The auction will start on 17.06.2022

Results

Page:
Num# Photos Description Start price Buy price
13914

1940 przekaz paczkowy z Krasnystaw do Warszawy.

160 PLN160 PLN
13928

1940 II wydanie przedrukowe, 4 gr - frankatura mieszana, list wysłany 11.9.1941 z Krakowa do Rabki, walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

40 PLN40 PLN
13929

1940 list polecony z Warszawy do Wiednia, na odwrocie stempel tranzytowy.

60 PLN60 PLN
13936

1940 kartka z pośrednictwa pocztowego w Brzostku przez Jasło do Rudnik.

35 PLN35 PLN
13937

1940 kartka z Mielca do Kołomyi, stemple niemieckiej cenzury wojskowej i radziecki stempel odbiorczy.

200 PLN200 PLN
13938

1940 przesyłka zagraniczna do Szwecji, ofrankowany formularz kartkowy definitywny o sygnaturze C154 Din A6 wysłany do Sztokholmu, nadany w pośrednictwie Susiec (fioletowy prostokątny stempelek), znaczki skasowano 29.III w Tomaszowie Lubelskim, czerwony stempel cenzury Wehrmachtu, dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (karta poziomo i pionowo zgięta).

300 PLN300 PLN
13947

1940 miejscowy list polecony adresowany na pierwszy niemiecki sklep filatelistyczny w GG opłacony serią znaczków w rocznicę utworzenia GG ze stemplem okolicznościowym z tej okazji, na odwrocie stempel odbiorczy.

40 PLN45 PLN
13951

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria narożnych czworobloków z gapami, skasowana 7.XII w Warszawie, w tej formie trudne do zdobycia, bardzo dobry stan zachowania.

250 PLN250 PLN
13995

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, cięta gumowana próba w barwie czarnej bez nominału, gwarancja Jungjohann.

1 000 PLN1 000 PLN
13996

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, dwie parki znaczków ciętych bez nominału (Fi.3000.-), gwarancja Korszeń.

2 100 PLN2 100 PLN
13997

1940 godło Rzeszy w małym formacie, cięta gumowana próba w barwie szarofioletowobrązowej bez nominału.

750 PLN750 PLN
13998

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 6 gr - frankatura pojedyncza, list (druki) wysłany 16.XII.41 z Krakowa do Szczebrzeszyna, znaczek unieważniony mechanicznym kasownikiem propagandowy (odmiana z krzyżem).

40 PLN40 PLN
14001

1940 wydanie przedrukowe, trzy grzecznościowe listy polecone z Krakowa do Niemiec, na odwrocie stemple odbiorcze.

50 PLN50 PLN
14004

1940 kartka z wnioskiem o poszukiwanie zaginionego członka rodziny na formularzu Polskiego Czerwonego Krzyża z Krakowa wysłana z Niska do Krakowa. Stempel jednowierszowy prowizoryczny Nisko z datownikiem biurowym

90 PLN90 PLN
14010

1941 stempel okolicznościowy "MOZART" z Krakowa.

80 PLN80 PLN
14012

1941 miejscowy list firmowy z Krakowa.

50 PLN50 PLN
14015

1941 miejscowy list firmowy z Krakowa, wirnik okolicznościowy.

40 PLN40 PLN
14020

1941 przekaz paczkowy z Krakowa do Niemiec, na odwrocie stempel punktu dezynfekcji w Krakowie "Desinfektionsanstalt Krakau Wąska 7".

260 PLN260 PLN
14021

1941 przekaz paczkowy z Warszawy do Lublina.

80 PLN80 PLN
14026

1941 widoki zabytkowych budowli, arkusz znaczka za 10 zł z numerem sektora 1.

350 PLN315 PLN
14030

1941 1. rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, efektowna, wykonana techniką litograficzną, karta propagandowa, ostemplowana 15.8 w Krakowie.

30 PLN30 PLN
14038

1941 list z Krakowa do Lwowa, wirnik okolicznościowy z Krakowa.

