25800

1946 lotniczy list polecony z Łodzi do Brazylii, stempel urzędu cenzury nr 3129.

60 PLN60 PLN
25810

1946 list z Czaplinka do Niemiec, stempel urzędu cenzury nr 3134.

40 PLN30 PLN
25811

1946 list z Gliwic do czerwonego Krzyża w Genewie, stempel urzędu cenzury nr 3218.

40 PLN30 PLN
25845

1946 wydanie lotnicze, znaczek bez napisu kontrolnego, gwarancja i oznaczenie Walocha.

90 PLN90 PLN
25846

1946 samolot nad Warszawą, 10 zł znaczek brązowofioletowy na drzewnym papierze (wg. klasyfikacji L.Schmutza ly5 - obraz znaczka niewyraźny, rysunek chmur kontrastowy) - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 19.5.47 z Jarosławia do Warszawy; datownik odbiorczy na odwrocie.

40 PLN40 PLN
25848

1946 wydanie lotnicze, znaczek bez perforacji pionowej na lewym marginesie, gwarancja Więcław.

300 PLN300 PLN
25854

1946 wydanie lotnicze, parka z przesuniętą perforacja poziomą między znaczkami - numer kontrolny zamiast pod rysunkiem znajduje się teraz u góry znaczka.

75 PLN70 PLN
25856

1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 20 zł ciemnoczerwonokarminowy o rysunku nieostrym na papierze żółtawym drzewnym z połyskiem, niejednolitym z siatką włókien, średnim 0,090-0,095 mm, ząbkowanie ZL 11:10¾, znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.3.W.I. - znajdującym się pod 91/92 znaczkiem w arkuszu, czyste; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN160 PLN
25858

1946 wydanie lotnicze, znaczek bez napisu kontrolnego, parka znaczków z podwójnym ząbkowaniem poziomym pomiędzy znaczkami, gwarancja i oznaczenie Walocha.

400 PLN380 PLN
25859

1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, gwarancja Petriuk.

400 PLN400 PLN
25898

1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, rzadki karnet okolicznościowy Ministra Poczt i Telegrafów.

550 PLN495 PLN
25906

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowoszary (zielonkawoszary) o kontrastowym rysunku i ciemnym tle na papierze średnim drzewnym gładkim, parka legitymacyjna z oznaczeniem walca N.1.W.IX. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN120 PLN
25907

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowoszary (oliwkowy) o nieostrym rysunku i rozmazanych napisach na papierze średnim drzewnym gładkim, parka legitymacyjna z oznaczeniem walca N.1.W.VI. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN100 PLN
25927

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria kasowana (Fi.600.-), znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja.

550 PLN550 PLN
25966

1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, narożnikowy znaczek za 5+15 zł/ 25 zł z najwyraźniejszym w tym wydaniu błędem znaczka podstawowego "kropka przy A w POCZTA" z II walca na poz.100; dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

180 PLN180 PLN
25991

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka.

10 PLN10 PLN
26020

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

20 PLN20 PLN
26032

1947 Kultura polska (II), Fryderyk Chopin 3 zł - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 19.10 z Obornik do Chęcin.

20 PLN20 PLN
26033

1947 Kultura polska (II), Fryderyk Chopin 3 zł - frankatura mieszana, widokówka wysłana 4.5.1948 z Krakowa do Wiednia, dwa stempelki cenzury austriackiej: "V24" i "93".

50 PLN45 PLN
26070

1947 wydanie przedrukowe lotnicze, znaczek w barwie brązoworóżowej, gwarancja i opis Schmutz.

1 800 PLN1 800 PLN
26096

1948 Centaur, blok legitymacyjny z nadrukiem groszy, poziome złamanie.

20 PLN18 PLN
26099

1948 100 lecie Wiosny Ludów, rzadki marginesowy znaczek cięty za 15 zł. (Fi.550.-), poza kilkoma plamkami na gumie w bardzo ładnym stanie, gwarancja Mikstein.

500 PLN500 PLN
26122

1948 Międzynarodowa Konferencja Młodzieży w Warszawie, 15 zł ząbkowanie ZL10¾ czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.III. - znajdujący się pod 91/92 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania (lewy narożnik zagięty).

80 PLN142 PLN
26125

1948 Europejska Konferencja Rozkładów Jazdy w Krakowie, parka znaczków z podwójna perforacja poziomą na górnym marginesie, duża rzadkość, gwarancja.

650 PLN600 PLN
26174

1948 Bolesław Bierut, znaczek z przesuniętą perforacja poziomą na dolnym marginesie wchodzącą na numer rozliczeniowy, tzw. "duży znaczek" - często były one używane do fałszowania znaczków ciętych.

60 PLN60 PLN
26195

1948 walka z gruźlicą, komplet dziesięciu serii czystych ze wszystkimi przywieszkami; bardzo dobry stan zachowania (Fi.900.-).

800 PLN720 PLN
26200

1948 walka z gruźlicą, zestaw znaczków z przywieszkami i numerami walca na marginesie.

100 PLN100 PLN
26201

1948 walka z gruźlicą, znaczek z przywieszką bez perforacji poziomej na górnym marginesie, gwarancja Walocha.

400 PLN350 PLN
26213

540 PLN540 PLN
26218

1948 bojownicy o wolność i demokrację, znaczek z przywieszką Pw1, drobne zagniecenie na przywieszce.

220 PLN220 PLN
26219

1948 bojownicy o wolność i demokrację, znaczek z przywieszką, lekka deformacja papieru wyłącznie na przywieszce.

170 PLN190 PLN
26226

1948 Bojownicy o wolność i demokrację, blok z sektora 3 w bardzo ładnym stanie.

900 PLN900 PLN
26262

1950 groszy, znaczek z nadrukiem groszy typ 9 w barwie zielonej, na odwrocie stempelek PPF 1 - Polskiego Przedsiębiorstwa Filatelistycznego.

40 PLN40 PLN
26273

1950 groszy, list firmowy z Inowrocławia do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 2 w kolorze fioletowym.

20 PLN17 PLN
26283

1950 groszy, list polecony z Bydgoszczy do Gdańska opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 2 w barwie fioletowej i niebieskiej, na odwrocie stempel propagandowy.

80 PLN80 PLN
26285

1950 "groszy" znaczki z niebieskim nadrukiem typu 26, list polecony wysłany 16.11 z niewielkiej miejscowości Roztoka do Wrocławia, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

50 PLN50 PLN
26288

1950 groszy, miejscowy list polecony z Wrocławia 17 opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze czarnym i fioletowym.

20 PLN20 PLN
26329

1950 Bolesław Bierut, 15 zł z oznaczeniem walca N.2.W.VII. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, nadruk "groszy" typu 24, czyste.

40 PLN40 PLN
26333

1950 groszy, front listu z Zaklikowa do Lublina opłaconego znaczkami z nadrukiem groszy typ 4 w barwie niebieskiej.

50 PLN50 PLN
26334

1950 groszy, list polecony z Janowa do Lublina opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 4 w barwie czerwonej.

40 PLN40 PLN