The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Results

Page:
Num# Photos Description Start price Buy price
24418

1943 kartka z wielkanocna grafiką obozową, stempel okolicznościowy "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU". 26.IV - 1943 - 2.V.".

90 PLN90 PLN
24423

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, znaczek za 5 f na karcie skasowany 24 V stemplem okolicznościowym "400-LECIE KOPERNIKA"; dodatkowo stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" - ciekawa treść; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

250 PLN250 PLN
24440

1943-44 Hetmani, seria czysta (Fi.250.-), gwarancja.

225 PLN225 PLN
24463

1943 Obrona Warszawy, czysty znaczek za 10+40 f., gwarancja.

45 PLN45 PLN
24466

1943 obrona Warszawy, gwarancja Walocha.

30 PLN30 PLN
24472

1943 25-lecie odzyskania niepodległości, gwarancja Walocha.

40 PLN40 PLN
24476

1943 Polska YMCA, karta z wydrukowanym na odwrocie tekstem ozdobiona grafiką Koła Filatelistów, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym "WILNO" z okazji rocznicy wyzwolenia Wilna w 1919; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

200 PLN200 PLN
24491

1943 znaczek na przesyłki urzędowe, gwarancja Walocha.

20 PLN20 PLN
24551

1944 150. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, gwarancja Walocha.

15 PLN15 PLN
24560

1944 święto 3 Maja, gwarancja Walocha.

15 PLN15 PLN
24577

1944 Święto Morza, gwarancja.

15 PLN15 PLN
24580

1944 Rok Olimpijski, kasowany znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym, gwarancja.

40 PLN40 PLN
24581

1944 karta "firmowa" klubu sportowego KS KRESY na froncie ozdobiona grafiką przedstawiającą godło klubu, a na odwrocie jego miniaturką, z fantazyjnym napisem POCZTÓWKA, ofrankowana znaczkiem Rok Olimpijski skasowanym stemplem olimpijskim 13.VIII - dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

600 PLN600 PLN
24590

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria czysta, gwarancja.

75 PLN75 PLN
24600

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, gwarancja.

15 PLN15 PLN
24646

1944 grafika obozowa z życzeniami "wesołych świąt" Wielkiej Nocy, na odwrocie stempelek własnościowy.

250 PLN250 PLN
24647

1944 grafika obozowa z życzeniami "wesołych świąt" Wielkiej Nocy, na odwrocie stempelek własnościowy.

250 PLN250 PLN
24648

1944 grafika obozowa z życzeniami "wesołych świąt" Wielkiej Nocy, na odwrocie stempelek własnościowy.

250 PLN250 PLN
24663

1942 Budynek obozowy, kasowany znaczek za 10 f. niekatalogowany w kolorze szarym na papierze żółtobrunatnym gładkim cienkim, gwarancja i opis.

400 PLN400 PLN
24671

1942 Trąbka pocztowa, seria znaczków czystych na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, na podlepkach (Fi.300.-), gwarancja.

250 PLN200 PLN
24689

1943 menażka, oby MURNAU kartka nadana 23.12.43, gwarancja i oznaczenie.

200 PLN1 340 PLN
24724

1944 Święto Morza, seria czysta marginesowa na liniowanym pionowo papierze listowym, pełne oryginalne gumowanie (Fi.600.-), gwarancja Wiatrowski.

600 PLN90 PLN
24731

1944 herby, kartka nadana 30.10.44, do prywatnej korespondencji użyto formularza przeznaczonego do korespondencji urzędowej z stempelkiem "OPŁACONO RYCZAŁTEM", gwarancja.

60 PLN50 PLN
24735

1944 Herby miast, seria kasowana, gwarancja.

80 PLN80 PLN
24742

1944 Herby miast - Warszawa i Wieża Piastowska w Cieszynie, znaczki na liście (opłata niezgodna z taryfą) wysłanym 3.XII, dodatkowo stempel okolicznościowy z okazji rocznicy uruchomienia Poczty Obozowej; gwarancja Krawczyk.

150 PLN150 PLN
24758

1944 Warszawa walczy, całostka o wyjątkowo ciemnym znaku opłaty z wydrukowanym na odwrocie zaproszeniem na odczyt YMCA, walor w bardzo dobrym stanie zachowania, gwarancja Schmutz.

150 PLN130 PLN
24769

1944 "PŁONĄCA ŚWIECZKA U STÓP KOŁYSKI" - efektowny błąd w rysunku karty świątecznej z ilustracją w kolorze czerwonym opisany jako "duża świeczka przed lewą nogą kołyski" i pokazany w artykule pp K.Krupy i P.Pelczara "Odmiany, błędy i usterki kartek z Gross-Born Fi Cp 28-29-30 i propozycja nowego ich katalogowania" na stronie 115 w "Przeglądzie Filatelistycznym" 3/2013; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

500 PLN510 PLN
24779

1944 rocznica obrony Warszawy, blok czysty bez kasownika na marginesie (Fi.500.-), gwarancja Schmutz.

