14868

1942 Oflag IID - listownik wysłany 16.X z obozu do Sanoka; stempelek cenzora nr.2.

20 PLN20 PLN
14869

1942 Oflag IIE - karta wysłana 8.9. z obozu do Krakowa, niemy datownik, cenzura; bardzo dobry stan zachowania.

15 PLN15 PLN
14891

1943 kartka z stalagu IID umieszczonego w okolicy Stargardu Szczecińskiego.

40 PLN40 PLN
14892

1943 list z stalagu IID umieszczonego w Czarnem koło Szczecinka.

50 PLN50 PLN
14901

1943 Stalag IIA Neubrandenburg, listownik wysłany z obozu do Augustowa, stempelek cenzora nr 41b.

40 PLN40 PLN
14905

1944 kartka z stalagu IID umieszczonego w okolicy Stargardu Szczecińskiego.

40 PLN40 PLN
14925

1945 Hellbrun Austria - Ratujcie Polskie Dzieci, arkusik na cele PCK.

40 PLN50 PLN
14931

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Dachau-Allach - "Orzeł Polski", marginesowy znaczek za 25 pf., z rzadkim stemplem ramkowym POCZTA POLSKA MONACHIUM na wycinku.

60 PLN45 PLN
14962

1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK za 2,85+7,25 mk. na białym papierze ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo", napis typu 1 - lekko pochyły, bez sucho tłoczonej pieczęci PCK na marginesie.

50 PLN40 PLN
14977

1945 Stalag IVB Mühlberg/Elbe, listownik wysłany z obozu do Żywca, stempelek cenzora nr 43.

40 PLN40 PLN
15002

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, komplet bloków z lekkim śladem podlepki, bardzo ładny stan.

400 PLN360 PLN
15009

1947 poczty międzyobozowe w Niemczech, list z polskiego obozu w Coburg do Londynu nadany przez miejscową niemiecką pocztę, stempel amerykańskiej cenzury wojskowej w Kulmbach. Unikalny stempel Obóz Polski Coburg z emblematem trąbki pocztowej.

800 PLN665 PLN
15026

1944 Niezabitów, znaczek z odwróconym nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha.

750 PLN750 PLN
15028

60 PLN54 PLN
15031

1944 Wąwolnica, znaczek z lokalnym nadrukiem typ I na wycinku, gwarancja.

70 PLN55 PLN
15032

100 PLN80 PLN
15033

150 PLN120 PLN
15038

1944 Wąwolnica - wydanie prowizoryczne, czysty znaczek za 25/10 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym "Orzeł / 25 GR. 25 / POCZTA POLSKA" (nakład 852 szt.), znaczki czyste bardzo rzadkie, przeważnie spotyka się kasowane, gwarancja Krawczyk.

150 PLN120 PLN
15044

50 PLN55 PLN
15049

200 PLN180 PLN
15051

1944 Zamość, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha.

220 PLN198 PLN
15054

1944 Zamośc, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Falkowski.

250 PLN225 PLN
15055

70 PLN55 PLN
15058

1944 Niezabitów, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha.

190 PLN190 PLN
15060

1944 Rudnik - wydanie prowizoryczne, znaczek za 12 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym typu III "POCZTA POLSKA / Orzeł / Rudniku / n/Sanem", poza jednym słabszym ząbkiem piękny stan, gwarancja Witkowski, Krawczyk, Perzyński.

70 PLN63 PLN
15062

750 PLN750 PLN
15066

1944 Brwinów, znaczek z podwójnym nadrukiem nominału i normalnym nadrukiem napisów z belką w barwie czarnej, znaczki tego nominału przedrukowano najprawdopodobniej wszystkie z podwójnym nominałem, gwarancja Rzadkosz.

350 PLN300 PLN
15070

1944 Brwinów, znaczek z nadrukiem lokalnym w barwie czarnej, nakład 100 sztuk, gwarancja Rzadkosz.

300 PLN225 PLN
15071

60 PLN60 PLN
15083

1944 Falenica - wydanie prowizoryczne, kasowany na wycinku znaczek za 50 gr. z nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym dużej litery "F" o wymiarach 11x22,5 mm, właściwe są w kolorze czarnofioletowym (fałszywe w kolorze czarnym), przeważnie są bez gumy, do obiegu nie doszły, bardzo rzadko spotyka się kasowane, bardzo ładny stan zachowania, sygnatura.

400 PLN320 PLN
15087

1944 Wąwolnica, znaczek z lokalnym nadrukiem typ II na wycinku, gwarancja.

70 PLN55 PLN
15088

50 PLN50 PLN
15089

1944 Falenica - wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków w nienotownym dotad nominale za 1 zł. z nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym dużej litery "F" o wymiarach 11x22,5 mm, właściwe są w kolorze czarnofioletowym (fałszywe w kolorze czarnym), przeważnie są bez gumy, do obiegu nie doszły, bardzo rzadko spotyka się kasowane, typowy stan zachowania, sygnatura.

1 200 PLN930 PLN
15093

1944 Wąwolnica, znaczek z lokalnym nadrukiem, nakład 727 sztuk, gwarancja Krawczyk.

60 PLN60 PLN
15109

1944 Niezabitów, znaczek z lokalnym nadrukiem, nakład 516 sztuk, gwarancja Krawczyk.

80 PLN80 PLN
15110

1944 Wąwolnica, znaczek z lokalnym nadrukiem typ III na wycinku, gwarancja.

70 PLN55 PLN
15114

300 PLN235 PLN
15115

1944 Brwinów, znaczek z nadrukiem lokalnym w barwie fioletowej, nakład 50 sztuk, gwarancja Rzadkosz.

600 PLN600 PLN
15117

1944 Brwinów, znaczek z nadrukiem lokalnym w barwie fioletowej, nakład 50 sztuk, gwarancja Krawczyk.

500 PLN530 PLN
15121

50 PLN40 PLN