The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Results

Page:
Num# Photos Description Start price Buy price
13775

1943 tajna poczta "Obrona Warszawy", cięty marginesowy znaczek V wydania w kolorze ciemnolilabrązowym - II nakład.

100 PLN105 PLN
13795

1944 Poczta Obwodu Pińczowskiego AK, unikalna seria o nakładach poszczególnych znaczków 84, 56, 340 i 79 szt. - przygotowana, ale ze względu na kontrofensywę niemiecką nie wprowadzona do obiegu; mimo zakopania całego wydania przez jakiś czas w ziemi, każdy znaczek zachował się w bardzo ładnym stanie; gwarancja każdy znaczek Mikstein, najtańszy za 24 gr. Krawczyk, Witkowski, pozostałe trzy (rzadkie) Schmutz.

6 000 PLN5 150 PLN
13830

1945 PAF (Polish Air Force) - Polskie Siły Powietrzne na Zachodzie, dwa listy urzędowe: z ambasady australijskiej i związku południowoafrykańskiego adresowane do tego samego odbiorcy (polskiego lotnika) z odpowiedziami na zapytanie o możliwość pracy i osiedlenia się na ich terenie, ponieważ w Wielkiej Brytanii w związku z redukcją liczebności armii po zakończeniu działań wojennych o pracę dla lotników obcokrajowców, nawet bohaterów Bitwy o Anglię, było bardzo trudno.

Polscy żołnierze po wojnie "w nagrodę" mieli prawo zamieszkać w wybranym kraju Wspólnoty Brytyjskiej lub powrócić do Polski, co w wielu przypadkach kończyło się dla nich więzieniem, czy nawet śmiercią; gorzkie świadectwo "polskich dróg" w czasie II wojny.

160 PLN150 PLN
13850

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, seria znaczków czystych (Fi.120.-).

100 PLN100 PLN
13857

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria.

50 PLN70 PLN
13869

1946 znaczek wydania na przesyłki lotnicze poczt osiedli polskich we Włoszech, podlepka.

30 PLN30 PLN
13872

1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok z serią znaczków pierwszego wydania.

320 PLN320 PLN
13876

1947 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Palestyna, list wysłany 14.IV za pośrednictwem poczty polowej 141 do Anglii, minimalnie słabszy stan zachowania.

40 PLN35 PLN
13911

1940 kartka z Kazimierzy Wielkiej 7.2.40 do Bukaresztu, stempel cenzury niemieckiej i odbiorczy.

50 PLN50 PLN
13914

1940 przekaz paczkowy z Krasnystaw do Warszawy.

160 PLN160 PLN
13928

1940 II wydanie przedrukowe, 4 gr - frankatura mieszana, list wysłany 11.9.1941 z Krakowa do Rabki, walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

40 PLN40 PLN
13929

1940 list polecony z Warszawy do Wiednia, na odwrocie stempel tranzytowy.

60 PLN60 PLN
13936

1940 kartka z pośrednictwa pocztowego w Brzostku przez Jasło do Rudnik.

35 PLN35 PLN
13937

1940 kartka z Mielca do Kołomyi, stemple niemieckiej cenzury wojskowej i radziecki stempel odbiorczy.

200 PLN200 PLN
13938

1940 przesyłka zagraniczna do Szwecji, ofrankowany formularz kartkowy definitywny o sygnaturze C154 Din A6 wysłany do Sztokholmu, nadany w pośrednictwie Susiec (fioletowy prostokątny stempelek), znaczki skasowano 29.III w Tomaszowie Lubelskim, czerwony stempel cenzury Wehrmachtu, dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (karta poziomo i pionowo zgięta).

300 PLN300 PLN
13947

1940 miejscowy list polecony adresowany na pierwszy niemiecki sklep filatelistyczny w GG opłacony serią znaczków w rocznicę utworzenia GG ze stemplem okolicznościowym z tej okazji, na odwrocie stempel odbiorczy.

40 PLN45 PLN
13951

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria narożnych czworobloków z gapami, skasowana 7.XII w Warszawie, w tej formie trudne do zdobycia, bardzo dobry stan zachowania.

250 PLN250 PLN
13995

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, cięta gumowana próba w barwie czarnej bez nominału, gwarancja Jungjohann.

1 000 PLN1 000 PLN
13996

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, dwie parki znaczków ciętych bez nominału (Fi.3000.-), gwarancja.