450 PLN400 PLN
24793

1944 Kaplica, znaczek za 20 f. w kolorze jasnozielonym z dużymi marginesami (Fi.500.-), ciekawe uszkodzenie dolnej ramki, gwarancja Schmutz.

450 PLN400 PLN
24798

1944 Syrena, kasowany znaczek za 10 f. w rzadkim bardzo ciemnym odcieniu brunatnoróżowego na białym gładkim średnim papierze, dodatkowo bez perforacji poziomej na górze, gwarancja i opis 4c wg.Machowskiego Schmutz.

500 PLN450 PLN
24801

1944 rocznica odzyskania dostępu do morza, znaczek za 20 f. (Fi.500.-), gwarancja Schmutz.

500 PLN500 PLN
24803

1944 Caritas, czysty znaczek za 5 f., odmiana w kolorze ciemnofioletowobrązowym na papierze gładkim średnim gumowanym, w katalogu winien być oznaczony jako 9ax1 (UWAGA: zapis w katalogu Fischera mimo poprawek pozostaje błędny, zamieniono kolory, pominięto lub źle oznaczono wycenę znaczków bez podlepek, żadna istniejąca odmiana nie jest prawidłowo skatalogowana), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

300 PLN270 PLN
24824

1944 znaczek z serii wydania definitywnej poczty polowej Armii Krajowej - na barykadach, znaczek z poprawianą gumą, gwarancja (G) Schmutz, Kronenberg.

500 PLN500 PLN
24832

1944 korespondencja w sprawie pomocy w odnalezieniu rodzin zaginionych w czasie Powstania Warszawskiego - list żołnierza niemieckiego!!! do Rady Głównej Opiekuńczej w Krakowie - instytucji pośredniczącej i pomagającej w poszukiwaniach ludności, stempelek wpływu z 15.XII.1944 roku; jako adres zwrotny podano numer poczty polowej 64795, pismo zakończone tradycyjnym, w tamtym okresie, niemieckim pozdrowieniem.

100 PLN100 PLN
24853

1943 getto w Częstochowie, kartka nadana 3.3.43 do Szwajcarii, stempelek getta "Ältestenrat in Tschenstochau", stemple niemieckiej cenzury, bardzo ładny stan zachowania.

1 500 PLN1 350 PLN
24873

1940 znaczki wydania dla Polaków internowanych w Szwajcarii.

100 PLN90 PLN
24946

1943 Oflag IIE - listownik z obozu, wysłany 18.10 do Warszawy, po lewej stronie wpisano pierwsze litery nazwiska jeńca - "Ko" od nazwiska "Kordos", umożliwiało to segregację przesyłek dla celów cenzury i służyło temu, aby ten sam cenzor obozowy sprawdzał korespondencję tych samych jeńców, co ułatwiało ścisłą kontrolę m.in. nastrojów jenieckich; stempelek cenzora obozowego nr.15 z parafką.

40 PLN40 PLN
24965

1944 Oflag IID - kompletny listownik z nieoderwaną częścią na odpowiedź, datowany 31.XII.44, wysłany 5.1.45 z obozu do Bielska, niemy datownik nadawczy, stempelek cenzora obozowego z nr.16, na froncie po lewej stronie u dołu wpisane pierwsze litery nazwiska jeńca - "Po" od "Porębski", umożliwiało to segregację przesyłek dla celów cenzury i służyło temu, aby ten sam cenzor obozowy sprawdzał korespondencję tych samych jeńców, co ułatwiało ścisłą kontrolę m.in. nastrojów jenieckich; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

120 PLN120 PLN
24992

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, tereny północnoniemieckie, "Libertas" znaczek za 1(60f) na papierze białym cienkim pochodzący spośród kilku egzemplarzy dokumentujących druk, spoza zapasów poczty, gdyż te, po przywiezieniu do Pöhls, zostały w całości przedrukowane drewnianym stempelkiem PÖHLS, to najrzadszy znaczek poczt międzyobozowych, pięknie zachowany, w katalogu PPF z 1997r. wyceniony na 10000.-; w październiku 2010 sprzedany na aukcji w Berlinie za 1800 euro netto, gwarancja z opisem Schmutz.

6 000 PLN5 400 PLN
25011

1945 poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Syrena", karta pocztowa z sygn. E/0281, datowana 30.X wysłana ze szpitala i obozu przejściowego "Grüner-Jäger" w miejscowości Riddagshausen w Brunszwiku do Wiśniewa pod Warszawą, stempelek cenzury wojskowej nr.295; walor w dobrym stanie zachowania, karta pionowo złamana (Fi.650.-).

500 PLN400 PLN