Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 117. Całostki

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
11771

Fi.Cp123
30 PLN
11772

1950 groszy, całostka z nadrukiem groszy typ 4 w barwie czarnej.

Fi.Cp123
120 PLN
11773

1950 groszy, całostka z hasłem propagandowym 19 i nadrukiem groszy typ 8.

Fi.Cp124
40 PLN
11774

1950 całostka z hasłem propagandowym 18a.

Fi.Cp124
10 PLN
11775

1950 groszy, całostka z nadrukiem groszy typ 14 w barwie fioletowej.

Fi.Cp124
50 PLN
11776

1950 Bolesław Bierut, całostka z hasłem propagandowym 18a.

Fi.Cp124
10 PLN
11777

1950 groszy, całostka z nadrukiem groszy typ 9.

Fi.Cp124
120 PLN
11778

1951 groszy, całostka bez nadruku groszy wysłana z Jastarni do Łodzi.

Fi.Cp124, 550
10 PLN
11779

Fi.Cp125-30
220 PLN
11780

Fi.Cp126
20 PLN
11781

1951 całostka z życzeniami 1-majowymi.

Fi.Cp127
10 PLN
11782

1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój, karta czysta.

Fi.Cp128
20 PLN
11783

Fi.Cp129
10 PLN
11784

Fi.Ck13
160 PLN
11785

Fi.Ck14
220 PLN
11786

Fi.Ck14ya
35 PLN
11787

1952 koperta na papierze szarawo-białym, zakończenie klapy ostre, hasło propagandowe H, wysłana 13.9.55 z miejscowości Kruklanki do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck14ya
40 PLN
11788

1952 wycofana koperta 12I drukowana z IX walca z hasłem propagandowym B "Umacniajmy jedność ...", ponownie dopuszczona do obiegu po oklejeniu w Centralnej Składnicy Zaopatrzenia P.i T. znaczkiem opłaty nr.606 i nadrukowaniu stempelkiem gumowym w kolorze fioletowym tekstu: "CENA 70 gr./ łącznie ze znaczkiem 45 + 15 gr."; dobry stan zachowania.

Fi.Ck15Ib
108 PLN
11789

1952 wycofana koperta 12I drukowana z X walca z hasłem propagandowym B "Umacniajmy jedność ...", ponownie dopuszczona do obiegu po oklejeniu w Centralnej Składnicy Zaopatrzenia P.i T. znaczkiem opłaty nr.606 i nadrukowaniu stempelkiem gumowym w kolorze fioletowym tekstu: "CENA 70 gr./ łącznie ze znaczkiem 45 + 15 gr."; dobry stan zachowania (niewielkie przebarwienie na dolnej krawędzi).

Fi.Ck15Ib
120 PLN
11790

1952 budownictwo, całostka z sygnaturą VII.52.

Fi.Cp131
50 PLN
11791

1952 Nowa Huta, całostka z sygnaturą drugiego nakładu IX.53 i hasłem propagandowym 21c.

Fi.Cp135
40 PLN
11792

1953 elektrownia w Jaworznie, koperta z hasłem propagandowym D, klapa typ a.

Fi.Ck16
30 PLN
11793

1953 elektrownia w Jaworznie, koperta z hasłem propagandowym D wysłana z Mszany Dolnej, klapa typ a.

Fi.Ck16
30 PLN
11794

Fi.Ck16I
100 PLN
11795

1953 koperta "Elektrownia w Jaworznie" 45+15 gr (70 gr), hasło propagandowe D "Światowy front pokoju ...", dwie linie adresowe na ostro zakończonej klapie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck16a1
50 PLN
11796

1953 koperta "Elektrownia w Jaworznie" 45+15 gr (70 gr), hasło propagandowe F "Robotnicy i robotnice ...", dwie linie adresowe na ostro zakończonej klapie; bardzo dobry stan zachowania (na froncie widoczne naturalne wtrącenie w papierze).

Fi.Ck16a1
40 PLN
11797

1953 koperta "Elektrownia w Jaworznie" 45+15 gr (70 gr), hasło propagandowe G "Niech żyje i krzepnie wieczna ...", trzy linie adresowe z podpisami na ostro zakończonej klapie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck16a2
50 PLN
11798

1953 koperta "Elektrownia w Jaworznie" 45+15 gr (70 gr), hasło propagandowe E "Każda tona węgla ...", trzy linie adresowe z podpisami na ostro zakończonej klapie; dobry stan zachowania.

Fi.Ck16a2
40 PLN
11799

1953 koperta "Elektrownia w Jaworznie" 45+15 gr (70 gr), hasło propagandowe H "Przez podniesienie ...", trzy linie adresowe z podpisami na ostro zakończonej klapie, wewnątrz oryginalny papier listowy; dobry stan zachowania.

Fi.Ck16a2
60 PLN
11800

1953 koperta"Elektrownia w Jaworznie" 60+20 gr, napis "CENA 95 GR" antykwą, z hasłem propagandowym G, zakończenia klap ostre, nietypowo wydrukowana na papierze białym szorstkim, dla porównania dodana gratis koperta "zwykła" (Fi.60.-), widać wyraźną różnicę w rysunku znaku opłaty; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i oznaczenie.

Fi.Ck18a
400 PLN
11801

Fi.Cp135
10 PLN
11802

1953 budownictwo, całostka z sygnaturą trzeciego nakładu VII.53 i hasłem propagandowym 22.

Fi.Cp136
40 PLN
11803

1953 budownictwo, całostka z sygnaturą trzeciego nakładu VII.53 i hasłem propagandowym 23.

Fi.Cp136
40 PLN
11804

1953 budownictwo, całostka z sygnaturą trzeciego nakładu VII.53 i hasłem propagandowym 21b.

Fi.Cp136
40 PLN
11805

Fi.Cp136
40 PLN
11806

1953 budownictwo, całostka z sygnaturą trzeciego nakładu VII.53 i hasłem propagandowym 20b.

Fi.Cp136
40 PLN
11807

1953 budownictwo, całostka z sygnaturą VII.53.

Fi.Cp136
50 PLN
11808

Fi.Cp136
50 PLN
11809

1953 Mikołaj Kopernik, całostka ilustrowana z obiegu pocztowego z Góry Kalwarii, całostak typ II.

Fi.Cp137
50 PLN
11810

1953 całostka okolicznościowa z Mikołajem Kopernikiem.

Fi.Cp137
50 PLN