2 100 PLN2 100 PLN
13997

1940 godło Rzeszy w małym formacie, cięta gumowana próba w barwie szarofioletowobrązowej bez nominału.

750 PLN750 PLN
13998

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 6 gr - frankatura pojedyncza, list (druki) wysłany 16.XII.41 z Krakowa do Szczebrzeszyna, znaczek unieważniony mechanicznym kasownikiem propagandowy (odmiana z krzyżem).

40 PLN40 PLN
14001

1940 wydanie przedrukowe, trzy grzecznościowe listy polecone z Krakowa do Niemiec, na odwrocie stemple odbiorcze.

50 PLN50 PLN
14004

1940 kartka z wnioskiem o poszukiwanie zaginionego członka rodziny na formularzu Polskiego Czerwonego Krzyża z Krakowa wysłana z Niska do Krakowa. Stempel jednowierszowy prowizoryczny Nisko z datownikiem biurowym

90 PLN90 PLN
14010

1941 stempel okolicznościowy "MOZART" z Krakowa.

80 PLN80 PLN
14012

1941 miejscowy list firmowy z Krakowa.

50 PLN50 PLN
14015

1941 miejscowy list firmowy z Krakowa, wirnik okolicznościowy.

40 PLN40 PLN
14020

1941 przekaz paczkowy z Krakowa do Niemiec, na odwrocie stempel punktu dezynfekcji w Krakowie "Desinfektionsanstalt Krakau Wąska 7".

260 PLN260 PLN
14021

1941 przekaz paczkowy z Warszawy do Lublina.

80 PLN80 PLN
14026

1941 widoki zabytkowych budowli, arkusz znaczka za 10 zł z numerem sektora 1.

350 PLN315 PLN
14030

1941 1. rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, efektowna, wykonana techniką litograficzną, karta propagandowa, ostemplowana 15.8 w Krakowie.

30 PLN30 PLN
14038

1941 list z Krakowa do Lwowa, wirnik okolicznościowy z Krakowa.

20 PLN25 PLN
14050

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą III.42. wysłana 7.IV.1943 z agencji pocztowej Kąkolewnica do Ubezpieczalni Społecznej w Lublinie, znaczki prawidłowo unieważnione w urzędzie nadrzędnym Radzyń Podlaski; na odwrocie stempelek agencji i kasownik odbiorczy; całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

160 PLN160 PLN
14058

1941 kartka z Dynowa do Rymanowa, sygnatura II.41, dodatkowo propagandowy stempel zwycięstwa - V (Viktoria), wprowadzony do użycia w Generalnym Gubernatorstwie po ataku na Związek Sowiecki.

20 PLN25 PLN
14059

1941 "V Zwycięstwa niemieckie na wszystkich frontach!" - dodatkowy stempel propagandowy wprowadzony do użycia po ataku na Związek Sowiecki, na kartce nadanej z pośrednictwa pocztowego w Wolanowie przez Radom do Siedlec.

80 PLN85 PLN
14067

1941 przesyłka zamorska, lotniczy list polecony wysłany 23.9 z Nowego Jorku do Krakowa, dwie zalepki i liczne stempelki cenzur amerykańskich i niemieckich, kasowniki odbiorczy Kraków 1 na odwrocie; dekoracyjna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania; gwarancja.

320 PLN320 PLN
14068

1941 bon towarowy za 1 punkt Prämienmarke na cukier.

30 PLN30 PLN
14084

1942 list nadany w pośrednictwie pocztowym w Rybnej przez Kraków do Czechosłowacji, stempel pośrednictwa, na odwrocie dodatkowo propagandowy stempel zwycięstwa - V (Viktoria), wprowadzony do użycia w Generalnym Gubernatorstwie po ataku na Związek Sowiecki.

60 PLN60 PLN
14085

1942 list nadany przez pośrednictwo pocztowe w Łapanowie do Krakowa, znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym z okazji 2. rocznicy utworzenia NSDAP w generalnym Gubernatorstwie, bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN160 PLN
14103

1942 przekaz paczkowy z Krakowa do Lwowa, opłata znaczkami urzędowymi, na odwrocie stemple odbiorcze.

1 000 PLN1 000 PLN
14123

1943 przekaz paczkowy z Mielca do Niemiec.

170 PLN170 PLN