6405

1951 Nowa Huta, narożnikowy znaczek z numerem walca na górnym marginesie.

20 PLN212 PLN
6418

1951 25. rocznica śmierci Feliksa Dzierżyńskiego, narożny znaczek z numerem walca na górnym marginesie.

30 PLN30 PLN
6424

1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój w Berlinie, parka legitymacyjna o ząbkowaniu liniowym 12¾:10¾ z oznaczeniem walca N.I.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
6425

1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o pokój w Berlinie, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

25 PLN25 PLN
6436

1951 Festiwal Muzyki Polskiej, seria narożnikowa z numerem walca na górnym marginesie.

65 PLN65 PLN
6442

1951 górnictwo, seria w narożnikowych parkach z numerem walca na górnym marginesie.

60 PLN60 PLN
6443

1951 budownictwo, seria w narożnikowych parkach z numerem walca na lewym marginesie.

60 PLN60 PLN
6444

1951 elektryfikacja, seria w narożnikowych parkach z numerem walca na lewym marginesie.

60 PLN70 PLN
6447

1951 Ogólnopolski Zjazd PZF, blok.

90 PLN90 PLN
6455

1952 groszy, list polecony z Krasnystawu do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 4 w barwie fioletowej, znaczki przedrukowane (stemplowane) na liście, na odwrocie stempel odbiorczy.

100 PLN100 PLN
6458

1952 10. rocznica powstania PPR, seria narożnikowa, znaczki za 90 gr i 1,15 zł z numerem walca na lewym marginesie.

60 PLN60 PLN
6459

1952 10. rocznica powstania PPR, seria narożnikowa z numerem walca na lewym marginesie.

90 PLN130 PLN
6491

1952 35. rocznica Rewolucji Październikowej, 45+15gr znaczek ząbkowany z pustopolem z lewej strony, czysty.

30 PLN30 PLN
6492

1952 140. rocznica urodzin Józefa Ignacego Kraszewskiego, narożny znaczek z numerem walca na lewym marginesie.

30 PLN30 PLN
6498

1952 Zabytkowe budowle, znaczek za 45+15 gr z błędem na poz.39 "kropka na wysokości dolnej kreski brzuszka P w POLSKA", czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

50 PLN145 PLN
6499

1952 Zabytkowe budowle, znaczek za 60 gr z błędem na poz.79 "kreska przy K w POLSKA", czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

50 PLN310 PLN
6500

1952 Zabytkowe budowle, znaczek za 60 gr z błędem na poz.93 "kreska między W i A w GRYWAŁD", czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

50 PLN115 PLN
6502

1952 zabytkowe budowle, znaczek za 1 zł. NIEDZIGA zamiast NIEDZICA z dodatkowym błędem "belka między S a K w POLSKA", gwarancja.

600 PLN600 PLN
6504

1952 rozbudowa Stoczni Gdańskiej, podwójne moletowanie kilku szczebli drabiny - pierwsza drabina od dziobu po lewej stronie (poniżej środka długości). Mimo że usterka jest znana od lat i popularna, do tej pory nie jest katalogowana.

30 PLN30 PLN
6505

1952 górnictwo, narożna parka z numerem walca na górnym marginesie.

30 PLN56 PLN
6517

1953 70. rocznica śmierci Karola Marksa, seria.

90 PLN80 PLN
6520

1953 święto 1 Maja, seria z odmianami ząbkowań.

20 PLN20 PLN
6544

1953 III Światowy Kongres Studentów w Warszawie, znaczek za 75 gr z błędem na poz.60 "plama na książce", czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

40 PLN67 PLN
6545

1953 III Światowy Kongres Studentów w Warszawie, znaczek za 75 gr z błędem na poz.77 "7 połączone z 5", czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

30 PLN45 PLN
6548

1953 Rok Odrodzenia, narożny znaczek z numerem walca na lewym marginesie.

25 PLN210 PLN
6584

1954 160 rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek za 40 gr. w rzadkim odcieniu ciemnoszarooliwkowym, gwarancja i oznaczenie Subocz.

400 PLN400 PLN
6591

1954 10-lecie PRL, seria z odmianami.

400 PLN360 PLN
6596

1954 10-lecie PRL, 15-blok z błędem na drugim znaczku w wielobloku z błędem w postaci podwójnego moletowania nominału i przyległej mu części rysunku znaczka, znaczek grawerowany przez Czesława Słanię.

1 500 PLN1 350 PLN
6597

1954 10-lecie PRL, 15-blok z błędem na dziewiątym znaczku w wielobloku z błędem w postaci podwójnego moletowania nominału i przyległej mu części rysunku znaczka, znaczek grawerowany przez Czesława Słanię.

1 500 PLN1 350 PLN
6599

1954 10-lecie PRL, znaczek z podwójnym moletowaniem nominału - jeden z najpiękniejszych blędów moletowania - na prawo od nominału pojawia się dodatkowa cała jedna kratka rysunku.

75 PLN75 PLN
6600

1954 10-lecie PRL, parka znaczków rozdzielonych międzypolem stemplowana na kopercie.

40 PLN40 PLN
6628

1955 pomniki Warszawy, narożny znaczek z numerem walca na lewym marginesie.

25 PLN25 PLN
6644

1955 V Światowy Festiwal Młodzieży, znaczek za 40 gr z ząbkowaniem liniowym ZL 11(11¼:11), czyste, bardzo dobry stan zachowania.

30 PLN30 PLN
6652

1955 V Światowy Festiwal Młodzieży, znaczek za 60 gr z ząbkowaniem liniowym ZL 11(11¼:11), czyste, bardzo dobry stan zachowania.

30 PLN30 PLN
6657

1955 karnet - "10-LECIE ODZYSKANIA ZIEM ZACHODNICH".

20 PLN20 PLN
6690

1956 Statki polskie, 5 gr - czworoblok metrykalny o ząbkowaniu ramkowym ZR 12:12½ z oznaczeniem walca (1 walec, 2 nakład, 3 moletowanie) znajdującym się nad 7 znaczkiem w arkuszu, w oznaczeniu walca zwraca uwagę cyfra 1 w położeniu lustrzanym, czyste; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN115 PLN
6691

1956 Statki polskie, 10 gr - czworoblok metrykalny o ząbkowaniu ramkowym ZR 12:12½ z oznaczeniem walca (1 walec, 2 nakład, 3 moletowanie) znajdującym się nad 7 znaczkiem w arkuszu, zwracają uwagę niespotykane oznaczenia, delikatnie odciśnięte na górnym marginesie: "27" pod "6 ZŁ", "1," pod "7 ZŁ" i "1" pod "walcem", czyste; bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN120 PLN
6702

1956 wydanie prowizoryczne, narożna parka z numerem walca znaczka podstawowego na górnym marginesie, przesunięcie nadruku do góry.

25 PLN25 PLN
6714

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, parka z przesuniętym drukiem środka.

20 PLN20 PLN
6715

20 PLN20 PLN