13204

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC47, kartka nadana 4.9.39 w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Bydgoszcz nr 124 do Warszawy, stempel cenzury z Łowicza BC nr 47 w kolorze fioletowym.

1 200 PLN1 200 PLN
13206

1939 poczta polowa nr 184, list z 4 Pułku Artylerii Ciężkiej II Dywizji Armii Łódź nadany 1.8.39 do dowódcy 4. Pułku Artylerii Ciężkiej w Tomaszowie Mazowiecki, stempel formacyjny, znaczek urzędowy unieważniony stemplem poczty polowej nr 184, fotoatest Drzewiecki.

500 PLN500 PLN
13213

1939 nalepki dobroczynne dla głodnych miasta Sosnowca.

120 PLN120 PLN
13214

1939 kartka z Wisły do Częstochowy, bardzo rzadki stempel "SKRZYNKA POCZTOWA WISŁA, Śl. CIESZ. "BECZKA" KUBALONKA", okolicznościowy kasownik z Wisły "UZDROWISKO U ŹRÓDEŁ WISŁY", widokówka z Wisły.

480 PLN480 PLN
13218

1920 godło Litwy Środkowej, marginesowa próba znaczka za 25 fen. w kolorze czerwonym, na drugostronnie zadrukowanym średnim mocno żeberkowanym poziomo papierze (część z nakładu 100 szt.), gwarancja.

60 PLN60 PLN
13220

1920 godło Litwy Środkowej, marginesowa próba znaczka za 25 fen. w kolorze jasnoczerwonym, na średnim i co rzadkie mocno żeberkowanym pionowo papierze (część z nakładu 100 szt.), gwarancja.

80 PLN80 PLN
13305

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, próba znaczka za 150 mk. w kolorze brązowym i seledynowym, przedwojenna sygnatura znana z wybitnych zbiorów przyległości Rosji, gwarancja.

600 PLN500 PLN
13349

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk. w kolorze szarozielonym, na cienkim papierze (część z nakładu 250 szt.), przedwojenna sygnatura znana z wybitnych zbiorów przyległości Rosji, gwarancja.

200 PLN165 PLN
13350

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, niekatalogowana próba znaczka za 50 mk. w kolorze czerwonym, na cienkim gazetowym papierze (część z nakładu 250 szt.), przedwojenna sygnatura znana z wybitnych zbiorów przyległości Rosji, gwarancja.

200 PLN165 PLN
13351

200 PLN165 PLN
13352

300 PLN255 PLN
13369

1921 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z ozdobnym nadrukiem "LEVANT", pełna oryginalna guma bez podlepki, gwarancja.

200 PLN200 PLN
13376

1925 Port Gdańsk, nowy nakład polskich znaczków obiegowych "Orzeł w wieńcu" z przedrukiem, 5 gr - frankatura wielokrotna, karta pocztowa wysłana 30.7 z Polskiego Urzędu Gdańsk 3 do Gniezna; znaczki unieważnione nietypowym datownikiem "POLSKI URZ. P.-T." z numerem "No.3" nad mostkiem, wyróżnik "c"; karta firmowa "ELIBOR SPÓLKA AKCYJNA HANDLOWO-PRZEMYSŁOWA Ł.J.BORKOWSKI"; dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta między znaczkami), ślady archiwizacji; gwarancja.

250 PLN250 PLN
13394

1929 Port Gdańsk, frankatura mieszana - nowy nakład polskich znaczków obiegowych "Orzeł w wieńcu" za 2 gr z przedrukiem i polskich znaczków bez przedruku (wydania lotniczego) za 2 i 5 gr, list lotniczy przesłany na trasie Gdańsk - Katowice, znaczki unieważniono datownikiem "POLSKI URZĄD POCZT.-TEL. GDAŃSK 1", dodatkowy stempel okolicznościowy lotu "OTWARCIE Linji Lotniczej KATOWICE - POZNAŃ - BYDGOSZCZ - GDAŃSK 1.VI.1929 I lot Gdańsk Katowice"; na odwrocie datownik odbiorczy KATOWICE URZĄD P.; lotem tym przesłano zaledwie 150 sztuk poczty!!! dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

600 PLN620 PLN
13422

1937 Port Gdańsk, IX KRAJOWE ZAWODY BALONÓW WOLNYCH o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Toruniu, list przesłany balonem "Mościce I"; dyskwalifikacja ze względu na lądowanie na terenie Wolnego Miasta Gdańska, datownik odbiorczy "POLSKI URZĄD POCZTOWY No2"; lotem tym przewieziono zaledwie 94 sztuki poczty; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i fotoatest Kłosiński.

