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 18 z stemplem "WZÓR", znak opłaty unieważniony stemplem głównej składnicy pocztowej w Warszawie z datą 9.11.38, czyli przed wejściem do obiegu całostek tego wydania, tj. 11.11.38, rzadki egzemplarz wydany przez pocztę polską dla celów okazowo reklamowych, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp86
1 200 PLN
35658

1938 wydanie ilustrowane - król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 22 z stemplem "WZÓR", znak opłaty unieważniony stemplem głównej składnicy pocztowej w Warszawie z datą 9.11.38, czyli przed wejściem do obiegu całostek tego wydania, tj. 11.11.38, rzadki egzemplarz wydany przez pocztę polską dla celów okazowo reklamowych, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp86
1 200 PLN
35659

1938 wydanie ilustrowane - król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 50 z stemplem "WZÓR", znak opłaty unieważniony stemplem głównej składnicy pocztowej w Warszawie z datą 9.11.38, czyli przed wejściem do obiegu całostek tego wydania, tj. 11.11.38, rzadki egzemplarz wydany przez pocztę polską dla celów okazowo reklamowych, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp86
1 200 PLN
35660

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z rzadką ilustracją nr 51 - Barok Berezwecz; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp86
100 PLN
35661

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 52 - Barok Buczacz; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp86
100 PLN
SOLD
35662

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 53 - Klasycyzm Warszawa; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp86
80 PLN
SOLD
35663

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 18 - Jan Kasprowicz.

Fi.Cp87
160 PLN
35664

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 2 - August Cieszkowski.

Fi.Cp87
200 PLN