The auction will start on 17.06.2022

12616

1927 wydanie z dopłata na cele oświatowe, seria.

110 PLN110 PLN
12618

1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, seria czysta (Fi.150.-).

130 PLN130 PLN
12648

1928 PODWILK NA ORAWIE, list polecony opłacony parką znaczków za 45 gr wydania obiegowego z 1925 roku, wysłany 1.XII z miejscowości Podwilk na Orawie do Konsulatu RP we Wiedniu, nietypowy stempelek polecenia; przesyłka, zapewne uszkodzona po drodze, została zabezpieczona zalepką "POST -u.TELEGRAFENAMT WIEN 71"; dosyłana w miejscu przeznaczenia; miejscowość Podwilk w czasie II wojny znalazła się na obszarze zaanektowanym przez Słowację; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

250 PLN250 PLN
12654

1928 Józef Piłsudski, parka znaczków ciętych, gwarancja Rachmanow.

1 350 PLN1 350 PLN
12682

1928 wystawa filatelistyczna w Warszawie, pierwszy polski blok w dobrym stanie.

1 800 PLN1 800 PLN
12688

1929 kartka z Sandomierza do Iłży, kartka stemplowana poaustriackim kasownikiem.

25 PLN25 PLN
12711

1930 król Jan III Sobieski.

25 PLN25 PLN
12712

1930 król Jan III Sobieski, próba znaczka za 75 gr. odbita z pojedynczej matrycy w kolorze brązowym, niedokładnie skatalogowana jako niegumowana, tu z oryginalną guma na całej powierzchni, minimalny ślad na górnym marginesie, może po podlepce, gwarancja Galewski, Gryżewski, Schmutz.

4 000 PLN4 000 PLN
12734

1932 widokówka z Zakopanego do Śródek Jagiellońskich.

10 PLN9 PLN
12736

1932 list polecony z Warszawy do Radomia, przekierowywany i ostatecznie zwrócony do nadawcy.

40 PLN30 PLN
12742

1932 małe doniczki - wydanie obiegowe, seria w czworoblokach.

150 PLN150 PLN
12772

120 PLN120 PLN
12795

1933 "ROBUR Związek Kopalń Górnośląskich" - 20 gr frankatura mechaniczna H7 Katowice, karta firmowa wysłana 2.VI do Kielc; bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN60 PLN
12816

1934 20-lecie wymarszu Legionów - J.Piłsudski, seria czysta.

80 PLN80 PLN
12819

40 PLN40 PLN
12849

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "przecinek zamiast kropki", gwarancja Krawczyk.

250 PLN225 PLN
12859

1934 formularz przekazu pocztowego.

60 PLN50 PLN
12879

1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, komplet trzech stemplowanych czworobloków rozdzielonych pustopolem "na krzyż".

180 PLN290 PLN
12895

1935 seria "widokowa" podstawowa - 11 znaczków, czysta, bardzo dobry stan zachowania (Fi.160.-).

150 PLN150 PLN
12905

1935 seria znaczków opłaty konsularnej - wydanie definitywne, komplet wszystkich wartości, druk wykonano w Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych - wymiar obrazu znaczka 19,5 x 25 mm, ząbkowanie 12 x 12 1/2.

120 PLN120 PLN
12928

1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, seria czysta, gwarancja Kalinowski, Korszeń (Fi.140.-).

100 PLN100 PLN
12941

1936 próba maszynowa prezentująca możliwości techniczne Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych.

80 PLN80 PLN
12943

1936 pasek arkuszowych prób maszynowych prezentująca możliwości techniczne Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych.

100 PLN100 PLN
12995

50 PLN50 PLN
13063

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, czysta seria znaczków z bloku, lekkie ślady podlepek.

100 PLN100 PLN
13076

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości - seria historyczna, w tym dwa znaczki za 15 gr: Fi.312 - w dolnej części widać dwa krzyżackie miecze - odwołanie do bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku, wskutek niemieckiej interwencji dyplomatycznej, sporządzono nowy nakład, gdzie w miejscu mieczy umieszczono tarczę z Orłem Białym i Pogonią oraz lilie andegaweńskie - Fi.334; czyste (Fi.232.-), bardzo dobry stan zachowania.

170 PLN170 PLN
13144

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC3, list ekspresowy z Warszawy nadany 5.9.39 do Baranowicz, stempel cenzury z Warszawy BC nr 3 w kolorze czerwonym.

500 PLN500 PLN
13179

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria czysta (Fi.90.-).

70 PLN70 PLN
13186

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, znaczki z bloku.

80 PLN80 PLN
13194

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC55, kartka z Nowego Sącza nadana w dniu wybuchu II Wojny Światowej 1.9.39 do Brennej, stempel cenzury z Nowego Sącza BC nr 55 w kolorze fioletowym, przesyłka niedoręczona otrzymała już niemiecki stempel "Nicht auszuliefern! ZURÜCK / an den Absender!".

500 PLN500 PLN
13199

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC89, kartka z Włocławka 1 nadana 2.9.39 do Bobrownik nad Wisłą, stempel cenzury z Włocławka nr BC89.

500 PLN500 PLN
13204

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC47, kartka nadana 4.9.39 w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Bydgoszcz nr 124 do Warszawy, stempel cenzury z Łowicza BC nr 47 w kolorze fioletowym.

1 200 PLN1 200 PLN
13206

1939 poczta polowa nr 184, list z 4 Pułku Artylerii Ciężkiej II Dywizji Armii Łódź nadany 1.8.39 do dowódcy 4. Pułku Artylerii Ciężkiej w Tomaszowie Mazowiecki, stempel formacyjny, znaczek urzędowy unieważniony stemplem poczty polowej nr 184, fotoatest Drzewiecki.

500 PLN500 PLN
13213

1939 nalepki dobroczynne dla głodnych miasta Sosnowca.

120 PLN120 PLN
13214

1939 kartka z Wisły do Częstochowy, bardzo rzadki stempel "SKRZYNKA POCZTOWA WISŁA, Śl. CIESZ. "BECZKA" KUBALONKA", okolicznościowy kasownik z Wisły "UZDROWISKO U ŹRÓDEŁ WISŁY", widokówka z Wisły.

480 PLN480 PLN
13218

1920 godło Litwy Środkowej, marginesowa próba znaczka za 25 fen. w kolorze czerwonym, na drugostronnie zadrukowanym średnim mocno żeberkowanym poziomo papierze (część z nakładu 100 szt.), gwarancja Korszeń.

60 PLN60 PLN
13220

1920 godło Litwy Środkowej, marginesowa próba znaczka za 25 fen. w kolorze jasnoczerwonym, na średnim i co rzadkie mocno żeberkowanym pionowo papierze (część z nakładu 100 szt.), gwarancja Korszeń.

80 PLN80 PLN
13305

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, próba znaczka za 150 mk. w kolorze brązowym i seledynowym, przedwojenna sygnatura znana z wybitnych zbiorów przyległości Rosji, gwarancja Korszeń.

600 PLN500 PLN
13349

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk. w kolorze szarozielonym, na cienkim papierze (część z nakładu 250 szt.), przedwojenna sygnatura znana z wybitnych zbiorów przyległości Rosji, gwarancja Korszeń.

200 PLN165 PLN
13350

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, niekatalogowana próba znaczka za 50 mk. w kolorze czerwonym, na cienkim gazetowym papierze (część z nakładu 250 szt.), przedwojenna sygnatura znana z wybitnych zbiorów przyległości Rosji, gwarancja Korszeń.

200 PLN165 PLN