15583

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, parka znaczków za 1+5 zł. bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami (Fi.2x300.-) - rzadsze od znaczków ciętych, gwarancja Krawczyk.

700 PLN585 PLN
15603

120 PLN102 PLN
15625

1945 wydanie przedrukowe, dolna połowa arkusza, wyrwany czworoblok z lewym marginesem.

300 PLN270 PLN
15638

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie czerwonej z nadrukiem formy drugiej typ 2 z poz. 43, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

1 350 PLN1 100 PLN
15675

1945 Warszawa oskarża, znaczki z prywatnym ząbkowaniem.

10 PLN10 PLN
15680

1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie jasnoniebieskiej na papierze y3 z błędem "bomba w oknie", Fischer 600,-, gwarancja i opis Walocha.

200 PLN200 PLN
15681

1945 Warszawa oskarża, parka na papierze y4a w barwie ciemnoniebieskiej, dolny znaczek z błędem "belka w oknie i kropka po 1945", gwarancja i opis Walocha.

60 PLN60 PLN
15682

1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie szaroniebieskiej z błędem "bomba w oknie", gwarancja i opis Walocha.

40 PLN70 PLN
15683

1945 Warszawa oskarża, znaczek na papierze y2b w barwie jasno szaroultramarynowej z błędem "belka w oknie i kropka po 1945", gwarancja i opis Walocha.

40 PLN40 PLN
15684

1945 Warszawa oskarża, znaczek na papierze y3a w barwie szaro fioletowoniebieskiej z błędem "belka w oknie i kropka po 1945", gwarancja i opis Walocha.

40 PLN40 PLN
15733

1946 List polecony z Rudzicy do Katowic, znaczki unieważnione prowizorycznym stemplem "AGENCJA POCZTOWA / RUDZICA" oraz datownikiem "14 LUT 1946", poniemiecka erka, na odwrocie stempel odbiorczy, wycięta nazwisko adresata, pomimo tego dobra prezencja.

50 PLN40 PLN
15759

1946 Krajowy Zlot Młodzieży ZMW, kartka okolicznościowa.

15 PLN15 PLN
15760

1946 list polecony z Skoczowa do czeskiego Cieszyna, prowizoryczny kasownik i erka Skoczowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

120 PLN100 PLN
15790

1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, czworoblok z nadrukami z poz. 1/7, dolny prawy znaczek z błędem "wcięcie w 7 z prawej strony", gwarancja.

70 PLN63 PLN
15795

1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, parka znaczków z nadrukiem z poz. 6-7, prawy znaczek z błędem "wcięcie w 7 z prawej strony", gwarancja.

60 PLN54 PLN
15804

60 PLN54 PLN
15808

1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, czworoblok z nadrukami z poz. 2/8, dolny lewy znaczek z błędem "wcięcie w 7 z prawej strony", gwarancja.

70 PLN63 PLN
15812

1946 wydanie lotnicze, znaczek bez numeru kontrolnego w barwie czarnooliwkowoszarej, gwarancja i oznaczenie Wysocki.

90 PLN90 PLN
15813

2 000 PLN2 000 PLN
15819

1946 samolot nad Warszawą, 20 zł podwójna perforacja pozioma doskonale widoczna na dole znaczka - frankatura mieszana, lotniczy list polecony wysłany 1.10 z Lublina do Anglii, stempelek cenzury zagranicznej 3274, ręczny dopisek czerwoną kredką "Par Avion", kasownik odbiorczy 11.OCT; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (koperta uszkodzona podczas otwierania przez cenzurę i minimalnie przycięta z lewej strony).

200 PLN180 PLN
15830

1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek za 3+5 zł. bardzo czytelnie skasowany w Grodzisku Mazowieckim, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

60 PLN51 PLN
15859

1946 Święto Morza, znaczek na papierze grubym y, gwarancja i oznaczenie.

100 PLN100 PLN
15876

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, znaczek za 5 zł brązowy z błędem na poz.100 w części nakładu "plamka w prawym dolnym rogu"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

50 PLN50 PLN
15879

120 PLN120 PLN
15880

1946 Henryk IV Probus, niekatalogowana arkuszowa próba znaczka w kolorze błękitu pruskiego, cięta na papierze gumowanym, próba opisana w Polskich Znakach Pocztowych, unikalna próba znana w obrocie filatelistycznym z pojedynczych egzemplarzy, doskonały stan zachowania, fotoatest.

7 500 PLN6 500 PLN
15882

1946 zamek w Lanckoronie, znaczek z błędem "plamka nad zamkiem", gwarancja Krawczyk.

50 PLN50 PLN
15884

1946 7. rocznica obrony Poczty Polskiej w Gdańsku, pięknie cięty narożny znaczek za 3+12 zł., gwarancja Schmutz.

1 000 PLN1 000 PLN
15891

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria kasowana (Fi.600.-), gwarancja Krawczyk.

500 PLN450 PLN
15896

1946 50-lecie ruchu ludowego, seria znaczków kasowanych; gwarancja Krawczyk (Fi.120.-).

120 PLN100 PLN
15899

1946 50-lecie ruchu ludowego, znaczek ciemnoniebieskozielony za 5+10 zł z błędem na poz.10 "plamka nad 1896"; gwarancja.

40 PLN40 PLN
15900

1946 50-lecie ruchu ludowego, znaczek z błędem "plamka na twarzy Witosa".

30 PLN30 PLN
15904

800 PLN720 PLN
15946

1947 list polecony z Krakowa do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie; nalepka na Instytut Radowy imienia Marii Skłodowskiej Curie, stempel kontroli dewizowej i stemple odbiorcze.

100 PLN100 PLN
15947

100 PLN100 PLN
15951

1947 XXII narciarskie mistrzostwa Polski, znaczek za 5+15 zł skasowany 24.4 (już po wycofaniu z obiegu) na kopercie miejscowego grzecznościowego listu poleconego we wsi Łokietek, którą to nazwę 25.08.45 otrzymał dolnośląski Wüstewaltersdorf, nazwę Łokietek oficjalnie zmieniono 19.05.46 - na obowiązującą do dziś - Walim, w rzeczywistości funkcjonowała ona niecałe dwa lata do II połowy 1947 roku; zgrabny dekoracyjny walor z historią, doskonały stan zachowania.

150 PLN150 PLN
15958

1947 wydanie przedrukowe, znaczek cięty, gwarancja Walocha.

180 PLN180 PLN
15965

1947 Emil Zegadłowicz, znaczek z błędem "kreska pod LSKA", gwarancja.

40 PLN40 PLN
15976

100 PLN100 PLN
15980

50 PLN50 PLN
15983

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

20 PLN20 PLN