The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 100. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
35505

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 5 - Lwów, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
80 PLN
SOLD
35506

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 6 - Wilno, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
SOLD
35507

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 7 - Poznań, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
35508

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 8 - Wilno, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
35509

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 10 - Borysław, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
35510

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 11 - Kraków, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
80 PLN
SOLD
35511

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 13 - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
80 PLN
SOLD
35512

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 15 - Czorsztyn, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
35513

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 16 - Gdynia, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
35514

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 17 - Lwów, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
80 PLN
SOLD
35515

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 18 - jezioro Góreckie, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
35516

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20 - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
35517

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 21 - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
35518

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 22 - Tatry, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
35519

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 23 - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
80 PLN
SOLD
35520

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 24 - Wilanów, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
35521

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 26 - Dunajec, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
35522

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 27 - Hel, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
35523

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 30 - Poznań, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
35524

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 32 - Orłowo Morskie, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
35525

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20 - Warszawa, Pałac w Łazienkach, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; czysta w minimalnie słabszym stanie zachowania (rogi delikatnie zaokrąglone).

Fi.Cp50IIc
100 PLN
35526

1931 Henryk Sienkiewicz, komplet całostek z ilustracjami 1-32, wszystkie kartki z drugiego nakład z sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, idealny stan zachowania, w takim stanie bardzo rzadko oferowane.

Fi.Cp50IIc il.1-32
2 600 PLN
SOLD
35527

1931 Henryk Sienkiewicz, komplet 32 kartek z wszystkimi ilustracjami, wszystkie całostki z długą sygnaturą typu IIc XI-1931, wszystkie kartki w identycznym doskonałym stanie, na ilustracji pierwsze cztery całostki z kompletu.

Fi.Cp50IIc il.1-32
3 000 PLN
SOLD
35528

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 7 - Poznań, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w minimalnie słabszym stanie zachowania (rogi delikatnie zaokrąglone).

Fi.Cp50Ia
80 PLN
SOLD
35529

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 17a - Lwów, Kaplica Boimów, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w minimalnie słabszym stanie zachowania (rogi delikatnie zaokrąglone).

Fi.Cp50Ia
60 PLN
SOLD
35530

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 19 - Dziewczęta z Krobi, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w słabszym stanie zachowania (rogi delikatnie zaokrąglone, nadgięta pionowo z prawej strony u dołu); gwarancja Żółkiewski.

Fi.Cp50Ia
80 PLN
SOLD
35531

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 25 - Gniezno, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w minimalnie słabszym stanie zachowania (rogi delikatnie zaokrąglone).

Fi.Cp50Ia
80 PLN
35532

1931 Henryk Sienkiewicz - ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Kraków - Rondel; doskonały stan zachowania.


500 PLN
35533

1932 kartka w sprawach żywnościowych z sygnaturą VII-1932.

Fi.Cp.53
20 PLN
35534

1932 druk w sprawach żywnościowych, sygnatura (X-1937), wysłany 27.IX.38 z Krynicy do Krakowa, znak opłaty unieważniony datownikiem okolicznościowym "SZCZAWY ALKALICZNO-ŻELAZISTE SEZON CAŁOROCZNY" (Myślicki 28 004); karty z oryginalnego obiegu bardzo rzadko spotykane; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp53
500 PLN
35535

1932 druk w sprawach żywnościowych (orzeł), sygnatura X-1938 (Fi.55.-).

Fi.Cp53
50 PLN
35536

1932 druk w sprawach żywnościowych - wieśniaczka (Fi.60.-).

Fi.Cp54
50 PLN
35537

1932 druk w sprawach żywnościowych, lekkie złamanie w dolnym lewym rogu.

Fi.Cp54
20 PLN
35538

1932 kartka w sprawach żywnościowych.

Fi.Cp54
30 PLN
35539

1932 druk w sprawach żywnościowych.

Fi.Cp54
40 PLN
35540

1932 kartka w sprawach żywnościowych.

Fi.Cp54
45 PLN
35541

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, WZÓR - niekatalogowana do tej pory ze stemplem WZÓR na znaku opłaty, ilustrowana karta pocztowa za 20 gr sporządzona dla celów dowodowych lub reklamowych, podobnie jak w przypadku pierwszego wydania kart ilustrowanych z portretem Henryka Sienkiewicza, różnicą widoczną na pierwszy rzut oka jest odmienne położenie nadruku WZÓR - tu napis rozpoczyna się w lewym górny rogu i skierowany jest na prawo w dół, a na kartach z Sienkiewiczem napis rozpoczyna się u dołu po lewej i skierowany jest na prawo w górę; karta z ilustracją nr 12 - SCENA GŁÓWNA - ZAŚNIĘCIE MATKI BOSKIEJ; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp55
2 000 PLN
35542

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 4.

Fi.Cp55
80 PLN
35543

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 5.

Fi.Cp55
65 PLN
SOLD
35544

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 6.

Fi.Cp55
80 PLN