The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 100. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
35465

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 7, ślad po podlepce widoczny na zdjęciu.

Fi.Cs4II
25 PLN
35466

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 7.

Fi.Cs4II
40 PLN
35467

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8.

Fi.Cs4II
40 PLN
35468

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 7.

Fi.Cs4II
40 PLN
35469

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 - POLSKA POCZTA zamiast POCZTA POLSKA i belka zamiast ornamentu na rzadkim papierze gładkim satynowanym.

Fi.Cs4III
400 PLN
35470

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 - POLSKA POCZTA zamiast POCZTA POLSKA i belka zamiast ornamentu, na odwrocie ślad po wklejce.

Fi.Cs4III
180 PLN
35471

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 13 z przecinkiem zamiast kropki.

Fi.Cs4III
50 PLN
35472

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 - POLSKA POCZTA zamiast POCZTA POLSKA i belka zamiast ornamentu na rzadkim papierze gładkim satynowanym.

Fi.Cs4III
360 PLN
35473

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 z nadrukiem POLSKA POCZTA zamiast POCZTA POLSKA i belką zamiast ozdobnika, stan idealny.

Fi.Cs4IIIt
350 PLN
35474

1920 całostka ze znakiem opłaty bez oznaczenia waluty.

Fi.Cp30
80 PLN
35475

1920 karta do obrotu krajowego za 15 h (usunięte oznaczenie waluty) - znak opłaty liliowy w typie I (typ A wg PZP), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp31
100 PLN
35476

1920 całostka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp32
40 PLN
35477

1920 kartka do korespondencji zagranicznej z hasłem propagandowym w języku polskim i angielskim, ciekawa spacja obok napisu "Cena".

Fi.Cp33
40 PLN
35478

1920 karta do korespondencji zagranicznej za 40(50) f;

karta do korespondencji zagranicznej za 40(50) f dofrankowana w urzędzie pocztowym w związku ze zmianą taryfy;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp33
100 PLN
35479

1920 karta do korespondencji zagranicznej za 40(50) f z napisem propagandowym polsko-angielskim B; dobry stan zachowania.

Fi.Cp33
70 PLN
35480

1920 kartka z hasłem propagandowym D, liczne drobne usterki druku.

Fi.Cp35II
80 PLN
35481

1920 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp37
120 PLN
35482

1920 pokwitowanie telegraficzne z Warszawy, stempelek pomocniczy "Warszawa C.", gwarancja.

Fi.Ct8
50 PLN
35483

1921-1922 karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm (Fi.45.-).

Fi.Cp38
40 PLN
35484

1921 kartka obiegu pocztowego z Ustrzyk Dolnych do Lwowa.

Fi.Cp39, 117
25 PLN
35485

1921 kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp39I
30 PLN
35486

1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm.

Fi.Cp39I
40 PLN
35487

1921-1922 karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 44,5 mm; karton szaropiaskowy ciemny;

karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm; karton szaropiaskowy ciemny; wysłana 20.VI.22 z Warszawy do Krakowa;

karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 96 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 43,5 mm; karton szaropiaskowy jasny;

karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 96 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 43,5 mm; karton szaropiaskowy ciemny;

karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm; karton szaropiaskowy ciemny; dofrankowana i wysłana 11.VII.22 z Warszawy do Krakowa;

karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm; karton szaropiaskowy ciemny; dofrankowana i wysłana 14.X.22 z Warszawy do Krakowa;

karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk.

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp40I-II, 41
280 PLN
35488

1921-1922 karta do obrotu krajowego 8 mk, z tyłu zapisana.

Fi.Cp40II
20 PLN
35489

1921 podwójna kartka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp41
80 PLN
35490

1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego, 8+8 mk - część na odpowiedź, wysłana 9.5.22 z Siedlec do Warszawy; dobry stan zachowania.

Fi.Cp41B
30 PLN
35491

1923 pokwitowanie telegraficzne z odręcznym przewartościowaniem "400 mk".

Fi.Ct12
71 PLN
SOLD
35492

1923 Przewartościowanie "warszawskie" 400 mk/80 mk - pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł", przewartościowane - czerwonym nadrukiem "400 MAREK" - w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, z obiegu; dobry stan zachowania (na odwrocie prawie niewidoczne ślady po podlepkach).

Fi.Ct15
1 000 PLN
35493

1925 kartka z Torunia 4.12.25 do Gdańska.

Fi.Cp42
10 PLN
35494

1925 Kolumna Zygmunta - 10 gr, rysunek nieretuszowany, format 140x90 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 56,5 mm, bez sygnatury nakładu; karta wysłana 5/10 z Trzebini do Warszawy, znak opłaty skasowany datownikiem poaustriackim; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp42
40 PLN
35495

1926 Kolumna Zygmunta - 10 gr, kreski tła dochodzą do cyfr nominału, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 56,5 mm, sygnatura (P.Z.G.No 76-10.000.0000-26.); karta dofrankowana i 20.X jako ekspresowa wysłana z miejscowości Bytom Nowy do Trzebini; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp43I, 192
30 PLN
35496

1926 Kolumna Zygmunta - karta podwójna - część na odpowiedź wysłana 13.11.27 z Krotoszyna do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania (Fi.90.-).

Fi.Cp44IB
60 PLN
35497

1928 Henryk Sienkiewicz, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, sygnatura M.P.i T.(VI-1930)500.000., wysłana 20.III.31 z Rembertowa do Warszawy, kasownik odbiorczy Warszawa 22; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.60.-).

Fi.49IIA
40 PLN
35498

1930 całostka z sygnaturą VII-1930.

Fi.Cp48
10 PLN
35499

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 9 - Toruń Ratusz, II nakład, linie typografią; dofrankowana i wysłana 6.X.32 z Równego Wołyńskiego do Warszawy; doskonały stan zachowania (Fi.200.-).

Fi.Cp50IIa
150 PLN
35500

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 28 - Czarnohora, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; czysta w idealnym stanie zachowania.

Fi.Cp50IIc
150 PLN
35501

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 1 - Lublin, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
80 PLN
SOLD
35502

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 2 - Płock, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
80 PLN
SOLD
35503

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 3 - Ojców, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
80 PLN
SOLD
35504

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 4 - Mir, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
80 PLN
SOLD