The auction will start on 19.04.2024

Auction 100. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
35665

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr.59 - Klasycyzm: Bejsce - Dwór z końca XVIII wieku, wg. najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - typ nadruku I (cienki).

Fi.Cp89I
200 PLN
35666

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 30 - Stanisław Moniuszko, wg. najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - typ nadruku I (cienki).

Fi.Cp89I
180 PLN
35667

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 21.

Fi.Cp89
100 PLN
35668

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 19, lekkie ukośne złamanie.

Fi.Cp89
50 PLN
35669

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 8.

Fi.Cp89
100 PLN
35670

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 4.

Fi.Cp89
100 PLN
35671

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 2.

Fi.Cp89
100 PLN
35672

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 26.

Fi.Cp89
100 PLN
35673

1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty zamek w Mirze z ilustracją nr 20, przedrukowano niewielką ilość tych całostek z odmiennym rozstawem kwadratów, doskonały stan zachowania, gwarancja Petriuk.

Fi.Cp90I (Cp77)
2 000 PLN
35674

1945 formularz służbowy - przedwojenna karta pocztowa (Jagiellończyk - Cp83) z zadrukowanym znakiem opłaty (por. Fischer t.II 2006 s.354), czysty, gwarancja.

Fi.CfpU4
160 PLN
35675

1945 formularz służbowy na przedwojennej kopercie pocztowej z wydrukowanym znakiem opłaty z Edwardem Rydzem - Śmigłym na przesyłki lotnicze (Ck9), znak opłaty zadrukowany czarną belką, dobry stan zachowania.

Fi.Cfpu
300 PLN
35676

1945 Znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego (bez napisu ŁÓDŹ) nadrukowany na formularzu kartkowym, hasło propagandowe 2 - "WRACAMY NAD POLSKIE MORZE", karta wysłana 12.VII z Poznania do Grodziska Mazowieckiego, znak opłaty skasowany datownikiem POZNAŃ 2 z wyróżnikiem "cc"; stempelek cenzury wojskowej nr.1616; bardzo dobry stan zachowania (karta w rzeczywistości prezentuje się znacznie lepiej niż na skanie, chodzi o przebarwienia).

Fi.Cp92II
150 PLN
35677

1945 karta z hasłem propagandowym 8 bez sygnatury nakładu - rzadkie.

Fi.Cp92s
350 PLN
35678

1945 całostka na papierze kremowym.

Fi.Cp93
45 PLN
SOLD
35679

1945 całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp94A
20 PLN
35680

1945 Belweder 1 zł, karta na kartonie szarym, sygnatura typu 2 (33 mm) w układzie poziomym.

Fi.Cp94A t.1
40 PLN
35681

1945 całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp95A
25 PLN
35682

1945 całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp95A
20 PLN
SOLD
35683

1945 Belweder 1,50 zł, karta z prywatną ilustracją Święto Sportu Śląskiego, sygnatura w układzie poziomym, zezwolenie na druk nonparelem, skasowana 18.VI w Katowicach stemplem okolicznościowym "ŚWIĘTO SPORTU ŚLĄSKIEGO CZERWIEC 1946 SPORT TO ZDROWIE" (Myślicki 46 044); rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp95AI
200 PLN
35684

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie ciemnoszarym, sygnatura typu 1 (31,7 mm) w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem.

Fi.Cp95AIz
50 PLN
SOLD
35685

1945 formularz kartkowy, okolicznościowy "PIERWSZA POCZTA POLSKA W SZCZECINIE 5.5.1945" wydany nakładem Koła Pocztowego P.Z.Z. w Poznaniu.


30 PLN
35686

1946 całostka z sygnaturą IX.46.

Fi.Cp96IA
25 PLN
35687

1946 Belweder 3 zł, karta na kartonie kremowo-szarym gładkim, sygnatura w układzie poziomym, dobry stan zachowania (delikatne nadgięcia - nie złamania).

Fi.Cp96IA
40 PLN
35688

1947 Belweder 3 zł, karta na kartonie kremowo-szarym gładkim, z napisem "Ob.", hasło propagandowe 12 - "Ziemie Odzyskane za Odrą ...", dobry stan zachowania.

Fi.Cp96IIa
50 PLN
35689

1947 wydanie dla upamiętnienia ofiar obozu w Oświęcimiu.

Fi.Cp97
25 PLN
35690

1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu za 3 zł, dofrankowana i wysłana 12.8.1948 ze Słupska do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza).

Fi.Cp97, 431B
40 PLN
35691

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, czyste.

Fi.Cp97-98
80 PLN
SOLD
35692

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, ostemplowanych pamiątkowo 14 i 16.6.

Fi.Cp97-98
50 PLN
35693

1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu za 6 zł, wysłana 24.4.1948 ze Sztumu do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza).

Fi.Cp98
50 PLN
35694

1947 karta ilustrowana Belweder.

Fi.Cp99
30 PLN
SOLD
35695

1947 całostka z ilustracją.

Fi.Cp100
30 PLN
SOLD
35696

1947 Polacy walczący w Hiszpanii.

Fi.Cp102I
40 PLN
SOLD
35697

1947 całostka z ilustracja i napisem z okazji kongresu PPS.

Fi.Cp102II
50 PLN
SOLD
35698

1947 Polacy walczący w Hiszpanii, karta z dodatkowym napisem, skasowana okolicznościowo 14.12 we Wrocławiu w dniu wejścia do obiegu (Fi.60.-); na odwrocie niewielkie ślady podlepek.

Fi.Cp102II
50 PLN
35699

1947 całostka z sygnaturą VIII 47.

Fi.Cp103
25 PLN
SOLD
35700

1948 całostka z sygnaturą VIII.47.

Fi.Cp103
20 PLN
35701

1948 Zabytkowy kościół w Pniowie, całostki z sygnaturą VIII.47, dwie odmiany kartonu: szarobiały i kremowoszary (Fi.70.-).

Fi.Cp103
60 PLN
35702

1948 całostka ilustrowana ze znakiem opłaty z zamkiem w Lanckoronie, rzadka z obiegu pocztowego, dodatkowo rzadki stempel Europejska Konferencja Rozkładów Jazdy Kraków.

Fi.Cp105
280 PLN
35703

1948 wydanie ze znakiem opłaty przedstawiającym trzy walczące orły, komplet całostek z 22 różnymi ilustracjami w dobrym stanie, Fischer 1.584,- zł.

Fi.Cp106 il.1-22
1 080 PLN
SOLD
35704

1948 Alegoria Wiosny Ludów, karta z ilustracją wielkanocną nr 8 - Śmigus na wsi; ostemplowana grzecznościowo 17.3 datownikiem TELEKOM. WARSZAWA z wyróżnikiem H.

Fi.Cp107
30 PLN