20 PLN25 PLN
14050

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą III.42. wysłana 7.IV.1943 z agencji pocztowej Kąkolewnica do Ubezpieczalni Społecznej w Lublinie, znaczki prawidłowo unieważnione w urzędzie nadrzędnym Radzyń Podlaski; na odwrocie stempelek agencji i kasownik odbiorczy; całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Korszeń.

160 PLN160 PLN
14058

1941 kartka z Dynowa do Rymanowa, sygnatura II.41, dodatkowo propagandowy stempel zwycięstwa - V (Viktoria), wprowadzony do użycia w Generalnym Gubernatorstwie po ataku na Związek Sowiecki.

20 PLN25 PLN
14059

1941 "V Zwycięstwa niemieckie na wszystkich frontach!" - dodatkowy stempel propagandowy wprowadzony do użycia po ataku na Związek Sowiecki, na kartce nadanej z pośrednictwa pocztowego w Wolanowie przez Radom do Siedlec.

80 PLN85 PLN
14067

1941 przesyłka zamorska, lotniczy list polecony wysłany 23.9 z Nowego Jorku do Krakowa, dwie zalepki i liczne stempelki cenzur amerykańskich i niemieckich, kasowniki odbiorczy Kraków 1 na odwrocie; dekoracyjna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania; gwarancja Korszeń.

320 PLN320 PLN
14068

1941 bon towarowy za 1 punkt Prämienmarke na cukier.

30 PLN30 PLN
14084

1942 list nadany w pośrednictwie pocztowym w Rybnej przez Kraków do Czechosłowacji, stempel pośrednictwa, na odwrocie dodatkowo propagandowy stempel zwycięstwa - V (Viktoria), wprowadzony do użycia w Generalnym Gubernatorstwie po ataku na Związek Sowiecki.

60 PLN60 PLN
14085

1942 list nadany przez pośrednictwo pocztowe w Łapanowie do Krakowa, znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym z okazji 2. rocznicy utworzenia NSDAP w generalnym Gubernatorstwie, bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN160 PLN
14103

1942 przekaz paczkowy z Krakowa do Lwowa, opłata znaczkami urzędowymi, na odwrocie stemple odbiorcze.

1 000 PLN1 000 PLN
14123

1943 przekaz paczkowy z Mielca do Niemiec.

170 PLN170 PLN
14129

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, nieząbkowany niegumowany arkusz prób, piękny szeroko cięty egzemplarz, fotoatest Walocha.

10 000 PLN11 010 PLN
14138

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), czysta seria z gapami.

50 PLN44 PLN
14147

1943 godło III Rzeszy na tle Wawelu, czysta seria narożnikowa z gapami.

120 PLN120 PLN
14151

1943 "Generalgouvernement De Gouverneur des Distrikts Krakau" - 24 gr frankatura mechaniczna, ładnie odciśnięta na kopercie listu wysłanego 5.2 z Krakowa do Krosna, przesyłka z treścią; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa, walor w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

800 PLN800 PLN
14173

1944 urodziny A.Hitlera, seria z gapami na górnym marginesie.

25 PLN22 PLN
14177

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria narożnikowa z gapami.

40 PLN40 PLN
14199

1944 Widoki - seria czysta tzw."Górali", nie wprowadzona do obiegu z powodu niepowodzenia akcji germanizacyjnej polskiej ludności góralskiej "Göralenvolk" z międzypolami po lewej (Fi.+100%) - dzielą one 40 znaczkową część arkusza od 100 znaczkowej; do sprzedaży arkusze trafiały rozcięte przez środek międzypola, ślad tego cięcia widać na dole międzypoli dwóch wartosci za 24 i 40 gr., wszystkie znaczki pochodzą z 41 pozycji prawej strony arkusza, są w bardzo dobrym stanie, mają mały ślad podlepki na pełnej oryginalnej gumie.

5 500 PLN5 500 PLN
14208

1944 karta żywnościowa z Tarnowa.

80 PLN80 PLN
14246

1940 zestaw dokumentów i całości pocztowych związanych z obozem w Woldenbergu.

1 000 PLN1 000 PLN