1 000 PLN1 000 PLN
13427

1937 Port Gdańsk, frankatura mieszana - znaczek wydania przedrukowego i znaczek polski bez przedruku, list wysłany 23.XI z Polskiego Urzędu Gdańsk 2; znaczki unieważnione datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY *GDAŃSK 2*" z wyróżnikiem "b"; co ciekawe jak widać na skanie po prawej belka jest cała bądź tylko nieznacznie uszkodzona, a w tym okresie - po 26.IX., datownik winien już mieć mocno uszkodzoną poziomą belkę - odmiana 106b, według najnowszej książki H.Vogelsa "Poczta Polska w Wolnym Mieście Gdańsku 1920-1939" taki stempel nr.2.1.4b.3 ma stopień rzadkości RR - bardzo rzadki (1-10 znanych odbitek); stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, okienkowa koperta firmowa "Drukarnia Gdańska S.A.", dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

900 PLN800 PLN
13448

1920 Śląsk Cieszyński, kartka polecona z Cieszyna do Wiednia mieszana frankatura całostki wydania krakowskiego (nadruk typ 133 z osobliwym dziurawieniem znaku opłaty) i znaczków wydania przedrukowego dla Śląska Cieszyńskiego, na odwrocie gwarancja Schmutz.

300 PLN300 PLN
13452

1920 Śląsk Cieszyński, seria z przedrukiem S.O. w II typie, czyste.

120 PLN120 PLN
13456

1920 Górny Śląsk, I wydanie plebiscytowe, parka pozioma znaczków za 3 Pf. rozdzielona międzypolem lekko załamanym przez środek.

30 PLN30 PLN
13494

1920 Górny Śląsk, list z Deutsch - Piekar (Piekary Sląskie) do Nowego Sącza, stempel krakowskiej cenzury wojskowej.

250 PLN310 PLN
13525

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 100 hal. w kolorze czarnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Górnicy" z kilofami i lampami w dłoniach projektu Prof.J.Raszki, zachowany w bardzo dobrym stanie, gwarancja Krawczyk.

300 PLN270 PLN
13544

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, zestaw nie wprowadzonych do obiegu znaczków opłaty i dopłaty, gwarancja Walocha lub.

1 300 PLN1 551 PLN
13545

1920 Górny Śląsk, kartka propagandowa w języku polskim drukowana w drukarni Karola miarki w Mikołowie.

20 PLN135 PLN
13548

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, stemplowane serie; cięta i ząbkowana.

1 200 PLN1 200 PLN
13552

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty.

25 PLN25 PLN
13589

1943 polskie siły zbrojne w walce z Niemcami, seria drugiego wydania.

45 PLN45 PLN
13623

1939 list z Borysławia nadany 18.10.39 do Lwowa, przedwojenny polski kasownik, mieszana frankatura znaczków polskich z radzieckim.

300 PLN300 PLN
13636

1940 kartka polecona ze Lwowa 10.7.40 do Cieszyna, polska erka Lwów 13, dwie cenzury niemieckie.

160 PLN160 PLN
13637

1940 kartka polecona ze Lwowa 12.7.40 do Krakowa, polska erka Lwów 17, dwie cenzury niemieckie, zdarte znaczki.

60 PLN60 PLN
13638

1940 kartka polecona ze Lwowa 28.3.40 do Krościenka, polska erka Lwów 11, ciekawa treść.

160 PLN160 PLN
13667

1941 kartka z Kowna 4.5.41 do Krosna, cenzura litewska - ręcznie wpisane "Z11", cenzura niemiecka, treść w języku polskim.

100 PLN100 PLN
13684

1942 znaczki opłaty miejskiej z Leslau (Włocławka).

200 PLN200 PLN
13695

1943 list polecony z Gotenhafen - Grabau (Gdynia - Grabówek) do lwowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

100 PLN105 PLN
13707

1948 Obszary okupowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, dofrankowana karta pocztowa wysłana 20.11 z Kłodzka do Stanisława - jak pod okupacją sowiecką i później nazwano Stanisławów, datownik przejściowy Lwów z 30-12 i odbiorczy Stanisławów z 5.7; przesyłka z Ziem Zachodnich zdobytych na Niemcach, gdzie przesiedlono Polaków wypędzonych z polskich Kresów Wschodnich do tych którzy tam zostali; dramatyczne świadectwo polskich losów; walor w dobrym stanie zachowania.

120 PLN120 PLN
13738

240 PLN200 PLN
13740

1941 zestaw 26 pamiątkowych winiet wykonanych z inicjatywy zawodowego oficera Wojska Polskiego kartografa Aleksandra Stockiego, które były używane na przesyłkach Polskiej Poczty Polowej w Wielkiej Brytanii.

240 PLN250 PLN
13741

100 PLN100 PLN
13744

1942 Tajna Poczta Podziemna, wydanie o wzorach nawiązujących do wydania londyńskiego, seria czysta (Fi.1000.-), poza małym na znaczku za 5 zł. i bardziej rozległym na znaczku za 75 gr. śladem przywarcia na gumie zachowana w bardzo ładnym stanie.

900 PLN900 PLN
13759

100 PLN105 PLN
13760

100 PLN100 PLN